"Wszystkie kobiety Mateusza". Kiedy film kręcony w Cieszynie...

  "Wszystkie kobiety Mateusza". Kiedy film kręcony w Cieszynie wejdzie do kin?

  Katarzyna Koczwara

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zdjęcia do filmu "Wszystkie kobiety Mateusza" zakończyły się w lipcu 2011 roku.
  1/2
  przejdź do galerii

  Zdjęcia do filmu "Wszystkie kobiety Mateusza" zakończyły się w lipcu 2011 roku. ©ARC

  Minął rok od premiery producenckiej filmu kręconego niemal w całości od Olzą. Filmu w który miasto Cieszyn zainwestowało ponad 200 tys. zł. Sprawdziliśmy, kiedy „Wszystkie kobiety Mateusza” wejdą do kin.
  Film z Krzysztofem Globiszem w roli głównej swoją prapremierę miał rok temu podczas cieszyńskich „Wakacyjnych Kadrów”. Twórcy, duet Baron i Bereś, wywiązali się z obietnicy, pierwszymi widzami „Wszystkich kobiet Mateusza” byli cieszyniacy, którzy aktywnie włączyli się w produkcję filmu. Samo miasto dostarczyło plenerów, mieszkańcy wcielili się w rolę statystów, a włodarze wyłożyli miejską kasę. Po premierze producenckiej wszyscy czekali na premierę kinową. - Być może film pojawi się w kinach już w listopadzie, a może dopiero wiosną - mówił nam w lipcu 2012 roku Andrzej Drobik, rzecznik prasowy produkcji.

  Minęły kolejne miesiące, film zdążył odwiedzić kilka krajowych i międzynarodowych festiwali, między innymi wyświetlany był na Indiach podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Goa, wrócił do Cieszyna na tegoroczne „Kino na Granicy”, a o premierze kinowej ciągle cisza. - Producent, czyli Bereś & Baron Media Productions, skończył firm w terminie, w 2012 roku. Wtedy też odbyła się premiera producencka w Cieszynie. Następnie „Wszystkie kobiety Mateusza” zostały przekazane dystrybutorowi, którym zostało Kino Świat. To dystrybutor decyduje, kiedy odbędzie się premiera kinowa - wyjaśnia Andrzej Drobik.

  Miasto Cieszyn miało swój wkład finansowy w produkcję - dokładnie 220,400 zł. Zapytaliśmy włodarzy miasta, jak obecnie wyglądają relacje z twórcami filmu, co z wyczekiwaną premierą. - Jesteśmy w stałym kontakcie z twórcami. Kilka tygodni temu panowie Bereś i Baron zaprosili nas na premierę filmu do Krakowa i Warszawy - mówi Jan Matuszek, wiceburmistrz miasta. - Mam nadzieję, że osoby tam obecne dowiedzą się o Cieszynie - dodaje.

  Jak ustaliliśmy oficjalną premierę filmu „Wszystkie kobiety Mateusza” zaplanowano na 30 sierpnia.

  Film „Wszystkie kobiety Mateusza” kręcony był w Cieszynie od listopada 2010 roku do lipca 2011 roku. To nie jedyny film, jaki powstał w tej części Beskidów w ostatnim czasie. Plenery Wisły, Istebnej i Żywiecczyzny w 2010 roku wykorzystali twórcy filmu „Och Karol 2”. Tego samego roku w Bielsku-Białej kręcone były sceny do filmu „Kret”.  *Długoterminowa prognoza pogody na sierpień 2013 ZOBACZ MAPY I WIDEO
  *Topless czy w bikini? Co wypada w czasie upałów? ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Śląska Wenus jak Wenus z Milo! Archeologiczna sensacja spod Raciborza [ZDJĘCIA]
  *Radni z woj. śląskiego to milionerzy! [OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo