MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Znamy wykonawcę fabryki ElectroMobility Poland w Jaworznie. To firma z ponad 30-letnim doświadczeniem. W fabryce będzie produkowana Izera

OPRAC.:
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
Przetarg na realizację inwestycji ElectroMobility Poland wygrała spółka akcyjna Mirbud – jeden z liderów branży budowlanej w Polsce
Przetarg na realizację inwestycji ElectroMobility Poland wygrała spółka akcyjna Mirbud – jeden z liderów branży budowlanej w Polsce Marzena Bugała-Astaszow
Znany jest już generalny wykonawca fabryki samochodów Izera, która powstanie w Jaworznie. Przetarg na realizację inwestycji ElectroMobility Poland wygrała spółka akcyjna Mirbud – jeden z liderów branży budowlanej w Polsce. Docelowo fabryka w Jaworznie ma zatrudniać 3 tys. pracowników i być przygotowana do produkcji 150 tys. aut rocznie w pierwszym etapie.

Jest wykonawca fabryki ElectroMobility Poland w Jaworznie

Spółka Mirbud będzie generalnym wykonawcą fabryki samochodów Izera, realizowanej przez ElectroMobility Poland w Jaworznie. To jeden z liderów branży budowlanej w Polsce, od ponad 30 lat specjalizujący się m.in. w budownictwie przemysłowym. To efekt rozstrzygniętego przetargu, który zwieńczyło podpisanie listu intencyjnego przez przedstawicieli obu firm – Piotra Zarembę, prezesa ElectroMobility Poland oraz Jerzego Mirgosa, prezesa spółki Mirbud.

W podpisanym porozumieniu strony wyraziły wolę realizacji kompleksowych robót budowlanych na terenie Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego, a następnie oddania do użytkowania obiektów budowlanych fabryki samochodów elektrycznych o mocach produkcyjnych wynoszących 150 tys. sztuk rocznie. Wybór generalnego wykonawcy i podpisanie stosownych umów mają pozwolić uruchomić masową produkcję samochodów do połowy 2026 roku.

- Rozstrzygnięcie przetargu na budowę zakładu produkcyjnego to ostatni ważny krok na drodze do rozpoczęcia produkcji samochodów marki Izera. Fabryka będzie gotowa w ciągu 23 miesięcy od wbicia symbolicznej, pierwszej łopaty. Współpraca z polskim podmiotem, który ma 30-letnie doświadczenie w realizacji inwestycji przemysłowych, jest gwarancją tego, że prace przy budowie zakładu produkcyjnego będą zrealizowane w najwyższym rynkowym standardzie i z dotrzymaniem harmonogramów inwestycji – powiedział Piotr Zaremba, prezes ElectroMobility Poland.

Inwestycja będzie realizowana w formule „Projektuj i Buduj”, co oznacza, że wykonawca ma odpowiadać zarówno za sam projekt budynku, jak i za pozostałe podejmowane działania aż do oddania fabryki do użytku.

- Wybór naszej spółki na generalnego wykonawcę jednej z największych realizowanych w naszym kraju inwestycji w branży motoryzacyjnej jest potwierdzeniem naszych kompetencji oraz pozycji rynkowej. Jestem przekonany, że nasze doświadczenie, wiedza i umiejętności naszych inżynierów oraz możliwości realizacyjne gwarantują wysoką jakość i terminowość wykonania prac budowlanych. Chcemy, aby ta realizacja była wizytówką nie tylko dla Śląska i miasta Jaworzno, ale by przez wiele lat służyła rozwojowi całego tego regionu i była symbolem polskiej elektromobilności – wskazał Jerzy Mirgos, prezes spółki Mirbud.

Fabryka Izery powstanie w Jaworznie

W listopadzie 2023 roku, zakończono drugą fazę projektową realizowaną we współpracy z Geely i Pininfariną związaną z pierwszym samochodem z gamy modelowej Izery. Etap ten ostatecznie potwierdził szczegółowe założenia techniczne, wykonalność oraz model biznesowy przedsięwzięcia. Docelowo fabryka w Jaworznie ma zatrudniać 3 tys. pracowników i być przygotowana do produkcji 150 tys. aut rocznie w pierwszym etapie z możliwością rozbudowy mocy produkcyjnych do 300 tys. samochodów rocznie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera