Zagłębie Sosnowiec - Stal Rzeszów ZDJĘCIA KIBICÓW Radość na Stadionie Ludowym. Wreszcie zwycięstwo!

02.09.2022. Kibice na meczu Zagłębie Sosnowiec - Stal Rzeszów.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
02.09.2022. Kibice na meczu Zagłębie Sosnowiec - Stal Rzeszów. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
W piątek 2.09.2022 r. w meczu 9. kolejki Fortuna 1. Ligi Zagłębie grało u siebie z beniaminkiem Stalą Rzeszów. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na Stadionie Ludowym.

Kibice Zagłębia mieli nadzieję, że ich zespół przerwie serię trzech meczów bez wygranej. Sosnowiczanie w poprzedniej kolejce zremisowali z Puszczą w Niepołomicach 0:0, a wcześniej przegrali na Stadionie Ludowym z Chrobrym Głogów 1:2 i w Bełchatowie ze Skrą Częstochowa 0:1. Stal ostatnio odprawiła Podbeskidzie Bielsko-Biała aż 5:0. Zagłębie i Stal miały po ośmiu kolejkach po 11 punktów.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na meczu Zagłębie Sosnowiec - Stal Rzeszów, 2.09.2022 r.

Kibice nie mogli się nudzić, bo w 35. minucie Krystian Wrona ze Stali dostał czerwoną kartkę za faul na Szymonie Pawłowskim. Był rzut karny, którego nie strzelił Marek Fabry (38. minuta) - Przemysław Pęksa złapał piłkę. W 44. minucie Bartłomiej Poczobut pokonał własnego bramkarza i Zagłębie prowadziło do przerwy 1:0. Takim wynikiem skończył się cały mecz.

Zagłębie Sosnowiec - Stal Rzeszów 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Bartłomiej Poczobut (44-samobójcza)

Zagłębie: Michał Gliwa - Dawid Ryndak (74. Wojciech Szumilas), Dominik Jończy, Mateusz Bodzioch, Dawid Gojny - Mateusz Ziółkowski (67. Filip Borowski), Maksymilian Rozwandowicz, Sebastian Bonecki (68. Michał Masłowski), Szymon Pawłowski, Maksymilian Banaszewski - Marek Fabry (46. Szymon Sobczak).

Stal: Przemysław Pęksa - Franciszek Polowiec (72. Wiktor Kłos), Łukasz Góra, Krystian Wrona, Piotr Głowacki - Bartłomiej Poczobut (46. Paweł Oleksy), Dawid Olejarka (64. Patryk Małecki), Bartosz Wolski - Ramil Mustafajew, Kacper Piątek (64. Kacper Sadłocha), Andreja Prokić (90+1. Igor Ławrynowicz).

Żółte kartki: Ryndak, Bonecki, Banaszewski - Piątek, Wolski, Góra, Głowacki, Sadłocha

Czerwona kartka: Krystian Wrona (36' Stal)

Sędziował: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn)

Widzów: 2.211