"Zgorszenie publiczne" na Śląsku

  "Zgorszenie publiczne" na Śląsku

  Regina Gwarzewska-Griessgraber

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Już wkrótce chorzowska Huta Kościuszko ożyje. Właśnie powstaje tam stacja kolejowa. Nie będzie to jednak kolejny przystanek PKP, tylko scenografia do nowej komedii.
  Już za kilka dni, 6 sierpnia, rozpoczną się zdjęcia do filmu "Zgorszenie publiczne". Jego akcja będzie się działa na Śląsku.

  Będzie to historia o dwóch parach, dwóch miłościach, które wzajemnie w pewien sposób pracują na siebie. Historia lekka i zabawna. Wszystko dziać się będzie w osiedlu familoków Fytel w Bytomiu Łagiewnikach. Kręcone będą w Rudzie Śląskiej oraz właśnie w Hucie Kościuszko.
  Producentem jest firma Paisa Films, należąca do znanego reżysera Macieja Ślesickiego oraz Jolanty Rojek. Reżyseruje łodzianin, absolwent Warszawskiej Szkoły Filmowej, debiutant Maciej Prykowski, a za kamerą stanie katowiczanin i absolwent naszej Filmówki, Paweł Dyllus.

  - Chcę, żeby nasz film pokazywał Śląsk bajkowo, magicznie. Przywoływał klimat "jak to kiedyś bywało", taką małą społeczność, w której wszyscy lubili się, tworząc jedną wielką rodzinę - tłumaczy operator.

  - Na Śląsku jest coś specyficznego, coś czego nie ma żaden inny region. Nie potrafię tego nazwać, ale bardzo mi się tu spodobało. Cieszę się, że mój pierwszy duży film fabularny mogę nakręcić właśnie tutaj - przyznał reżyser filmu.

  Udało nam się dowiedzieć, że w filmie będzie dużo o miłości, nie zabraknie jednak... zboczeńca i obywatelskiej grupy pościgowej. Zagrają znane gwiazdy, m.in. Marian Dziędziel i Dorota Pomykała, ale też aktorzy młodzi: Elżbieta Romanowska i Krzysztof Czeczot.

  - Pochodzę ze Szczecina. W zgłębianiu śląskich klimatów już teraz pomagają mi znajomi, którzy opowiadają mi o tutejszych zwyczajach i historii. W filmie nie będę jednak mówić gwarą, bowiem moja bohaterka na Śląsku jest przyjezdną - tłumaczy Elżbieta Romanowska, którą telewidzowie znają jako sprzedawczynię Jolę w popularnym serialu "Ranczo".
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  semafor

  KLIM Czesław (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 71 / 56

  poprawka: semafor przyjedzie z Pyskowic ale od firmy "Kopalnia Piasku Kotlarnia - Linie Kolejowe" sp. z o.o.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo