Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

XXI Piknik Artystyczny „Święto Śląska” w Koszęcinie. 66. urodziny Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk" i zakończenie sezonu artystycznego

PW, ZPiT Śląsk
ZPiT Śląsk
Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zaprasza na XXI edycję Pikniku Artystycznego „Święto Śląska”. Przez trzy dni - od 28 do 30 czerwca - będzie świętował 66. urodziny i zakończenie sezonu artystycznego. Zapowiada zróżnicowany program artystyczny i liczne atrakcje towarzyszące. Wstęp wolny.

Wszystko rozpocznie się już jutro w piątek 28 czerwca o godz. 18. Na scenie zaprezentują się zespoły: „Rekonesans”, „Baboki”, duet Paulina Szendera&Iga Reszko, a na koniec wrocławska grupa SEN. Będzie też okazja wziąć udział w nocnym zwiedzaniu pałacu.

W sobotę o godz. 11 ruszy czwarta edycja turnieju streetball (boisku w parku lub w przypadku niepogody Szkoła Podstawowa w Koszęcinie). O 15 z kolei zaplanowano koncert organowy inspirowany twórczością Stanisława Hadyny oraz utworami patriotycznymi w rocznicę 100-lecia odzyskania niepodległości i wybuchu Powstań Śląskich (Kameralna Sala Koncertowa - dawna kaplicy pałacowej). Godzinę później wystąpi folkowa grupy „Sharena”, która pisze o sobie, że „od 2004 roku wykonuje tradycyjne melodie z Serbii, Macedonii, Bułgarii, Bośni i Albanii, doprawione cygańskim i żydowskim smakiem”. Następnie widzów czeka dawka humoru w wykonaniu śląskiego kabaretu „Masztalscy”. Program Kraków Street Band, promujący najnowszy album zespołu „Going Away” przewidziano na godz. 18:30. To materiał, który w tym roku nominowany był do Fryderyka w kategorii Album Roku Blues/Country. „Flying Georgians” działający przy Państwowym Uniwersytecie im. Iwana Jawakiszwiliego w Tbilisi zagra i zatańczy o 19.45. Można było go zobaczyć m.in. podczas Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Silesia” 2018. Na koniec sobotniego programu porcja muzyki latynoskiej, cygańskiej i przebojów Gipsy Kings w wykonaniu Rico Sancheza z zespołem.

Niedzielna część rozpocznie się Turniejem Skata o Puchar Dyrektora Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” (Domu Pracy Twórczej, g. 10). Blok koncertowy ruszy o 15 muzyką organową (Kameralna Sala Koncertowa). Na scenie plenerowej pojawią się również „Słoneczni” (Harcerski Zespół Artystyczny), „Redlin” z folkowym show, a o 18:45 gwiazdorski duet znany z telewizji TVS - Kola i Jula. Na finał przewidziano widowisko w wykonaniu gospodarzy z galowym programem na zakończenie 66. sezonu artystycznego. W ramach atrakcji dodatkowych m.in.: pokaz 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Straży Granicznej, Aleja Rękodzielników, liczne wystawy, a dla dzieci stoisko „Śląska”, warsztaty haftowania i samodzielnego robienia maskotek oraz wesołe miasteczko.

ŚWIĘTO ŚLĄSKA 2019 – PROGRAM

Piątek 28.06

18:00 Rekonesans
19:00 Paulina Szendera & Iga Reszko z zespołem
19:30 Baboki
20:45 SEN
21:45 – 00:00 Nocne zwiedzanie z duchami

Sobota 29.06

11:00 Turniej Streetball (park pałacowy – w razie niepogody Hala sportowa w Koszęcinie) do 16:00
15:00 Koncert organowy inspirowany muzyką Stanisława Hadyny oraz 100 leciem Niepodległości Polski i Powstań Śląskich – Hubert Maron i Luca Muratori – kaplica w Zespole Pałacowo - Parkowym
16:00 SHARENA
17:15 MASZTALSCY
18:30 KRAKÓW STREET BAND
19:45 FLYING GEORGIANS
21:00 RICO SANCHEZ&GYPSY KINGS PARTY

Niedziela 30.06

  • 15:00 Koncert organowy inspirowany muzyką Stanisława Hadyny oraz 100-leciem Niepodległości Polski i Powstań Śląskich – Hubert Maron i Luca Muratori – kaplica w Zespole Pałacowo - Parkowym
  • 16:00 SŁONECZNI
  • 17:15 REDLIN
  • 18:45 KOLA I JULA
  • 20:00 ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „ŚLĄSK” - „KONCERT GALOWY”

Dodatkowe atrakcje/imprezy towarzyszące:**
Sobota, godz.11:00 IV Turniej Streetball - boisko w Zespole Pałacowo - Parkowym
Niedziela, godz.10:00 Turniej skata o Puchar Dyrektora Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” - Dom Pracy Twórczej

Aleja Rękodzielników - park
Pokazy, stanowiska oraz tor przeszkód Wojsk Obrony Terytorialnej - przy Pawilonie Elwiry Kamińskiej
Stanowisko Śląskiego Oddziału Straży Granicznej - przy Pawilonie Elwiry Kamińskiej
Atrakcje dla dzieci: m.in. warsztaty haftowania, „Zrób maskotkę”, stanowisko edukacyjne Zespołu „Śląsk”, wesołe miasteczko.

Nie przegapcie

Liczne stoiska gastronomiczne.

Wystawy:
- „Stanisław Hadyna – w 100 lecie urodzin”
- Wystawa ”W aromacie kawy”
Natalia Jankowska – Urant – obrazy malowane kawą i herbatą
Zbigniew Niedbała – kolekcja ręcznych młynków do kawy z całego świata.
- „Ogrody sztuki Stanisława Hadyny” wystawa malarstwa pracowników Katedry Malarstwa, Uniwersytetu Humanistyczno–Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie Wydziału Sztuki/Instytut Sztuk Pięknych.
- „Śląsk – Droga do Niepodległej” – wystawa przygotowana przez Muzeum Powstań Śląskich
w Świętochłowicach.

Zobaczcie koniecznie

Porywacze ze Śląska złapani po 17 latach

Marsz Równości w Częstochowie zablokowany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo