Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

XIII Śląski Maraton Fotograficzny w Siemianowicach Śląskich [PROGRAM]

AREK
Wkrótce XIII Śląski Maraton Fotograficzny w Siemianowicach Śląskich. Nie zabraknie prezentacji znanych fotografów. Poznajcie program imprezy.

XIII Śląski Maraton Fotograficzny w Siemianowicach Śl. [PROGRAM]

XIII Śląski Maraton Fotograficznych zaplanowano 17 lutego w Parku Tradycji w Siemianowicach Śląskich. Swoje prace zaprezentuje wielu uznanych fotografów.

- Jest to doskonała okazja aby nie tylko obejrzeć prezentacje autorskie i zadać pytania dotyczące twórczości zaproszonych gości, ale również spotkać się osobiście z obecnymi na maratonie fotografami. Chcemy promować polskich fotografów i polską sztukę fotograficzną - mówi organizatorzy ze Szkoły Fotograficznej „Fotoedukacja”

Śląski Maraton Fotograficzny jest imprezą cykliczną, w ramach której co roku podziwiać można fotografie wielu znanych i cenionych artystów. W latach 2006 – 2017 udział w maratonie wzięli miedzy innymi: Rafał Milach, Krzysztof Niesporek, Józef Wolny, Andrzej Koniakowski, Wojciech Prażmowski, Inez i Andrzej Baturo, Arkadiusz Ławrywianiec, Witold Krassowski, Joanna Chudy, Michał Cała, Mariusz Kubielas, Grzegorz Celejewski, Bogdan Krężel, Łukasz Trzciński, Tomasz Liboska, Michał Jędrzejowski, Bartek Barczyk, Wacław Wantuch, Jerzy Kleszcz, Jakub Ociepa, Maciej Jarzębiński, Arkadiusz Gola, Tadeusz Rolke, Tomasz Wiech, Stanisław Jakubowski, Karel Cudlin, Anna Musiałówna, Wojciech Plewiński, Michał Szalast, Kaja Rata, Piotr Pietryga, Jiří Siostrzonek.

W tym roku zaproszenie do udziału w imprezie przyjęli:

Monika Łopacka - rocznik ’87. Mieszka i pracuje w Katowicach. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim, Policealnej Szkoły Fotograficznej Fotoedukacja w Katowicach, Wyższego Studium Fotografii we Wrocławiu oraz studentka ITF (Instytut Twórczej Fotografii) na Uniwersytecie Śląskim w Opawie (Czechy). Współzałożycielka Agencji Fotograficznej PerfectShot oraz marki PerfecLove. W fotografii najbardziej pociąga ją praca z człowiekiem. Poprzez dokumentację historii innych ludzi, stara się̨ przemycić́ cząstkę̨ siebie. Lubi opowiadania na granicy fikcji i prawdy. Interesują̨ ją tajemnice, niedopowiedzenia i melancholijne obrazy.

Tomasz Jodłowski -fotografował dla Dziennika Zachodniego, Trybuny Śląskiej, Rzeczpospolitej, agencji Edytor, Forum i Reporter, a jego pierwsze zdjęcia publikował tyski tygodnik Echo. Należy do Związku Polskich Artystów Fotografików i kolektywu śląskich fotografów AKME. Studiuje w Instytucie Twórczej Fotografii w czeskiej Opawie. Był stypendystą marszałka województwa śląskiego w dziedzinie kultury. Dwukrotnie zdobył Grand Prix w Konkursie Śląskiej Fotografii Prasowej (2006 i za reportaż z ekstremalnego biegu Runmageddon w 2017). Jest laureatem konkursów Grand Press Photo (2012, 2017) i BZ WBK Press Foto (2006, 2011, 2012 i 2017). Dwukrotnie zajął pierwsze miejsce w konkursie "Życie jest piękne". Laureat, a później gość specjalny konkursu Tychy Press Photo. Tomasz Jodłowski jest współautorem książek: "Drugie życie kopalń" (2013), "Babska szychta" (2014) i "Ratownicy - pasja zwycięstwa" (2015). W 2017 roku jego zdjęcia prezentowane były na wystawach w Muzeum Miejskim i Muzeum Współczesnym we Wrocławiu, Bibliotece Śląskiej, Galerii ZPAF w Katowicach i Muzeum Historii Katowic. W grudniu 2017 roku został honorowym członkiem Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego, pierwszym w historii stowarzyszenia, istniejącego od 2013 roku.

Krzysztof Szlapa -autor wystaw indywidualnych i uczestnik wystaw zbiorowych, kurator w Galerii Pustej cd. w Jaworznie oraz w galerii ZA SZYBĄ w Katowicach, sekretarz Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski, uczestnik Szkoły Widzenia oraz Grupy 999, stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury, laureat nagrody dla młodego twórcy imienia Anny Chojnackiej, organizator warsztatów fotograficznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych – we współpracy z różnymi instytucjami (Muzeum Śląskie, Muzeum Historii Katowic, Uniwersytet Śląski, Galeria Sztuki Współczesnej BWA Katowice) – oraz autorskich spotkań. Od urodzenia mieszka w Katowicach. Strona internetowa krzysztofszlapa.katowice.pl Wystawy: Widokówki z miasta we mnie (2009), W zasięgu wzroku, Pamiętnik (2013), Widzenie natury – natura widzenia, Dom kultury (2014), Zapis czasu, Handmade, Ustąp mi słońca (2015), Klucz drzew, Refleksje, Punkt widokowy, Widziadła (2016) Dendrofile, Lux in Tenebris (2017)

Krzysztof Gołuch -mieszka i pracuje w Knurowie. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Akademii Humanistyczno-Technicznej w Bielsku Białej oraz Instytutu Kreatywnej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie (Czechy). Obecnie student studiów doktoranckich na tejże uczelni. Zajmuje się fotografią dokumentalną, której głównym tematem jest człowiek. Dwukrotny stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury. Zdjęcia Krzysztofa Gołuch znajdują się w zbiorach Muzeum Śląskiego, Muzeum Umeni w Ołomuńcu. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Autor albumu fotograficznego „Co siódmy”.

Beata Mendrek - artysta fotografik, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, autorka wystaw i projektów fotograficznych, wykładowca szkoły fotografii oraz kursów i warsztatów strona autorska: horyzonty.net
Antoni Kreis - artysta fotografik, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, uczestnik kilkuset wystaw zbiorowych, autor blisko stu premierowych wystaw autorskich i projektów indywidualnych, autor tekstów poetyckich, wieloletni muzyk, wykładowca szkoły fotografii oraz kursów i warsztatów fotograficznych.

Krzysztof Gierałtowski - fotograf, mistrz od trudnych portretów. Gierałtowski przeszedł od fotografii w przemyśle, poprzez fotografię mody dla miesięcznika „Ty i Ja" do trwającej od 40 lat fascynacji portretem – pierwotnie psychologicznym czarno-białym, a od kilkunastu lat subiektywnym kolorowym. Zbiór stu tysięcy negatywów składa się na kolekcję portretów polskiej inteligencji: „Polacy, portrety współczesne". Zdjęcia wybrane z kolekcji uczestniczą w wystawach indywidualnych i zbiorowych oraz znajdują miejsce w renomowanych zbiorach. Jest członkiem ZPAF, ZAiKS i członkiem korespondentem Niemieckiego Towarzystwa Fotograficznego (DGPh).Minister Kultury nadał mu Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Ryszard Kapuściński napisał o nim: Gierałtowski nie portretuje ludzi z książki telefonicznej. Jest wybitnym portrecistą wybitnych Polaków. Jest jednym z nielicznych w Polsce, a także jednym z nielicznych w świecie, który poświęcił się portretowi tak świadomie i z taką konsekwencją. Człowiek jest jego pasją wyłączną. I to nie człowiek w stosunku do innych ludzi, ale w stosunku do samego siebie, sam w sobie ciekawy i ważny. Tak potraktowany, tak wyodrębniony, ten człowiek osobny wypełnia cały obraz.

Wstęp na Śląski Maraton Fotograficzny w siemianowickim Parku Tradycji (ul. Orzeszkowej 12) jest bezpłatny. Początek o godz. 10.
Ilość miejsc jest ograniczona.

Wszystkie osoby zainteresowane rezerwacją miejsc na XIII Śląski Maraton Fotograficzny bardzo prosimy o wysłanie zgłoszenia na adres: [email protected] (zgłoszenie przyjmujemy od 4 lutego 2018).

Zgłoszenie powinno zawierać następujące dane: imię i nazwisko, numer telefonu, adres e‐mail, a w przypadku słuchaczy lub absolwentów „Fotoedukacji” także grupę (np.: W15, Szkoła Roczna, Kurs, Absolwent).

Rezerwacja jest ważna tylko w przypadku otrzymania wiadomości zwrotnej - potwierdzenia rezerwacji.

Program XII Śląskiego Maratonu Fotograficznego:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera