Zagłębie Lubin - Piast Gliwice 0:0. Gliwiczanie znów bez gola ZDJĘCIA

Mecz Zagłębia Lubin z Piastem Gliwice nie przyniósł goli  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Mecz Zagłębia Lubin z Piastem Gliwice nie przyniósł goli Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Piotr Krzyżanowski
W sobotnim meczu 24. kolejki PKO Ekstraklasy Zagłębie Lubin zremisowało z Piastem Gliwice 0:0. To druga z rzędu ligowa potyczka gliwiczan zakończona bezbramkowym remisem. Lubianie również zaliczyli drugi mecz z wynikiem 0:0. Zobaczcie zdjęcia ze spotkania Zagłębie Lubin - Piast Gliwice.

Zagłębie Lubin - Piast Gliwice 0:0. Gliwiczanie znów bez gola

Piłkarze Piasta lepiej zaczęli mecz w Lubinie, choć już w 2 minucie stracili Martina Konczkowskiego. Zawodnikowi gliwiczan odnowiła się kontuzja i zaraz po rozpoczęciu spotkania musiał opuścić boisko.

Nie zrażeni tym podopieczni trenera Waldemara Fornalika od początku ruszyli do ataku. W sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Kamil Wilczek, ale w ostatniej chwili został zablokowany.

Potem po rzucie rożnym Michał Chrapek strzelał głową z 2 m, lecz Kacper Bieszczad popisał się kapitalną interwencją. 19-letnu bramkarz Zagłębia błysnął klasą również chwilę później broniąc uderzenie z dystansu Damiana Kądziora.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU ZAGŁĘBIE - PIAST

Po 20 minutach mecz się wyrównał. Gra toczyła się głównie w środku pola i brakowało sytuacji strzeleckich, bo trudno za groźne uznać uderzenie Japończyka Koki Hinokio, z którym bez trudu poradził sobie Frantisek Plach.

Słowacki bramkarz Piasta znacznie bardziej musiał się natrudzić po przerwie broniąc uderzenie z rzutu wolnego Łukasza Łakomego, po którym piłka zmierzała pod poprzeczkę. Ten sam zawodnik później jeszcze raz groźnie strzelał z dystansu, lecz Plach znów obronił.

Gliwiczanie w I połowie stracili nie tylko Konczkowskiego, ale także Kristophera Vidę. Węgier też opuścił boisko z urazem. Po zmianie stron goście, mimo starań Kądziora, nie byli już tak groźni.

Piast po raz pierwszy w historii nie strzelił gola w ligowym meczu w Lubinie. Był to także drugi pojedynek z rzędu drużyny Waldemara Fornalika zakończony bezbramkowym remisem.

W następnej kolejce w sobotę 12 marca gliwiczanie zagrają o godz. 17.30 na Okrzei z Lechią Gdańsk i może wówczas znajdą drogę do siatki rywala.

Zagłębie Lubin - Piast Gliwice 0:0