Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Żużlowa GP Skandynawii [TRANSMISJA] Wypadek Golloba [WIDEO + ZDJĘCIA]

Redakcja
GP Skandynawii - wypadek Golloba
GP Skandynawii - wypadek Golloba ANDERS WIKLUND SWEDEN
Żużlowa GP Skandynawii 21 września zakończona. Wygrał Niels-Kristian Iversen. Tomasz Gollob miał poważny wypadek. ZOBACZ WIDEO WYPADEK GOLLOBA WIDEO + ZDJĘCIA

Żużlowa GP Skandynawii TRANSMISJA LIVE:

WYPADEK GOLLOBA:
Tomasz Gollob miał groźny wypadek w swoim pierwszym wyścigu w turnieju Grand Prix w Sztokholmie, przedostatniej eliminacji mistrzostw świata w jeździe na żużlu. Polak opuścił tor w karetce, ale na razie nie wiadomo, czy doznał groźnych obrażeń. Na pierwszym okrążeniu jadący za Gollobem lider mistrzostw świata Tai Woffinden zahaczył o motor Polaka i spowodował jego upadek. Gollob uderzył głową o nawierzchnię, a ponadto został poturbowany motocyklem Anglika.

Jarosław Hampel zajął trzecie miejsce w żużlowej Grand Prix Szwecji w Sztokholmie i zachował szansę na tytuł. Wygrał Duńczyk Niels-Kristian Iversen. Na początku zawodów groźny wypadek miał Tomasz Gollob, który został przewieziony do szpitala.

Przed ostatnimi zawodami za dwa tygodnie w Toruniu w klasyfikacji generalnej prowadzi Brytyjczyk Tai Woffinden, który o szesnaście punktów wyprzedza Hampela. Polak ma jeszcze teoretycznie szansę na mistrzostwo świata, ponieważ w jednych zawodach można zdobyć maksymalnie 21 pkt

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

W sobotę w Sztokholmie w czasie GP Skandynawii może zostać wyłoniony mistrz świata w jeździe na żużlu. Jeśli Tai Woffinden utrzyma obecną przewagę nad rywalami, to już przed ostatnią eliminację Grand Prix w Toruniu zapewni sobie tytuł, jako pierwszy Anglik od 13 lat.

Po dziesięciu z 12 turniejów Woffinden ma bardzo dużą przewagę nad resztą stawki. Drugi Rosjanin Emil Sajfutdinow traci do niego 20 pkt, ale on z powodu kontuzji w tym sezonie już nie wystąpi. Trzeci Jarosław Hampel ma 22 pkt mniej od Anglika.

Jeśli po Grand Prix Szwecji Woffinden utrzyma co najmniej 22 pkt przewagi nad kolejnym zawodnikiem, to mistrzostwa nikt mu już nie odbierze - w jednym turnieju można zdobyć maksymalnie 21 pkt (wygrywając wszystkie wyścigi).

O ile losy mistrzostwa są już raczej rozstrzygnięte, to interesująco zapowiada się walka o pozostałe miejsca na podium. Hampel, który wygrał poprzedni turniej w Krsku, tylko o dwa punkty wyprzedza trzykrotnego mistrza świata Duńczyka Nickiego Pedersena. Kolejny w klasyfikacji jest rodak Pedersena Niels-Kristian Iversen, ale on traci do Polaka już 11 punktów.