Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

XXIX Wielka Gala Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach. Ci rzemieślnicy zostali nagrodzeni

Magdalena Grabowska
Magdalena Grabowska
Wideo
od 12 lat
Za nami wydarzenie integrujące ponad 2000 rzemieślników oraz przedsiębiorców regionu śląskiego - XXIX Wielka Gala Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach. W niedzielę, 24 marca zostali nagrodzeni najlepsi rzemieślnicy województwa śląskiego.

Wielka Gala to doroczna impreza, która integruje ponad 2000 rzemieślników oraz przedsiębiorców regionu śląskiego i jest jedną z najważniejszych uroczystości środowiska gospodarczego w Polsce południowej. W wydarzeniu uczestniczą osobistości ze świata polityki, gospodarki, nauki i życia społecznego naszego kraju i regionu.

- Jeden z dziennikarzy mnie zapytał jak rzemiosło będzie wyglądało za dwadzieścia lat. Wtedy powiedziałem, że nie boimy się tego, jesteśmy gotowi i przygotowani. Funkcjonujemy już kilka wieków i nie takie przechodziliśmy rzeczy. Dzisiaj takie pytanie zadał jeden z moich kolegów. Na to pytanie częściowo odpowiedzą ci, którzy dzisiaj zostaną nagrodzeni - zapowiedział na scenie Jan Klimek, prezes Izby Rzemieślniczej w Katowicach.

W tym roku „Szablę Kilińskiego” została uhonorowana Wanda Brzęczek, członek zarządu Katowickiej Izby Rzemieślniczej oraz prof. Mario Raich.

- To ogromny zaszczyt być uhonorowaną "Szablą Kilińskiego, tym bardziej, że firma („u Brzęczka” Piekarnia-Cukiernia Brzęczek - przyp. red) istnieje 50 lat i jest firmą rodzinną. Chciałabym tą szablę dedykować mojemu zmarłemu mężowi, który zmarł cztery miesiące temu - powiedziała. - Był założycielem naszej piekarni "U Brzęczka" - dodała.

Pierścień Stulecia Niepodległości otrzymała Sabina Klimek obecnie konsul w Konsulacie Generalnym RP w Stambule w Turcji.

- To jest bardzo wielki dzień, zarówno dla samorządu gospodarczego, jak i terytorialnego - mówiła podczas gali minister przemysłu Marzena Czarnecka. - Katowice zostały wyróżnione przez powołanie Ministerstwa Przemysłu. Myślę, że tu w Katowicach spełniamy marzenia i to jest dokładnie to miejsce, gdzie mamy pokazać, że Polska i Śląsk się zmieniają i będą przykładem na to, że będziemy dokonywać zmian. Te zmiany się nie udadzą, jeśli Państwo nam nie pomożecie jako rzemieślnicy - dodała.

Elżebieta Kabelis, dyrektor Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości, Jarosław Wesołowski, dyrektor Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego oraz Grzegorz Sikorski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach otrzymali wyrazy uznania.

Podczas Wielkiej Gali zostały wyróżnione najlepsze przedsiębiorstwa, które nagradzano statuetkami „Firma z Jakością”, „Firma z Przyszłości”, i „Wiarygodny Lider Biznesu” za najwyższą jakość produktów i usług. Wyróżnienie otrzymała także szkoła Cogito z Siemianowic Śląskich.

Statuetką "Firma z Jakością" może się pochwalić Centrum Św. Hildegardy „Ku Zdrowiu” Agnieszka Wilk, Salon Fryzur „Viktoria” Katarzyna Paluch, Fryzjer Męski Barber Tychy Laskowska Sylwia, Agencja Promocyjno- Reklamowa NOL-TYCHY Sp. z o.o., Coral Travel Poland.

Nagrodę "Firma z Przyszłością" otrzymał Restauracja „Dwór Bismarcka” Grzegorz Loska oraz Jelux Polska Sp. z o.o.

Nagrodę „Firma Rodzinna” otrzymują rzemieślnicy, którzy na Śląsku prowadzą swoje firmy, nie tylko dając miejsca pracy, ale również będąc wizytówką naszego regionu, chociażby przez produkcję tradycyjnych wyrobów regionalnych. Statuetki z rąk minister przemysłu Marzeny Czarneckiej otrzymali: Z.P.U.H. Sebastian Kędzierski, Piekarnia Poloczek Ruda Śląska, Jerzy Rachtan P.W. „ Rachtan & Syn”, Piekarnia Orkiszowa Manufaktura Grażyna Anna Sobala, Mechanika Pojazdowa Blacharstwo- Lakiernictwo Samochodowe Jan Drozdek, Wiarygodnym Lider Biznesu powędrował do firmy Kłos Piekarnia-Ciastkarnia oraz do Centrum, Stomatologii Estetycznej i Implantologii Dentica Krzysztof Majewski.

Nagrodę w kategorii „Spolegliwy Przyjaciel Rzemiosła” otrzymuje osoba, która w swojej działalności wspiera rzemiosło. Statuetkę otrzymali: Krystian Grzesica Burmistrz Miasta Bierunia, Arkadiusz Chęciński Prezydent Miasta Sosnowca, Mariusz Wołosz Prezydent Miasta Bytom, Łucja Chrzęstek- Bar Przewodnicząca Rady Miasta Zabrze, Bożena Hudak Dyrektor Akademii Kształcenia Ustawicznego „Naturopata”.

Po raz pierwszy wręczona została nagroda w kategorii „Lider Innowacyjności MŚP” przeznaczona dla firm wprowadzających innowacyjne rozwiązania w swojej firmie. Nagrodzeni zostali: For Control Automatyka Przemysłowa Jaksik Jarosław, Akademia Kształcenia Ustawicznego „Naturopata”.

Rzemieślnikiem Roku został Marian Kurzyca z firmy Kłos

Jak co roku, tradycyjnie uhonorowana została także jedna osoba, która zdobyła zaszczytny tytuł „Rzemieślnika Roku”.

- Nie byłoby tego wszystkiego gdyby nie ludzie, którzy pracują w firmie Kłos - mówił Marian Kurzyca, dziękując za nagrodę "Rzemieślnika Roku".

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera