Nasza Loteria

1 października konwencja PiS w Katowicach. Mobilizacja na ostatnie dwa tygodnie kampanii i droga po zwycięstwo

PAS
Prawo i Sprawiedliwość w kampanii wyborczej postawiło m.in. na "Bezpieczną przyszłość Polaków"Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Prawo i Sprawiedliwość w kampanii wyborczej postawiło m.in. na "Bezpieczną przyszłość Polaków"Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Polska Press
Kampania wyborcza na finiszu. W niedzielę 1 października o godzinie 12 w Spodku w Katowicach rozpocznie się konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Na Śląsku pojawi się prezes Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki.

Śląsk to gospodarcze serce Polski, dzięki sprawnej polityce rządu, region ten jest kluczowym miejscem dla rozwoju Polski – zapowiadał już w sierpniu katowicką konwencję Krzysztof Sobolewski, sekretarz generalny PiS.

- W najbliższą niedzielę spotykamy się w katowickim Spodku. Przed nami najważniejsze po 1989 roku wybory parlamentarne, wyruszamy na ostatnią prostą kampanii parlamentarnej do historycznego zwycięstwa 15 października – powiedział Rafał Bochenek, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, o katowickiej konwencji Prawa i Sprawiedliwości. – Wielokrotnie robiliśmy konwencje Prawa i Sprawiedliwości i ta również jest ważnym wydarzeniem, na które zapraszam już teraz wszystkich serdecznie do Katowic. To jest przygotowanie do ostatnich akordów tej kampanii, która będzie trwała jeszcze dwa tygodnie. Chcemy wygrać te wybory. To tutaj poczujemy bijące serce Polski, Polski uśmiechniętej, pozytywnej i przede wszystkim przygotowanej do realizacji konkretnego Planu dla Polski. Kontynuujemy i realizujemy nasz program. Walczmy o bezpieczną przyszłość Polaków – mówił Bochenek.

Głównym celem konwencji jest przesłanie w Polskę informacji, że Prawo i Sprawiedliwość jest tą partią, do której Polacy mogą się zwrócić w tych ciężkich, trudnych czasach. Partią, która może stworzyć rząd, który zapewni bezpieczeństwo naszych granic oraz bezpieczeństwo socjalne - zaznaczył Wojciech Szarama, Wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
- Będziemy mówić przede wszystkim o bezpieczeństwo Polski oraz Polaków w kontekście tego, co się dzieje na naszych granicach. To jest sprawa kluczowa. Okazuje się, że pytania referendalne o tym, co dzieje się na granicy oraz przyjmowania, oraz nieprzyjmowania imigrantów to one są nadal kluczowe w świetle tego, co zamierza zrobić Unia Europejska. Drugą sprawą są sprawy gospodarcze. Inflacja spadła do poziomu jednocyfrowego. Sytuacja Polski jest dobra, stać nas na programy socjalne, ale stać nas również na zbrojenia, a to pogłębia nasze bezpieczeństwo - dodał wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.

Niedzielna konwencja odbywa się w województwie śląskim. Jest to ważny aspekt organizowanego spotkania, na jaki wielokrotnie w swych wypowiedziach zwracali uwagę przedstawiciele partii.

Jestem bardzo zadowolony, że najważniejsza konwencja, najważniejsze spotkanie przed wyborami odbywa się na Śląsku w Katowicach. To dowodzi, że zarówno Pan premier, jak i Prawo i Sprawiedliwość z najwyższą powagą podchodzą do problemów województwa śląskiego - mówił Piotr Czarnynoga, kandydat do senatu

Bardzo ważne jest to, że jest końcówka kampanii, a Prawo i Sprawiedliwość przyjeżdża do województwa śląskiego. Śląsk był, jest i będzie takim mocnym ośrodkiem, w którym mieszka ponad 8 mln ludzi. Jest przede wszystkim silny gospodarczo oraz ma ogromne znaczenie dla funkcjonowania całego kraju. Ta konwencja, która odbędzie się na Śląsku ma to podkreślić - mówił Marek Wesoły.

Jak dodał, wszystkie sondaże wskazują na to, że PiS idzie po trzecie, historyczne zwycięstwo. Program Prawa i Sprawiedliwości na najbliższe lata został już zaprezentowany, ale w trakcie mającej zmobilizować wszystkich na ostatnie dwa tygodnie kampanii wyborczej kampanii, można się spodziewać jakichś „niespodzianek”.

Będzie to powtórzenie oraz podsumowanie wszystkich dotychczasowych postulatów wyborczych Prawa i Sprawiedliwości, które zostały już zapowiedziane na wcześniejszych konwencjach oraz spotkaniach. Dodatkowo wystąpią liderzy partii tacy jak Pan Jarosław Kaczyński oraz Pan Mateusz Morawiecki, który jest opiekunem całego województwa śląskiego i może się czuć gospodarzem tego spotkania - mówiła Ewa Malik, poseł na sejm RP.

Partia rządząca podsumuje na pewno to, co udało się zrobić na przestrzeni ostatnich miesięcy. Zostaną również wyznaczone pewne kierunki na przyszłość. W sumie to około 300 programów, propozycji i projektów, które mają sprawić, by Polakom żyło się dobrze, a także, by mogli czuć się w swoim kraju bezpiecznie. Zdaniem Piotra Mullera, rzecznika rządu, katowicka konwencja ma też pokazać energię na ostatnie dwa tygodnie kampanii wyborczej.

Ja myślę, że my musimy powtórzyć to, co już wielokrotnie było mówione podczas 4-letnich rządów Prawa i Sprawiedliwości, a mianowicie, że siłą Śląska jest i było górnictwo, jak i wszystko, co jest nowoczesnym przemysłem i nauką - mówił Piotr Czarnynoga, kandydat do senatu.

W niedzielę 15 października Polacy wybiorą 100 senatorów oraz 460 posłów na kolejną, trwającą cztery lata kadencję.

Ja jestem bardzo dobrej myśli. Jesteśmy tutaj bardzo zaangażowani w pracę wyborczą. Liczymy się z tym, że pokonamy wszystkie trudności oraz zwyciężymy na tym naszym terenie. Wiemy, że na tle całego kraju w województwie śląskim wyniki są na korzyść Prawa i Sprawiedliwości a ten, kto wygrywa na Śląsku, wygrywa w całym kraju - mówiła Ewa Malik, poseł na sejm RP.

To jest bardzo duże wydarzenie. Wszyscy, którzy będą w nim uczestniczyć mają jeden cel - razem dla Polski, dla rozwoju, dla szacunku, a przede wszystkim dla równego traktowania na arenie międzynarodowej - mówiła Barbara Dziuk, poseł na sejm RP.
[Zapatruję się bardzo pozytywnie na nadchodzące wybory. Jest moc, jest siła i tak jak zawsze było ciężko organizować sztab, tak teraz wszyscy przychodzą do biura i wspomagają. Czuje się bardzo zadowolona z odbioru wszystkich mieszkańców naszego regionu, którzy naprawdę życzą mi powodzenia.

Przede wszystkim chciałbym, żeby jak najwięcej ludzi poszło na wybory. To są najważniejsze wybory od 30 lat. One będą decydowały o tym, jaka będzie Polska - mówił Marek Wesoły, Wiceminister Aktywów Państwowych.

Oczywiście, żeby wygrać, trzeba wierzyć w zwycięstwo i my w to zwycięstwo wierzymy. Jednak, żeby wygrać, trzeba na to zapracować a my przez te 4 lata a w praktyce 8 lat ciężko pracowaliśmy - mówił Andrzej Gawron, poseł z Ziemi Lublinieckiej.

- Najbliższe wybory będą najważniejsze w dziejach demokratycznej Polski, a to znaczy, że ciężar gatunkowy naszej przedwyborczej konwencji jest ogromny. Dla nas, dla Ślązaków, ma ona dodatkowe,symboliczne znaczenie. Prawo i Sprawiedliwość na ostatnią, kampanijną prostą startuje z Katowic. Premier Mateusz Morawiecki wielokrotnie powtarzał, że dbanie o Śląsk jest korzystne dla całej Polski, bo Śląsk jest dumą naszego kraju, jego filarem gospodarczym i technologicznym. Liczę na to, że takie słowa padną także w niedzielę, w Spodku. Jestem pewna, że katowicka konwencja wzmocni i poprowadzi Prawo i Sprawiedliwość do wyborczego zwycięstwa. My walczymy o jeszcze jedną ważną sprawę, aby śląska drużyna PiS była w Parlamencie jak najsilniejsza. Od tego zależy dobrobyt nie tylko naszego regionu, ale całej Polski.
Ślązacy są ludźmi konkretnymi. Cenią bardziej czyny, niż puste słowa. Wolą praktyczne rozwiązania od bezproduktywnego teoretyzowania. Jak coś powiedzą, tak zrobią. To wartości, które są bardzo bliskie Prawu i Sprawiedliwości. To jeszcze jedna odpowiedź na pytanie, dlaczego nasza najważniejsza konwencja jest w sercu Śląska - dodała Julia Kloc Kondracka,
Radna Sejmiku Województwa Śląskiego, Kandydat PiS do Sejmu RP

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

szkolenie wojsko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni