MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Znalazły się dodatkowe pieniądze na remonty dróg w woj. śląskim. 23 miliony złotych może zostać przeznaczone na drogi gminne i powiatowe

Piotr Chrobok
Piotr Chrobok
Z puli 23 milionów złotych remontowane będą mogły być drogi powiatowe i gminne.
Z puli 23 milionów złotych remontowane będą mogły być drogi powiatowe i gminne. RL
Na 23 miliony złotych opiewa pula pieniędzy, jaka dodatkowo zostanie przeznaczona na rzecz remontów dróg w województwie śląskim. Pieniądze udało się wygospodarować w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Ich "pojawienie się" jest związane z realizacją innych inwestycji drogowych. - Środki stanowią oszczędności po rozstrzygniętych postępowaniach przetargowych oraz zgłaszane przez wnioskodawców rezygnacje z realizacji zadań - informuje Alicja Waliszewska, rzecznik prasowa wojewody śląskiego.

Znalazły się dodatkowe pieniądze na remonty dróg w woj. śląskim. Aż 23 miliony zł

Szykują się kolejne remonty dróg w województwie śląskim. Wprawdzie decyzja o modernizacjach jeszcze nie zapadła, to wiadomo, że jest możliwość ich realizacji. To za sprawą dodatkowych pieniędzy na przeprowadzenie remontów. Pochodzą one z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Jak informuje Śląski Urząd Wojewódzki, do województwa śląskiego trafią aż 23 miliony złotych z puli całej kwoty rządowego funduszu drogowego. To pieniądze związane z realizacją innych zadań drogowych.

- Środki stanowią oszczędności po rozstrzygniętych postępowaniach przetargowych oraz zgłaszane przez wnioskodawców rezygnacje z realizacji zadań - informuje Alicja Waliszewska, rzecznik prasowa wojewody śląskiego. - W związku z tym pula środków na 2024 rok pozwala na ogłoszenie naboru uzupełniającego - dodaje.

Wkrótce ruszy nabór wniosków o dofinansowanie remontów dróg

Jak na razie nie wiadomo, które drogi na Śląsku zostaną poddane ewentualnym remontom. Pewne jest natomiast, że nie będą to ani drogi krajowe ani wojewódzkie. - Nabór uzupełniający wniosków o dofinansowanie będzie obejmował wyłącznie zadania polegające na remoncie dróg powiatowych i gminnych - wskazuje Alicja Waliszewska.

Nieznany jest jeszcze na razie termin, kiedy ruszy procedura naboru wniosków. Wiadomo natomiast, że będzie się ona odbywać wyłącznie za pośrednictwem internetowej platformy e-PUAP i całościowo, łącznie z odrzuceniem lub przyjęciem złożonego wniosku, potrwa ona kilka miesięcy.

- Na przeprowadzenie naboru (biorąc pod uwagę proces składania wniosków, ocenę formalną i merytoryczną, sporządzenie przez Komisję oceny wniosków listy zadań do zatwierdzenia przez prezesa Rady Ministrów) wojewoda będzie miał łącznie 4 miesiące - tłumaczą w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim, w którym deklarują chęć jak najszybszego przeprowadzenia procedury.

- Oczywiście Komisja dołoży wszelkich starań, aby przeprowadzić ocenę wniosków w jak najkrótszym czasie i aby umożliwić wnioskodawcom przeprowadzenie postępowań przetargowych i realizację zadań – informuje Dorota Wójtowicz, dyrektor Wydziału Rozwoju Regionalnego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Rządowe pieniądze na drogi popłyną na Śląsk. Wojewoda nie kryje zadowolenia

Z faktu, iż do województwa śląskiego spłyną fundusze na remonty dróg, zadowolony jest wojewoda śląski, Marek Wójcik. - Cieszę się, że ze środków w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg uda nam się przeznaczyć na remonty dróg 23 miliony złotych – mówi, dodając, że są w tym zakresie potrzeby. - Wiele dróg w województwie śląskim wymaga jeszcze naprawy - zauważa wojewoda Marek Wójcik.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Ukraiński dron uderzył w radar w Orsku. Przeleciał aż 1800 kilometrów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera