3 czerwca Dzień Dziecka na rynku w Katowicach. Będą gry w...

  3 czerwca Dzień Dziecka na rynku w Katowicach. Będą gry w gumę, klasy i 10. tys. klocków PROGRAM

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  3 czerwca Dzień Dziecka na rynku w Katowicach. Będą gry w gumę, klasy i 10. tys. klocków PROGRAM
  1/5
  przejdź do galerii

  ©ARC

  Szykuje się pełen atrakcji Dzień Dziecka na katowickim rynku. Na placu Centralnym będzie okazja zagrać w gumę, klasy, ułożymy tu też klocki, czy puścimy banki mydlane. Wydarzenie zaplanowano 3 czerwca. Tego samego dnia na rynku odbędzie się finał Katowickich Kilometrów Dobra.
  Dzień Dziecka na katowickim rynku zaplanowano 3 czerwca. Zabawa rozpocznie się o godz.10. Co w programie?

  – Będą gry i zabawy z czasów analogowych, a wśród nich: guma, klasy, 10 000 klocków, bańki mydlane, malowanie twarzy, wata cukrowa, warsztaty sensoplastyczne oraz Bolek i Lolek – zapowiada Marcin Stańczyk, zastępca naczelnika Wydziału Promocji Urzędu Miasta Katowice.

  Dzień dziecka na rynku w Katowicach: będą gry w gumę, w klasy i pomidora


  Jak dodają urzędnicy, scenariusz Dnia Dziecka został tak ułożony, aby najmłodszym pokazać, jak bawili się ich rodzice. Plac Centralny zostanie podzielony na kilka stref. W części „Codziennie na placu” dzieci zagrają w gry podwórkowe: klasy, gumę, pomidora, Babę Jagę.

  - Kolejna strefa została nazywana „Święto na placu”. Tutaj zgrupowano atrakcje bardziej odświętne. Przygotowano między innymi: malowanie buziek, watę cukrową, stanowisko z kolorowymi włosami i dmuchaną zjeżdżalnię. Nie zabraknie także fotobudki – dodają urzędnicy.

  Będą układać 10 tys. klocków Lego


  W następnej części dzieci będą mogły układać 10 tys. klocków lego, będą też warsztaty stymulujące zmysły.

  Zabawa na rynku potrwa od godziny 10.00 do 18.00, a dokładnie o godzinie 12.00 zaplanowano specjalną projekcję w kinie Światowid. Zobaczymy tu filmy z serii „Bolek i Lolek wśród górników”.

  Również 3 czerwca na rynku odbędzie się finał katowickich Kilometrów Dobra. W jego trakcie zostanie wyklejonych ok. 50 m kw. jednozłotowych monet.

  Finał katowickich Kilometrów Dobra


  - W ciągu trzech miesięcy w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kilometry Dobra” Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów w Katowicach zbierało środki na wakacyjne wyjazdy oraz prowadzenie klubów i świetlic terapeutycznych dla dzieci z trudnych i biednych rodzin – przypominają urzędnicy. Łącznie udało się zebrać prawie 80 tys. zł, czyli ponad 1800 metrów „dobra”.

  – Kwota ta na pewno jednak będzie wyższa, bo cały czas otrzymujemy środki m.in. w ramach stworzonych przez lokalnych przedsiębiorców Miejsc z Sercem, a także szkół – mówi Monika Bajka, prezes Domu Aniołów Stróżów.

  Ile ostatecznie uda się zebrać pieniędzy, okaże się podczas Wielkiego Finału, który odbędzie się w niedzielę na rynku w Katowicach. Tego dnia wszystkie zebrane środki zostaną zamienione na jednozłotowe monety i wyklejone w specjalnej strefie.

  To nie koniec atrakcji na Dzień Dziecka w Katowicach. Będą też czeskie hulajnogi na dmuchanych kołach, pokazy akrobatyczne, pojawi się strefa czytania i rysowania dla dzieci. Będą też animacje z Misią Marysią i Żółwiem Franklinem.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  PROGRAM TYDZIEŃ: Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Kalendarz niedziel handlowych 2018: Sprawdź najbliższy weekend

  Kalendarz niedziel handlowych 2018: Sprawdź najbliższy weekend

  Horoskop miesięczny PAŻDZIERNIK 2018 wróżki z Katowic dla każdego znaku Zodiaku

  Horoskop miesięczny PAŻDZIERNIK 2018 wróżki z Katowic dla każdego znaku Zodiaku

  Te imiona noszą geniusze. Daj dziecku szansę WYKAZ IMION

  Te imiona noszą geniusze. Daj dziecku szansę WYKAZ IMION