Zawrotna prędkość Pascala Ackermanna. Lider Tour de Pologne...

  Zawrotna prędkość Pascala Ackermanna. Lider Tour de Pologne jechał w Katowicach 105 km/h

  Mateusz Dragan

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Pascal Ackermann pokazuje swój licznik z maksymalną osiągniętą prędkością 105,2 km
  1/3
  przejdź do galerii

  Pascal Ackermann pokazuje swój licznik z maksymalną osiągniętą prędkością 105,2 km ©fot.Facebook/Tour de Pologne

  Pascal Ackerman z grupy Bora–Hansgrohe w trakcie drugiego etapu Tour de Pologne z Tarnowskich Gór do Katowic jechał z zawrotną szybkością 105,2 km/h. Na dwóch tego zaprezentował zdjęcie swojego licznika rowerowego z taką właśnie prędkością
  Ackerman wygrał już dwa etapy 75. Tour de Pologne w Krakowie i Katowicach.

  Tour de Pologne 2018 AKTUALNOŚCI

  Po wygranej pod Spodkiem w telewizyjnym wywiadzie stwierdził:

  Wiedziałem, że finisz w Katowicach będzie niesamowity. W pewnym momencie mój licznik na rowerze pokazał, że pędziłem z prędkością 105 km/h.


  Zobacz galerię

  PASJONUJĄCY FINISZ TOUR DE POLOGNE W KATOWICACH

  Wielu słowa Niemca przyjęło z niedowierzaniem, bo dotychczasowy rekord prędkości na trasie w Katowicach padł w 2014 roku i wynosił 80,8 km/h. Właśnie taką szybkość zmierzono Belgowi Jonasowi van Genechtenowi, gdy mijał linię mety obok Spodka.

  Ackermann aby przekonać niedowiarków zamieścił zdjęcie swojego licznika, który po etapie w Katowicach wskazywał maksymalną osiągniętą przez niego prędkość na 105,2 km. Katowice nie od dziś uchodzą w Tour de Pologne za świątynię sprintu, bo kolarze finiszują zjeżdżając w dół aleją Korfantego.  Dzięki zwycięstwu w Katowicach i zdobytym bonifikatom Niemiec umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej, a dziś w Zabrzu ma szansę ponownie stanąć na podium, bo już potwierdził, że jest znakomitym sprinterem.  24-letni Ackermann pochodzący z miejscowości Kandel położonej w Nadrenii-Palatynacie tuż obok francuskiej granicy pierwsze poważniejsze sukcesy zaczął osiągać w 2018 roku. Wygrał między innymi etap wyścigu Tour de Romandie oraz zdobył mistrzostwo Niemiec. W zeszłym tygodniu został zwycięzcą zaliczanego do cyklu UCI World Tour klasyku Prudential Ride w Londynie. Triumfy w tegorocznym Tour de Pologne to nie jedyne sukcesy w Polsce. W 2015 roku wygrał w Polkowicach drugi etap wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich, występując w zespole Rad-Net Rose Team.  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Na rowerze przez Katowice z Czesławem Langiem
  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo