reklama

500 plus tylko dla rodziców pracujących? 500 zł na dziecko dostaną aktywni zawodowo - to postulowany warunek

TKZaktualizowano 
Świadczenia 500 Plus powinny być uzależnione od tego, czy rodzice sa aktywni zawodowo - tego chcą ankietowani Polacy Grzegorz Olkowski / Polska Press
500 plus tylko dla pracujących? Taki pomysł pojawił się w związku z głosami, że świadczenie 500 plus przyczyniło się do "rozleniwienia" zawodowego. Polacy oczekują zmian w programie Rodzina 500 plus. Przeczytaj w artykule, które wnioski cieszyły się największym poparciem ankietowanych. Czy rząd zmieni kryterium dochodowe regulujące przyznawanie 500 plus?

Program 500 plus

Jak wynika z sondażu wykonanego przez portal ciekaweliczby.pl Polacy oczekują następujących zmian w przyznawaniu świadczenia 500 plus:

  • 500 plus dla wszystkich samotnych rodziców (73 proc.)
  • 500 plus dla rodzin, gdzie pracuje przynajmniej jedna osoba (70 proc.)
  • odebranie świadczenia 500 plus osobom najbogatszym (66 proc.)

Ankietowani największe poparcie wyrazili wobec przyznawania świadczenia 500 plus wszystkim rodzicom, którzy samotnie wychowują dzieci, bez względu na ich liczebność - za tym wnioskiem opowiedziało się 73 proc. biorących w badaniu.

Wnioski płynące z badania wykonanego przez ciekaweliczby.pl wskazują również na to, że świadczenie 500 plus powinno być przyznawane tylko wówczas, gdy rodzice są aktywni zawodowo.

KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ, JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS
KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS
Program Rodzina 500+

Wśród proponowanych zmian popularnością cieszą się również dwa pomysły:

  • przyznania 500 plus na każde dziecko, warunkiem jest jednak posiadanie obowiązkowych szczepień (50 proc.)
  • zastąpienia 500 złotych bonami na posiłki i materiały edukacyjne dla dzieci (51 proc.)

Czekają nas zmiany w 500 plus?
Opisywane badania, wskazują na to, że czeka nas kolejna dyskusja społeczna wokół programu 500 plus. Jak wskazuje GUS w ciągu minionych lat sytuacja demograficzna wyglądała następująco:

  • 1 półrocze 2018 - 194 tys. urodzonych dzieci
  • 1 półrocze 2017 - niespełna 186 tys. urodzonych dzieci
  • 2017 rok - 403 tys. urodzonych dzieci
  • 2016 rok - 382 tys. urodzonych dzieci

Jak tłumaczą eksperci, program 500 plus nie przekłada się trwale na liczbę urodzeń dzieci. Ponadto wiele jest głosów twierdzących, że program 500 plus przyczynia się do zniechęca ludzi do podejmowania pracy.

SPRAWDŹCIE KONIECZNIE
JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK 500 PLUS

Świadomość, że wiele osób unika pracy, bo woli utrzymywać się z różnego rodzaju świadczeń i zasiłków sprawia, że większość Polaków, niezależnie od sympatii politycznych, popiera zmiany w przyznawaniu świadczeń. Dotyczy to również programu 500 plus, który nie powinien zniechęcać ludzi do podejmowania pracy - mówi Alicja Defratyka, autorka projektu ciekaweliczby.pl.

Minister Rafalska o 500 plus

Minister Elżbieta Rafalska nie odniosła się szerzej do głosów sugerujących zmiany w programie 500 plus. Podkreśla natomiast fakt, że istotne w kontekście programu 500 plus, aby wzrost minimalnego wynagrodzenia nie przyczynił się do utraty prawa do świadczenia dla dwuosobowej rodziny.

Rafalska skomentowała pomysł zabrania najbogatszym świadczenia 500 plus, wskazując na fakt, iż wcześniej były już przeprowadzane takie symulacje.

My takie symulacje finansowe prowadziliśmy na etapie wprowadzania tego programu i przy ustaleniu takiego kryterium korzyści finansowe, czyli skala oszczędności, nie byłaby duża. W żaden sposób, w najmniejszym stopniu nie pozwoliłoby to na sfinansowanie świadczenia na każde dziecko - tłumaczyła minister Rafalska.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Oni walczą o czyste powietrze na szczycie klimatycznym COP24 w Katowicach

TYDZIEŃ Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 41

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

M
Mania

Problem jest nie w tym, że zwalniają się z pracy i pobierają zasiłki, bo im się pracować nie chce. Pewnie u wielu tak jest, ale są też zwykli rodzice, zwłaszcza ci samotni, którzy mając wybór - pracować i stracić alimenty oraz 500 na pierwsze dziecko, albo nie pracować i mieć tyle samo, wybierają siedzenie w domu. Niestety, ale to są realia. Przy obecnej podstawowej pensji i dwójce dzieci tak po prostu jest. W pracy zarobisz te 2400. I nie masz nic. Tylko na drugie 500 . Nie pracujesz - masz alimenty, 500 , rodzinne, i jeszcze można iść po zapomogi. Podnieście z progi dochodowe na alimenty - i tyle...

G
Gość
Szambo liberalne szczuje

Hiena (gość)

marionetki sorosa staraja sie klamstwami zasiac niepokoj spoleczny
b
bob

Jeśli jest problem z ludźmi których pobieranie zasiłków (zenująco niskich) zniechęca do podejmowania pracy, to wynika nie z z samego zasiłku - czy jego dużej wysokości, a raczej głodowych wynagrodzeń w polsce. Ten program jest do bani. Jeśli miałby spowodować realny przyrost urodzeń, to wsparcie powinno być od pierwszego dziecka. I nie w kwocie 500 zł ale w bonie rodzinnym 1000 zł. W polandii nie trzeba 500 plus, a minimalnego wynagrodzenia rzedu 3500 zl netto. Jedna pracująca osoba musi być w stanie utrzymać trzy.

S
Samanta Blumstein
W dniu 21.12.2018 o 12:46, milominderbinder napisał:

He he jestem!!Jak ci się nudzi to zrób sobie minetkę, albo lodzika. ty z tym nie masz żadnych problemów. Zalezy kim się poczujesz stary zboczeńcu  . Coś pan doktór późno komputerek ci włączył stary  hanysie? Pewnie brzydko sie bawiłes/aś 

Miałeś spasować - czwarta płcio , nie można na tobie polegać . Takie homo-nie wiadomo . W co się dzisiaj przystroiłeś w gacie czy spódnicę ??? Byś  naPiSał   ??? :D  :D  :D 

m
milominderbinder
W dniu 21.12.2018 o 12:33, Samanta Blumstein napisał:

Byś  coś naPiSał  czwarta płcio  .   :D  :D  :D 

He he jestem!!

Jak ci się nudzi to zrób sobie minetkę, albo lodzika. ty z tym nie masz żadnych problemów. Zalezy kim się poczujesz stary zboczeńcu :P  :P  :P . Coś pan doktór późno komputerek ci włączył stary  hanysie? Pewnie brzydko sie bawiłes/aś :P  :P  :P

S
Samanta Blumstein
W dniu 21.12.2018 o 05:05, milominderbinder napisał:

Normalnie musze spasowac w pisaniu z tobą czwarta płcio. Z osłem/oślicą nie ma się  co kopać. Głupi/a jesteś jak NTO i jej forum. Ja rozumiem, że pisanie pierdół na tym śmiesznym forum to dla ciebie jedyna rozrywka w zyciu. 5000 postów!!!! to jakieś zalecenie od lekarzy psychiatrów? Powtarzasz się ze swoimi pierdołami jak NTO, która po kilka razy w ciągu paru dni zamieszcza ten sam artykuł.

Byś  coś naPiSał  czwarta płcio  .   :D  :D  :D 

u
ufo

Czyli znowu najsłabsi (dzieci) mają zapłacić za "sprawiedliwość społeczną". Takie pomysły wysuwają ludzie, których stać np. na wynajęcie niani. Kobieta, która nie ma wysokich kwalifikacji może niepracować - to może być korzystne dla dzieci, szczególnie, jeżeli jej mąż jest Ferdynandem Kiepskim.
Co to znaczy człowiek bogaty? Czy np. człowiek z dochodem miesięcznym 6001 zł jest bogaty, a ten, który zarabia 5998 zł miesięcznie może brać 500+. Jak to wprowadzą zacznie się kombinowanie. Ile będzie kosztować utrzymanie administracji weryfikującej dane i szukającej kombinatorów.?

m
milominderbinder
W dniu 20.12.2018 o 20:46, Samanta Blumstein napisał:

Nakręcaj się , nakręcaj  - homo nie wiadomo.  To kim w końcu jesteś dziewico- chłopczyco ??? :D  :D  :D

Normalnie musze spasowac w pisaniu z tobą czwarta płcio. Z osłem/oślicą nie ma się  co kopać. Głupi/a jesteś jak NTO i jej forum. Ja rozumiem, że pisanie pierdół na tym śmiesznym forum to dla ciebie jedyna rozrywka w zyciu. 5000 postów!!!! to jakieś zalecenie od lekarzy psychiatrów? Powtarzasz się ze swoimi pierdołami jak NTO, która po kilka razy w ciągu paru dni zamieszcza ten sam artykuł.

S
Samanta Blumstein
W dniu 20.12.2018 o 20:19, milominderbinder napisał:

Byś coś sama/sam, napisała/napisał forumowy głupku homo nie wiadomo. Nikt tych twoich wypocin "wytnij wklej" nie czyta. Ale teraz już wiem, ty jesteś ta 4-ta płeć!!!! Najbardziej zboczona!!!   . Sikasz chyba pachą, głupku skończony/a .

 Byś ??? Co to znowu jest to "byś" ???  Byś dzbanie wodę nosił to  byś pustym nie był .  :D

S
Samanta Blumstein
W dniu 20.12.2018 o 20:19, milominderbinder napisał:

Byś coś sama/sam, napisała/napisał forumowy głupku homo nie wiadomo. Nikt tych twoich wypocin "wytnij wklej" nie czyta. Ale teraz już wiem, ty jesteś ta 4-ta płeć!!!! Najbardziej zboczona!!!   . Sikasz chyba pachą, głupku skończony/a .

Nakręcaj się , nakręcaj  - homo nie wiadomo.  To kim w końcu jesteś dziewico- chłopczyco ??? :D  :D  :D

S
Samanta Blumstein
W dniu 20.12.2018 o 11:40, milominderbinder napisał:

No proszę uderz w stół, a nożyce się odezwą 

To jak dziewko-chłopczyco  ? Kto ty jesteś Polak mały , Polka rockendrollka  czy jednak homo- nie wiadomo ?? Odpowiedz jak się nie wstydzisz .  :D

m
milominderbinder
W dniu 20.12.2018 o 11:31, Samanta Blumstein napisał:

No i dobrze .  Ciekawe co na to administrator  ???

A o co chodzi z tym administratorem? Bo twoje dane po naciśnięciu nicka są dostępne dla każdego :P .

m
milominderbinder
W dniu 20.12.2018 o 11:35, Samanta Blumstein napisał:

Ciekawe  , że nie potrafisz określić swojej płci . Masz 3 do wyboru i wybór należy tylko do ciebie .   :D   Może to być ta 4 płeć - homo nie wiadomo ??? :D

No proszę uderz w stół, a nożyce się odezwą :P  :P  :P

S
Samanta Blumstein

Oczym "jaka szkoda" nie wie , a wiedzieć powinien - powinna .

 

W wielu kulturach na całym świecie od dawna istnieje pojęcie trzeciej, a nawet czwartej płci. Dla rdzennych mudha z Hawajów to stan pośredni pomiędzy kobietą a mężczyzną lub bycie osobą o nieokreślonej płci. Członkowie plemienia indiańskiego Nawaho uznają natomiast cztery „rodzaje” płci: kobiecą i męską kobietę, a także męskiego i kobiecego mężczyznę.

W kulturach Azji Południowej funkcjonuje określenie hidźra (hijra) jako określenie osoby trzeciej płci. Nie jest to pojęcie rozumiane jako homoseksualizm, a samo określenie funkcjonuje zarówno w przestrzeni publicznej, jak i w prawie.

Chociaż rozróżnienie płci na trzecią i czwartą funkcjonuje w wielu kulturach na świecie od setek a nawet tysięcy lat, dla zachodniej kultury jest to nowość. Zakorzenione role płciowe i postrzeganie płci w określony sposób wydaje się dla wielu osób nie do podważenia.

S
Samanta Blumstein

TO JEST NIESPODZIANKA .    :D  :D  :D 

 

W Polsce operacja zmiany płci jest możliwa od 1983 r.

 

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3