Władze województwa śląskiego: Sejmik wybrał marszałka, wicemarszałków i członków zarządu woj. śląskiego

DRAPA
Jakub Chełstowski marszałkiem województwa śląskiego, a wicemarszałkami zostali Dariusz Starzycki i Wojciech Kałuża. Skład zarządu uzupełniają Michał Woś oraz Izabela Domogała. Kim są?

Jakub Chełstowski ukończył studia podyplomowe w zakresie zarządzania w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, oparte na strukturze programu MBA oraz studia podyplomowe z zakresu zarządzania projektami europejskimi na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach na Wydziale Finansów i Ubezpieczeń.

Studia magisterskie ukończył w Wyższej Szkole Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Warszawie na Wydziale Nauk Społeczno - Pedagogicznych w Katowicach. W 2010 roku uzyskał mandat radnego miasta Tychy na kadencję na lata 2010 - 2014, ponownie został wybrany do Rady Miasta Tychy na kadencję 2014 - 2018. Kandydował w wyborach na prezydenta Tychów w 2014 roku z ramienia Stowarzyszenia Tychy Naszą Małą Ojczyzną, uzyskując drugi wynik. W Radzie Miasta Tychy pracował w Komisji Finansów Publicznych i Komisji Inicjatyw Lokalnych i Ładu Przestrzennego. W latach 2007 - 2017 był wiceprezesem, prezesem Stowarzyszenia Tychy Naszą Małą Ojczyzną (NGO). W latach 2007 - 2014 pracował jako społeczny kurator sądowy przy Sądzie Rejonowym w Tychach. Od 2015 roku był sekretarzem Społecznej Rady Sportu przy Ministrze Sportu i Turystyki. Zawodowo zajmuje stanowisko menadżerskie związane z zarządzaniem i realizacją projektów biznesowych. Zainteresowania: gospodarka, urbanistyka, sport. Był inicjatorem wielu akcji o charakterze społecznym i lokalnym. Do sejmiku kandydował z list PiS. Uzyskał 33 tysiące 315 głosów.

Wojciech Kałuża to absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Od 3 kadencji głosami mieszkańców wybierany do Rady Miasta w Żorach. Przez 6 lat pracował jako wiceprezydent Żor. W trakcie jego pracy powstały m.in. Bezpłatna Komunikacja Miejska (BKM), przeprowadzono ważne inwestycje strukturalne i wybudowano północną obwodnicę Żor - pierwszą część regionalnej drogi Racibórz - Pszczyna. Przed wyborami chwalił się, że skutecznie zabiegał o pozyskanie dotacji z Unii Europejskiej na realizację kluczowych inwestycji w Żorach.

Wojciech Kałuża MEMY PiS rządzi na Śląsku samodzielnie. Koal...

Współtworzył Zakłady Aktywności Zawodowej, w których zatrudnienie znalazło 75 niepełnosprawnych osób. Pełnił też funkcję wiceszefa Ochotniczej Straży Pożarnej. Odznaczony brązowym medalem za zasługi dla pożarnictwa i srebrnym medalem za zasługi dla obronności kraju.

Obecnie pracuje zawodowo, będąc prezesem zarządu w firmie produkcyjnej. Współtworzył nowoczesne, innowacyjne przedsiębiorstwo, które w krótkim okresie pozyskało klientów na terenie całej Unii Europejskiej. Do Sejmiku Województwa Śląskiego został wybrany z listy Koalicji Obywatelskiej. Otrzymał 25 tysięcy 109 głosów.

Dariusz Starzycki ukończył studia magisterskie (historia) na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Skończył również studia podyplomowe w zakresie marketingu i zarządzania (Akademia Ekonomiczna w Katowicach) oraz studia menadżerskie (Wyższa Szkoła Bankowa). W latach 1995 - 1999 zajmował stanowiska urzędnicze w Urzędzie Miejskim w Trzebini. Od 1999 do 2002 roku pracował w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie. W latach 2002 - 2004 był Naczelnikiem Biura Prezydenta Miasta w UM w Jaworznie, a w latach 2004 - 2008 - sekretarzem miasta.

Od 2008 do 2015 roku był zastępcą prezydenta Jaworzna odpowiedzialnym za sprawy bezpieczeństwa publicznego, współpracę z organizacjami pozarządowymi, politykę społeczną miasta, ochronę zdrowia, zamówienia publiczne oraz sprawy obywatelskie.
Od 2005 roku jest posłem na Sejm RP. Startował z list PiS.

Michał Woś ukończył prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2014 został radnym Rady Miasta w Raciborzu, wygrywając w jednomandatowym okręgu wyborczym z dotychczasowym radnym, mistrzem olimpijskim Ryszardem Wolnym. Zajął stanowisko wiceprzewodniczącego Komisji Rozwoju Gospodarczego, Budżetu i Finansów. Mandatu radnego zrzekł się w 2017 roku po powołaniu w skład rządu Beaty Szydło.

CZYTAJCIE TEŻ:
Sejmik Śląski: PiS rządzi na Śląsku samodzielnie, bo Wojciech Kałuża odszedł z Nowoczesnej
Sejmik śląski przejęło PiS. Radni krzyczeli: Hańba! Zdrada! Kim jest Wojciech Kałuża?

Od listopada 2015 roku był doradcą ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, który w 2016 powierzył mu stanowisko szefa Gabinetu Politycznego. Był członkiem Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, a 5 czerwca 2017 został wiceministrem sprawiedliwości - objął m.in. nadzór nad sprawami rodzinnymi i nieletnich, zakładami poprawczymi oraz informatyzacją wymiaru sprawiedliwości. Został Koordynatorem Krajowym ds. wdrożeń systemów informatycznych. 8 września 2017 premier Beata Szydło powołała go w skład Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu.

W Ministerstwie Sprawiedliwości nadzorował prace nad nowelizacją ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym oraz Systemem Losowego Przydziału Spraw. 12 marca 2018 roku premier Mateusz Morawiecki przyjął jego dymisję w związku z ograniczaniem liczby wiceministrów w rządzie. Następnie Woś został pełnomocnikiem ministra sprawiedliwości.

Do sejmiku startował z list PiS. Uzyskał 39 tysięcy 618 głosów.

Izabela Domogała jest absolwentką uczelni wyższych w Katowicach, Łodzi, Poznaniu i Warszawie z dyplomami m.in. w zakresie negocjacji międzynarodowych, finansów, zarządzania innowacyjnego, zarządzania zasobami ludzkimi, zarządzania projektami europejskimi czy organizacją i finansowaniem rewitalizacji.

Ma ponad 20-letni staż pracy, w tym ponad dekadę w strukturach samorządowych. Doświadczenie zawodowe zdobywała w polskich i międzynarodowych spółkach prawa handlowego, pełniąc funkcje kierownicze i doradcze. Swoją wiedzę z zakresu zarządzania, planowania strategicznego i negocjacji wykorzystywała również jako członek biznesowych i samorządowych misji gospodarczych na terenie Unii Europejskiej, Rosji, Indii, Chin oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Sejmik Śląski: PiS rządzi na Śląsku samodzielnie, bo Wojciec...

Do tej pory pracowała w Urzędzie Miejskim w Bytomiu na stanowisku Kierownika Biura Rewitalizacji i Funduszy Europejskich. Jest ekspertem w zakresie pozyskiwania funduszy europejskich, przygotowania programów strategicznych i operacyjnych, negocjacji międzynarodowych oraz organizacji i finansowania procesów rewitalizacji dla jednostek samorządu terytorialnego. Współpracuje również z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju jako koordynator jednego z trzech w Polsce Projektów Pilotażowych, z którego efektów korzystają inne polskie miasta. Jednocześnie współpracuję z Związkiem Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego, pełniąc funkcję koordynatora Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w podregionie bytomskim.

Sejmik śląski przejęło PiS. Radni krzyczeli: Hańba! Zdrada! ...

Działa również społecznie. Jest członkiem Stowarzyszenia Miłośników Zespołu Pałacowo-Parkowego w Świerklańcu. W mijającej kadencji była wiceprzewodniczącą Rady Gminy Świerklaniec, Przewodniczącą Komisji Budżetu i Infrastruktury, członkiem Komisji Kultury, Oświaty, Opieki Społecznej, Zdrowia i Promocji oraz członkiem Bytomskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego - I kadencji. Ponadto czynnie uczestniczyła w pracach Komisji Polityki Europejskiej i Spraw Zagranicznych przy Związku Miast Polskich.

Startowała na wójta gminy Świerklaniec, ale przegrała z Markiem Cylem.

Wideo

Materiał oryginalny:

Komentarze 17

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Podaj powód zgłoszenia

F
Franz

I co ??? Stołeczek poszedł się ye... ?? Co teraz będzie ?

U
Ula

Tylko prymitywy głosują na KO. W wielkich miastach jest ich najwięcej - uwierzyli że są MW z WM , hahaha

U
Ula

U ciebie w doma wszyscy zdrowi ???

A
Anja

kupujący przekupną szmatę, staje się taką samą szmatą i NIC tu nie pomoże argument w postaci: 'w polityce tak bywa', bo ten, kto się zeszmacił w polityce, jest też szmatą prywatnie - gotów zrobić największe świństwo za dobrą cenę :( co może powiedzieć wybrany przez 25 tys wyborców ANTYPIS, ludziom, którzy mu zaufali?: 'sorki, ale wybrał mnie Śląsk'? życzę ci tylko takich 'przyjaciół' , możesz na nich liczyć i na pewno ...koniec ze złodziejstwem i ciepłymi posadkami...? puknij się w czaszkę, ślepy i głuchy ciemny ludzie:( TERAZ TO SIĘ DOPIERO ZACZNIE! masz zdolnego synka? to zgłoś się do Partii, może jakaś posadka w Brukseli za 400tys rocznie? jak to było? POKORA PRACA UMIAR i...KONIEC z arogancją władzy i koniec z pychą!

K
Kreon

Frau/Herr Yukina.
Jeszcze jedno. Zaiste, w wielkich miastach Regionu będzie rządzić PO. Szczególnie widoczne jest to w stolicy Śląska - Katowicach, gdzie wygrał, w pierwszej turze, kandydat na prezydenta popierany przez PiS...

K
Kreon

"a za rzadow PO moj region pieknie sie rozwinal i zmiany widza wszyscy"

Tak, tak, Herr/Frau YUKINA, rozwinął się. Zły pan już sobie poszedł. Zmieniamy tabletki z żółtych na zielone i spacerujemy. Elektrowstrząsy i terapia ruchowa będą jutro...
Chyba, że jeszcze dodatkowo trzeba pójść - jak to mówili w "Misiu" - do lekarza od oczu ...

w
wwww

RAŚista

t
tuptuś

Chełstowski zanim zaczął kręcić lody z dobrą zmianą był kaowcem w klubie osiedlowym... ot taka kariera... A w Tychach już się na nim poznali...

Y
Yukina

Dobrze, ze u mnie w powiecie i regionie w wielkich miastach bedzie rzadzic KO z lokalnymi komitetami, to PiS nie bedziw mojego regionu niszczyc i doic z kasy, a za rzadow PO moj region pieknie sie rozwinal i zmiany widza wszyscy

O
Oburzona

Tyle ze PiS na terenie Parku Slaskiego chce wybudowac osiedle, co jest oburzajace. KO mogla to zablokowac, a teraz PiS moze sbie budoeac i niszczyc Park Slaski!!!!! Hanba!!!

t
tomek

Nareszcie zmieni sie zarzadca stadionu slaskiego i co najwazniejsze parku slaskiego. Koniec ze złodziejstwem i ciepłymi posadkami zlodzieje z platformy.

N
Niesioł

Chełstowski przed dojna zmianą był specjalistą ds marketingu w spółdzielni mieszkaniowej!!!
Stąd "oooooooogromne" doświadczenie.

E
Egon

Oczywiscie nikogo z Bielska, południa ani z północy.

K
Kreon

PiS wygrało na Górnym Śląsku (22 mandaty radnych). Im należał się prymat w tworzeniu koalicji i na szczęście potrafili ją stworzyć. Marazm kadencji Saługi wreszcie zostanie przerwany. Brawa za odwagę dla W******** Kałuży. Widać, że przyszłość i rozwój Śląska leżą mu bardziej na sercu, aniżeli narzucane - przez politycznych uzurpatorów - dogmaty przywdziewania partyjnych szat. Polityczni doktrynerzy, ideologicznie zafiksowani zadymiarze sceny politycznej - w rodzaju posła Budki - przegrali z kretesem. Wygrał Region Śląska i Zagłębia - jego dobrze pojęty interes. Tym razem udało się skutecznie zawalczyć o perspektywy życia Tutaj - dla przyszłych pokoleń ...

W
Write

... kwestia słownika. Nic ponadto. Ale - tak zupełnie a propos - gdzie się Panu udało kupić klawiaturę z samymi kapslokami?! Skończyli je produkować w latach 80.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3