Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybory samorządowe w Cieszynie. Joanna Wowrzeczka kandydatką na burmistrza miasta

JAK
Konferencja prasowa Joanna Wowrzeczka.
Konferencja prasowa Joanna Wowrzeczka. Materiały Prasowe
Joanna Wowrzeczka z Komitetu Wyborczego Wyborców Siła w nadchodzących wyborach samorządowych będzie się ubiegała o fotel burmistrza Cieszyna. - Urodziłam się w Cieszynie, jak i mój ojciec i dziadek. Od lat współtworzę miasto, a co najważniejsze jestem z ludźmi, jestem tam gdzie coś przestaje działać i trzeba to naprawić - mówiła podczas konferencji prasowej Joanna Wowrzeczka.

Joanna Wowrzeczka jest artystką malarką i socjolożką sztuki, wykładowczynią akademicką, redaktorką i działaczką społeczną. W 2018 roku została radną Cieszyna, jako jedna z trójki radnych wybranych z ramienia KWW Siła. Uzyskała 491 głosów, co stanowiło najwyższy wynik w okręgu (16,31 proc. głosów) i drugi najwyższy w skali całego miasta. W nadchodzących wyborach samorządowych postanowiła ubiegać się o urząd burmistrza Cieszyna.

- Miasto Cieszyn jest miejscem wielu tożsamości: tożsamości jednostkowej, rodzinnej, religijnej, dzielnicowej, narodowej, stelańskiej. Te tożsamości dzisiaj nie przekładają się na tożsamość miasta dającą poczucie wspólnoty, całości. Cieszyn potrzebuje poczucia łączności, tożsamości, identyfikacji, która nada temu wszystkiemu co już mamy energię, życie, powody do chęci życia tutaj pełną parą. Jestem w tym specjalistką, bo potrafię łączyć ludzi, wyobraźnie czasami od siebie bardzo odległe, potrafię łączyć poprzez instytucje, potrafię wzbudzać w ludziach nadzieję, że damy radę, że wspólnie, ponad podziałami możemy sporo, potrafię też słuchać i dawać temu wyraz w działaniu, jestem odważna - mówiła na konferencji prasowej Wowrzeczka.

Według niej przed Cieszynem stoją takie wyzwania, jak m.in. starzenie się mieszkańców, odpływ z miasta młodych ludzi, wykluczenie transportowe, niewystarczająca polityka mieszkaniowa, zanieczyszczenie środowiska, zdezintegrowany sport, pozorna komunikacja z mieszkańcami, zerwana komunikacja między instytucjami i zadłużenie miasta.

- Gdybym miała wskazać główny problem do rozwiązania pośród tych wielu, zdiagnozowanych w ostatnich miesiącach na rzecz opracowywania Strategii rozwoju miasta do 2030 r (dodam, że za nasze publiczne pieniądze) to wskazałabym komunikację. Jej brak, zerwanie uniemożliwia zaufanie, czyli to, co leży u podstaw lojalności, brania za coś odpowiedzialności - stwierdziła kandydatka Siły na stanowisko burmistrza Cieszyna.

Joanna Wowrzeczko podkreśliła, że stawia m.in. rozwijanie sieci komunikacyjnej, remonty chodników i dróg, wprowadzony zostanie program budowy przystępnych mieszkań na wynajem, miast będzie oddłużone, przywrócony zostanie także inkubator przedsiębiorczości i będzie wprowadzona Karta Cieszyniaka dającą zniżki i korzyści dla mieszkańców płacących podatki, np. na kulturę, rozrywkę i sport.

KWW Siła przedstawił także swoich kandydatów do samorządu. Na listach znaleźli się: Bałys Henryka, Brzeżycki Jarosław, Buzek Joanna, Chmiel Danuta, Diakowska-Kohut Edyta, Durajska Katarzyna Marianna, Dziedzic Anna, Fluder-Kudzia Irena, Frydrychowski Bartosz, Goryczka Marcin, Hernik Damian, Janoszek Joanna, Jasiński Paweł, Kobielus Aleksandra, Kotuszyński Mikołaj, Kożusznik Joanna, Piwocha Tomasz, Pszczółka Krzysztof, Pustówka Ewelina, Rybiec Katarzyna, Rykała Paweł, Skałka Jakub, Sudyka Soni, Szczurek Andrzej, Szoblik Małgorzata, Szyndler Magdalena, Śliwka Teresa, Tomczyk Lesław.

- Nasz wspólna i spójna wizja to: Cieszyn gospodarny, z prężnym transportem, przedsiębiorczością i rekreacją. Cieszyn dbający o zdrowie i potrzeby mieszkaniowe cieszyniaków. Cieszyn korzystający ze środków krajowych i unijnych. Cieszyn, miasto
uniwersyteckie! - zapewniają kandydaci KWW Siła.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera