WPKiW musi zapłacić 3 mln zł za wycięte drzewa?

AGA
arc.
Udostępnij:
21 stycznia 2014 roku, prezydent Chorzowa podjął decyzję o wymierzeniu Wojewódzkiemu Parkowi Kultury i Wypoczynku kary w wysokości prawie 3.3 mln złotych z powodu usunięcia bez zezwolenia 238 drzew. Środki mają być wpłacone na konto Gminy Chorzów w ciągu 14 dni.

- Ta porażająca dla mieszkańców Śląska decyzja, która może być wynikiem szokującej niegospodarności, została wydana w wyniku zgłoszenia dokonanego przez Stowarzyszenie "Nasz Park". Sprawa toczyła się z udziałem biegłych od wielu miesięcy. Z dokumentacji wynika, że nie ma wątpliwości kto jest zleceniodawcą wycięcia drzew. Nie dano wiary temu, że większość z nich została z parku skradziona - mówi Michał Wójcik radny wojewódzki Solidarnej Polski, który w tej sprawie wysłał oficjalne pismo do marszałka Mirosława Sekuły, bo jego zdaniem spółka, jeśli decyzja się uprawomocni , może mieć poważne problemy finansowe, co w skrajnym rozwiązaniu może doprowadzić do jej upadłości.

- Przed laty zaproponowałem Sejmikowi Śląskiemu przejęcie parku na własność od Skarbu Państwa, co się udało pomimo ataków na moją osobę ze strony wielu posłów i części radnych. Zablokowaliśmy wówczas sprzedaż jego części i oddaliśmy go w ręce mieszkańców regionu. Dlatego jestem oburzony tym, że park stał się w istocie spółką, w której znajdują zatrudnienie działacze partyjni. Kto ma za to płacić, panie Marszałku? Co się tam dzieje? Czy Państwo jeszcze kontrolujecie sytuację w regionie? - pyta w piśmie Wójcik.

W związku z sytuacją w parku radny Wójcik, prosi marszałka o wyjaśnienie tej sprawy i przedstawienie sprawozdania radnym Sejmiku Śląskiego. - Oczekuję, że informacja zostanie ujawniona radnym oraz mediom w czasie najbliższego posiedzenia Sejmiku Śląskiego. Wystąpiłem jednocześnie do przewodniczącego Komisji Rozwoju i Zagospodarowania Przestrzennego o pilne zwołanie posiedzenia, zaproszenie władz spółki, radnych, stowarzyszeń działających w parku i dziennikarzy. Dosyć mam ignorancji w tej kadencji Sejmiku spraw zwykłych ludzi! - dodał Wójcik.

WPKiW przysługuje odwołanie się od decyzji prezydenta do Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

Smaczku całej sprawie dodaje, że prezydent Chorzowa Andrzej Kotala i prezes parku Arkadiusz Godlewski to działacze jednej partii - Platformy Obywatelskiej.


*Zimy w styczniu nie będzie [PROGNOZA POGODY NA STYCZEŃ 2014]
*Abonament RTV 2014 [OPŁATY, TERMINY, ULGI]
*Urlop macierzyński i urlop rodzicielski 2014 [ZASADY I TERMINY]

Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 22

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

N
Nocny marek
I pomyśleć, że ten Park mógł być inaczej prowadzony...to miał być NASZ park....i znów ktoś na tym położył łapę. Jak na wszystkim w tym kraju.
K
Kpina
Nikt nie zapłaci sprawę z powodu nie wykrycia sprawcy wycinki, przecież tak mu doradzili prawnicy od Kotali, a ta Kurczek to człowiek Kotali, jak PO przegrała w Będzinie to POgoniony prezydent Baran osiadł w WPKiW na dyrektorskim stolcu, a ją wsadzili na naczelnika wydziału ochrony środowiska , czyli wszystko pod publiczkę!To kpina z wymiaru sprawiedliwości , dlatego już dzisiaj można powiedzieć , ze znowu platforma wyciulała obywateli!
C
CBA
Jak to czego złodzieju więzienia dla ciebie i tych pazernych szkodników z partyjnej rady nadzorczej parku!
A
ArkadioPOdlewski
Przecież postawiłem wam Elke czego więcej byście chcieli?
o
obi wan kenobi
to wielki przyjaciel RAŚistów...I POdobnie jak oni gosPOdarny!
o
obi wan kenobi
lepsi? To mi ch pokaż!
o
obi wan kenobi
wyjdź na dwór bez czapki, to może ochłodzisz swój rozgrzany ślązakowski łeb? Wam już się wszystko kojarzy z Polakami, jak erotomanom z d*pą!
o
obi wan kenobi
Zawinił pluszowy prezesio Godlewwski i nich on płaci! Ze swoich, a nie z publicznych pieniędzy!
P
Parkowiec
Więc będzie tak jak ktoś już napisał. Godlewski się odwoła. Kolegium umorzy i po sprawie. Laur dostał za żywota, bo za nic innego RIG ich nie rozdaje. Kolesie dają kolesiom za nic... no może za to, że są swoi. Ot cała prawda o Laurze ;) Brawa dla Stow. Nasz Park! Tu i ówdzie o Was słychać Panowie. Jeśli Was to pocieszy przyznaję Wam niniejszym Platynowy Laur Umiejętności i Kompetencji za doliczenie się każdego wyciętego drzewa. Brawo!
G
Gość
A TERAZKI NIY DOWNO PRAWO MUSIELI ZMIYNIAĆ BO ZA DURZO PLSKIGO DRZEWA NA EXP0RT SZŁO=POLACKIE CFANIACTWO I KOminaŁOTROSTWO LIBERZARADNYCH PLUS SPROWADZANIE TIRAMI Z EUROPY SMIECI DO POLSKI ZA OPŁATOM GOROLSTWA=POdziw DO POLAKÓW NA SWIECIE ZA TO RZE SOM z KATEGORI BEEE NIYW0LNIKÓW EMIGRATÓW ZŁODZIEJI I LEWUSUF KTURZY SIEBIE KRAJU I RODAKÓW OLYWAJOM I NISZCZOM DO PRYWATY ZYSKU P0 TRUPACH KOpytalizm ZIYMI 0BIECANY I WYCYCKANY.
R
Rybniczanka
To samo dzieje sie w Rybniku a Radni tego miasta bronią każdego przekrętu tylko nie skarg rybniczan -niszczą mataczą a czlowiekowi ręce opadają....Jak dlugo jeszcze to bezprawie w Polsce bezie trwało?????
N
Nie Miś
Godlewski zamiast lauru umiejętności powinien dostać medal drwala parkowego !
s
spacerowicz
Wiem niestety. Jeśli nawet zdarzy się cud i go usuną, to na dobrze płatne wakacje, jak Matusiewicza. Krew człowieka zalewa...
O
Obserwator
Nic sie Godlewskiemu nie stanie , bedzie sie odwoływał do końca swiata i dłużej , aż jak zwykle partia pomoże !
s
spacerowicz
Ile jeszcze takich numerów musi wyciąć (dosłownie i w przenośni) Godlewski zanim ktoś w PO zrozumie że to przez takich ludzi ich partia idzie na dno? Czy dopiero jak zrówna park z ziemią ktoś pójdzie po rozum do głowy i zrobi to, co trzeba było zrobić już dawno - wy..li go na zbity pysk,a później postawi przed prokuratorem?
Przejdź na stronę główną Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie