Zabrze podpisało umowę na przebudowę przepustu. Mieszkańcy będą zadowoleni

Magdalena Grabowska
Magdalena Grabowska
Mieszkańcy na tę inwestycję czekali z niecierpliwością. Od dwóch lat ruch dla pieszych na odcinku przy ul. Jordana jest zamknięty z powodu uszkodzeń przepustu. Wkrótce ma się to zmienić.
Mieszkańcy na tę inwestycję czekali z niecierpliwością. Od dwóch lat ruch dla pieszych na odcinku przy ul. Jordana jest zamknięty z powodu uszkodzeń przepustu. Wkrótce ma się to zmienić. Magdalena Grabowska
Udostępnij:
Na Rokietnicy w Zabrzu szykuje się kolejna inwestycja, tym razem przy ul. Jordana. Dzisiaj, 18 stycznia miasto podpisało umowę na przebudowę przepustu w ciągu rowu melioracyjnego pod ul. Jordana. Koszt inwestycji opiewa na kwotę ponad pół miliona złotych.

Mieszkańcy na tę inwestycję czekali z niecierpliwością. Od dwóch lat ruch dla pieszych na odcinku przy ul. Jordana jest zamknięty z powodu uszkodzeń przepustu. Wkrótce ma się to zmienić.

– Po wykonaniu tej inwestycji mieszkańcy już bezproblemowo będą mogli się poruszać poszerzonym chodnikiem z zabezpieczonym barierami. Myślę, że mieszkańcy będą zadowoleni z tej inwestycji – mówi Danuta Bochyńska-Podloch, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Zabrzu.

Najkorzystniejszą z ofert złożył AMBET Sp. z o.o. Sp. K. z Wojkowic z ceną brutto 56136,74 zł. Firma obecnie wykonuje prace w ciągu ul. Roosevelta za ok. 10 mln zł. Dla wykonawcy inwestycja przy ul. Jordana będzie sporym wyzwaniem.

Nie przeocz

– Zadanie teoretycznie wydaje się łatwe, ale do nich nie należy. Przede wszystkim dlatego, że jest istniejący ciek, okres zimowy, za chwilę wchodzimy w okres wiosenny, czyli roztopy. Problem stanowi woda, która tam płynie, czyli strumyk. – wyjaśnia Ireneusz Amonowicz – prezes zarządu firmy AMBET Sp. z o.o. Sp. k. z Wojkowic.

Prace będą polegały na przebudowie przepustu w ciągu rowu melioracyjnego pod ul. Jordana. Zakres zamówienia obejmuje rozbiórkę istniejącego przepustu w części zachodniej „pod chodnikiem” oraz wykonywanie przepustu o nowej konstrukcji żelbetowej wraz z prefabrykowaną ścianą czołową.

– Będziemy zabezpieczać istniejący ciek, rozwijać wylot, odtwarzać fundamenty. Później odbudowujemy wylot i również ścieżkę pieszo-rowerową. Przede wszystkim zadanie ma na celu zabezpieczenie ruchu pieszo-rowerowego – podkreśla Amonowicz.
Roboty obejmują również odtworzenie nasypu, nawierzchni chodnika, umocnienie koryta cieku, odmulenie przepustu, naprawę i zabezpieczenie antykorozyjne elementów żelbetonowych w części „pod droga”, przebudowę wylotów kanalizacji deszczowej oraz przebudowę urządzeń teletechnicznych. Dla poprawy bezpieczeństwa na odcinku przebudowy zostaną zamontowane wzdłuż jezdni obustronnie bariery drogowe.

Musisz to wiedzieć

Zgodnie z umową, prace powinny zakończyć się już na początku czerwca. Od momentu podpisania umowy, wykonawcy zostanie przekazany plac budowy.

Przez inwestycję nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym. – Teraz jest zwężenie w tym miejscu. Musimy wydzielić nowy pas. Ruch będzie prowadzony w części po jezdni, żeby można było bezpiecznie przejść na drugą stronę. Teren będzie zabezpieczony i ogrodzony – mówi Ireneusz Amonowicz.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wizyta Janet Yellen w Polsce

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie