Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wylecz raka piersi HER2 - rusza akcja profilaktyczna

red, js
Warsztaty Wylecz raka
Warsztaty Wylecz raka arc
Pod hasłem Wylecz raka piersi HER2+ wystartowała kampania edukacyjna skierowana do kobiet, które właśnie dowiedziały się, że chorują na wczesnego HER2 dodatniego raka piersi.

Celem akcji jest wsparcie pacjentek i ich bliskich już od momentu diagnozy oraz edukacja – bo wczesnego raka piersi HER2 dodatniego można wyleczyć! Wiele mówi się o raku piersi, ale głównie o profilaktyce, możliwościach rekonstrukcji piersi czy o tym, jak żyć z chorobą po leczeniu.

– Kobietom, które usłyszały diagnozę „rak piersi” towarzyszy wiele emocji i pytań. To trudny moment, bo kobieta z uporządkowanego życia zostaje rzucona na głęboką wodę i musi stawić czoła tej nowej, nieznanej sytuacji. Zastanawia się, co dalej, jak będzie wyglądać jej leczenie i jaki skutek przyniesie, jak choroba wpłynie na jej rodzinę i bliskich. Często kobiety zaraz po diagnozie czują się osamotnione i pozostawione same sobie. Niestety wciąż mówi się za mało o pierwszym etapie, z którymi muszą się zmagać kobiety z nowotworem – zaraz po diagnozie – twierdzi dr Adrianna Sobol, psychoonkolog z Fundacji OnkoCafe.

Obejrzyj dokładnie

Polskie Amazonki Ruch Społeczny w ramach kampanii „Wylecz raka piersi HER2+” organizują bezpłatne warsztaty dla kobiet z rakiem piersi oraz ich bliskich. Aby każdy mógł w nich wziąć udział, będą odbywały się w formie online. Warsztaty rozpoczną się już 21 maja 2020 r. w czwartek o godz. 11.00. – Warsztaty dedykowane są zwłaszcza pacjentkom z HER2-dodatnim rakiem piersi, które właśnie dowiedziały się o chorobie. To agresywny podtyp nowotworu, który szybko się rozwija i szybko daje przerzuty, dlatego emocje kobiet przy tym podtypie nowotworu są szczególnie silne. Niemniej w warsztatach może wziąć udział każda kobieta z rakiem piersi oraz osoby, które w swoim otoczeniu mają osobę zmagającą się z tą chorobą – mówi Elżbieta Majewska, członek zarządu PARS, coach kryzysowy i prowadząca warsztaty „Zdrowiej”.

Aby wziąć udział w bezpłatnym warsztacie należy wypełnić formularz

Wystarczy komputer, tablet lub telefon z dostępem do Internetu. Na podany w formularzu adres e-mail, zostanie przesłany link, na który trzeba kliknąć w dniu warsztatów i który przeniesie uczestnika do pokoju spotkania. Użytkownicy posiadający kamery i mikrofony mogą się wzajemnie widzieć i słyszeć. Osoby, które nie posiadają kamery i mikrofonu lub nie będą z nich chciały korzystać podczas spotkania, mają możliwość komunikowania się za pomocą czatu. Narzędzie, które będzie wykorzystywane podczas warsztatów to Google Meet.

Zobacz koniecznie

Terminarz spotkań w ramach warsztatów „Zdrowiej”
21.05.2020 (czwartek) – Jak się wzmocnić podczas choroby?
11:00-12:00 – I część – Jak dbać o siebie w chorobie?
(BHP antystresowe, znaczenie uważności, słuchanie ciała)
12:15-13:15 – II część – Jak pomagać sobie w trudniejszych chwilach?
(rola nastawienia, wzmacnianie w sobie akceptacji, współczucia oraz wdzięczności) 13:15-13:45 – III część – spotkanie z lekarzem onkologiem
04.06.2020 (czwartek) – Jak radzić sobie ze stresem, myślami i emocjami? 11:00-12:00 – I część – Jak radzić sobie z emocjami?
(dlaczego emocje są nam potrzebne? Jak sobie radzić z nieprzyjemnymi emocjami?) 12:15-13:15 – II część – Jak radzić sobie z myślami? Jak radzić sobie ze
stresem?
(jaki wpływ na to, jak się czujemy, ma nasz sposób myślenia, jak kształtować
wspierające przekonania, jak radzić sobie ze zmartwieniem i natłokiem myśli?)
18.06.2020 (czwartek) – Jak się komunikować i wspierać?
11:00-12:00 – I część – Komunikacja i relacje z innymi osobami
(jak się porozumiewać i komunikować, jak wyrażać swoje potrzeby, uważne słuchanie
siebie i innych)
12:15-13:15 – II część – Jak wspierać bliskich?
(czy moje wsparcie rzeczywiście wspiera drugą osobę i co robić, aby tak było,
podstawowe zasady wspierania, dbania o własne potrzeby)

Bądź na bieżąco i obserwuj

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nordic walking, ulubiony sport seniorów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera