MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zabójca „Pershinga” Ryszard Bogucki nie wyjdzie wcześniej z więzienia. „Nikt nie jest w stanie odebrać mi poczucia godności osobistej”

OPRAC.:
Maciej Białobrzeski
Maciej Białobrzeski
PAP
PAP
Najpoważniejsze przestępstwo, za które Bogucki został prawomocnie skazany, to zabicie Andrzeja K. pseudonim Pershing (zdjęcie ilustracyjne)
Najpoważniejsze przestępstwo, za które Bogucki został prawomocnie skazany, to zabicie Andrzeja K. pseudonim Pershing (zdjęcie ilustracyjne) Fot. Łukasz Kaczanowski/Polska Press
„Nie będę się już ubiegał o przedterminowe warunkowe zwolnienie i odbędę karę 25 lat pozbawienia wolności w pełnym wymiarze” – przekazał skazany za zabójstwo Ryszard Bogucki. Oświadczenie tej treści odczytał jego pełnomocnik. „Nikt nie jest w stanie odebrać mi poczucia godności osobistej” – napisał Bogucki.

„Można mi zabrać wszystko: majątek, rodzinę, wolność, ale nikt nie jest w stanie odebrać mi poczucia godności osobistej” – napisał Ryszard Bogucki.

Sąd Apelacyjny w Katowicach zdecydował we wtorek, że Bogucki nie wyjdzie na wolność przed upływem kary. Do końca kary skazanemu zostało jeszcze 3,5 roku. Podejmując decyzję, sąd uwzględnił wcześniejsze zażalenie prokuratury na przedwczesne, nieprawomocne postanowienie Sądu Okręgowego w Częstochowie, który zwolnił Boguckiego z odbycia reszty kary.

Sędzia Teresa Jędrzejas-Paluch uznała we wtorek, że sąd okręgowy „dokonał błędnych ustaleń faktycznych, w oparciu o które stwierdził, że proces resocjalizacji skazanego może być prowadzony w warunkach wolnościowych”.

– Formułując pozytywną prognozę kryminologiczno-społeczną pominął część wynikających z materiału dowodowego okoliczności, równocześnie nadając nadmierną wagę wyłącznie pozytywnym aspektom funkcjonowania Ryszarda Boguckiego w zakładzie karnym – przekazała sędzia Jędrzejas-Paluch.

6 czerwca bieżącego roku wydział penitencjarny Sądu Okręgowego w Częstochowie nieprawomocnie zwolnił Boguckiego z odbycia reszty orzeczonej wobec niego kary 25 lat pozbawienia wolności.

Według częstochowskiego sądu, skazany odbył karę w takim wymiarze, że dalsze działania resocjalizacyjne mogą nie przynieść większych popraw. Katowicki sąd apelacyjny sprzeciwił się opinii sądu w Częstochowie i uwzględnił złożone w tej sprawie zażalenie prokuratury.

Najpoważniejsze przestępstwo, za które Bogucki został prawomocnie skazany, to zabicie Andrzeja K. pseudonim Pershing. Boguckiego uniewinniono w sprawie zabójstwa komendanta głównego policji gen. Marka Papały. W obu sprawach Bogucki stanowczo odpierał jakiekolwiek zarzuty. Skazany domaga się wznowienia postępowania w sprawie zabójstwa „Pershinga”.

Źródło: PAP

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Zabójca „Pershinga” Ryszard Bogucki nie wyjdzie wcześniej z więzienia. „Nikt nie jest w stanie odebrać mi poczucia godności osobistej” - Portal i.pl