Grupa Żywiec otworzyła nową linię produkcyjną. Kosztowała ona 11 milionów złotych. Browar poszerza tym samym swoją ofertę piw bezalkoholowych.

W Żywcu otwarto nową linię produkcyjną piw bezalkoholowych. Inwestycja kosztowała browar aż 11 milionów złotych. Grupa Żywiec tym samym kontynuuje rozwój swojej oferty napojów bezalkoholowych.

- Nowa linia do produkcji piw bezalkoholowych należy do najnowocześniejszych tego typu instalacji na świecie. Wraz z tą inwestycją, Polska stała się jednym z nielicznych europejskich krajów w Grupie Heineken, który dysponuje tą technologią.

Jesteśmy bardzo dumni, że Browar w Żywcu zyskał nowe, zaawansowane technologicznie moce produkcyjne, które pozwolą nam odpowiadać na rosnące zainteresowanie konsumentów piwami bez alkoholu” – powiedział Tomasz Klima, Dyrektor Arcyksiążęcego Browaru w Żywcu.

W otwarciu udział wzięli: Małgorzata Lubelska, Członek Zarządu i Dyrektor Marketingu Grupy Żywiec S.A., Tomasz Klima, Dyrektor Arcyksiążęcego Browaru w Żywcu oraz Burmistrza Miasta Żywca Antoniego Szlagora.

- Powstanie linii do produkcji piwa bezalkoholowego w żywieckim Browarze, który na trwale wpisał się w historię naszego miasta, jest pięknym akcentem obchodzonego w tym roku jubileuszu 750-lecia Żywca. Jubileusz to bowiem nie tylko uroczystości, medale i dyplomy, ale przede wszystkim rozwój miasta i firm działających na jego terenie” – powiedział na otwarciu burmistrz Antoni Szlagor.

Browar w Żywcu należy do holenderskiego koncernu Heineken oraz wchodzi w skład grupy piwowarskiej Żywiec.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień