Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Żywe Muzeum Ceramiki już otwarte! Gdzie się znajduje i co ma do zaoferowania? Sprawdź sam

OPRAC.:
Julia Muc
Julia Muc
Żywe Muzeum Ceramiki już otwarte
Żywe Muzeum Ceramiki już otwarte Foto: Aleksandra Horzela-Chrost, blog: Jakie plany na dziś
W Bytomiu powstało trzecie w Polsce magiczne miejsce, które przenosi nas w świat tworzenia oryginalnych naczyń i ceramicznych dzieł sztuki. Po Bolesławcu i Lublinie przyszedł czas na Miechowice. W piątek,27 października, przy ul. Stolarzowickiej 19 zaczęło działać Żywe Muzeum Ceramiki. To nie tylko okazja do obserwowania procesu tworzenia ceramicznych arcydzieł, ale także możliwość własnoręcznego ich stworzenia i udekorowania podczas warsztatów.

Beata Znamirowska-Soczawa, urodzona w Bytomiu, to nie tylko ceniona dziennikarka, autorka książek i ekspertka w dziedzinie rozwoju osobistego. Razem z przedsiębiorcą Wojciechem Lempartem, wpadli na innowacyjny pomysł otwarcia Żywego Muzeum Ceramiki właśnie w Bytomiu.

- Na jednym ze spotkań biznesowych nawiązaliśmy współpracę z panem Pawłem Zwierzem, prezesem Fabryki Naczyń Kamionkowych Manufaktura w Bolesławcu, która już od ponad 20 lat specjalizuje się w tradycyjnych wyrobach ceramicznych. Na siedzibę żywego muzeum wybraliśmy 300-metrowy lokal w byłym gimnazjum - mówi Beata Znamirowska-Soczawa z Żywego Muzeum Ceramiki.

Muzeum ceramiki w Bytomiu nawiązało współpracę z artystami, instruktorami i rzemieślnikami, którzy będą dostępni podczas warsztatów zdobienia ceramiki. Przy użyciu stempelków z oryginalnymi wzorami, stworzonymi przez nich samych, uczestnicy będą mogli tworzyć unikalne dzieła sztuki.

Co oferuje to wyjątkowe miejsce?

Żywe Muzeum Ceramiki oferuje warsztaty, które są dostosowane zarówno do uczniów szkół i przedszkoli, jak i do dorosłych, którzy pragną spędzić twórczo czas z dziećmi lub w gronie przyjaciół. To miejsce to również doskonała przestrzeń do zorganizowania imprezy integracyjnej lub okolicznościowej.

Zajęcia warsztatowe to nie tylko ciekawostki o ceramice, ale także forma terapii, relaksu i sposobu na rozładowanie stresu. W dniu otwarcia można było poznać historię bolesławieckiej manufaktury oraz wziąć udział w warsztatach zdobienia ceramiki za pomocą stempelków. Na tym wyjątkowym wydarzeniu gościł także Damiana Jonaka, zawodowy bokser, który wziął udział w warsztatach.

Wśród zaproszonych gości specjalnych znalazła się również Gabriela Kańtor, autorka powieści, oraz Sebastian Ilczuk, pasjonat malarstwa pastelowego.

Żywe Muzeum Ceramiki jest otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00 oraz w soboty i niedziele od 10.00 do 14.00.

Nie przeocz

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera