Akcja odszczurzanie w Zabrzu. Wyłożą trutki w budynkach...

  Akcja odszczurzanie w Zabrzu. Wyłożą trutki w budynkach mieszkalnych, sklepach i magazynach

  Zdjęcie autora materiału

  Arkadiusz Nauka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Akcja odszczurzanie w Zabrzu. Wyłożą trutki w budynkach mieszkalnych, sklepach i magazynach
  Już w poniedziałek, 12 marca w Zabrzu rozpocznie się akcja odszczurzania. Polegać będzie na jednorazowym wyłożeniu trutki we wszystkich nieruchomościach mieszkalnych i użytkowych, zakładach handlowych, sklepach, magazynach, obiektach przemysłowych, fabrykach, wytwórniach i przetwórniach artykułów spożywczych, w obiektach kolejowych oraz na terenie gospodarstw rolnych, itd. stanowiących własność państwową, gminną, spółdzielczą lub prywatną.
  Akcja odszczurzanie w Zabrzu. Wyłożą trutki w budynkach mieszkalnych, sklepach i magazynach
  Akcja polegająca na wyłożeniu trutki w celu pozbycia się gryzoni to standardowa procedura, która wynika z przepisów ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Zgodnie z prawem, zarządcy i właściciele nieruchomości do 9 marca mają spowodować oczyszczenie ze wszystkich odpadów pokonsumpcyjnych posesji, podwórzy, piwnic, poddaszy, strychów, hal, magazynów, pomieszczeń gospodarczych, itp. celem pozbawienia gryzoni możliwości uzyskania pożywienia.

  Właściciele nieruchomości muszą 12 marca trutkę wyłożyć w miejscach, w których istnieje prawdopodobieństwo pojawienia się gryzoni, szczególnie na śmietnikach, w piwnicach, strychach, składnicach budynków gospodarczych a także na zapleczach sklepów, stołówek barów, restauracji itp. zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu. Trutka pozostanie w tym miejscu aż do 13 kwietnia.

  Osoby odpowiedzialne, które nie dopełnią wymienionych obowiązków podlegają zgodnie z art.117 Kodeksu Wykroczeń karze grzywny albo karze nagany.

  Dodatkowo funkcjonariusze Straży Miejskiej przeprowadzą akcję "Odszczurzanie" w następujących etapach:
  ETAP PIERWSZY - od 05 marca 2018 r. do 09 marca 2018 r.
  Strażnicy miejscy przeprowadzą samodzielne kontrole wybranych piwnic, strychów, lokali gastronomicznych lub użytkowych w podległych rejonach służbowych. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w zakresie stanu czystości w/wymienionych obiektów należy wyznaczyć termin ich usunięcia najpóźniej do dnia 13 marca 2017 r.
  ETAP DRUGI - od 12 marca 2018 r. do 13 kwietnia 2018 r.
  Strażnicy miejscy przeprowadzą kontrole w obiektach, w których mogą przebywać gryzonie zwracając uwagę na fakt wyłożenia trutki oraz odpowiednie oznakowanie miejsca poprzez rozwieszenie ostrzeżeń o wyłożeniu trutki. Jednocześnie sprawdzą czy administratorzy dopełnili obowiązku oczyszczenia miejsc wskazanych w pierwszym etapie prowadzonej akcji (przed wyłożeniem trutki), egzekwując na drodze prawnej obowiązki od podmiotów odpowiedzialnych za przeprowadzenie akcji w przypadku stwierdzenia braku działań zmierzających do usunięcia nieprawidłowości.
  ETAP TRZECI - Od 16 kwietnia 2018 r. do 20 kwietnia 2018 r.
  Strażnicy miejscy przeprowadzą samodzielne kontrole wybranych piwnic, strychów oraz innych miejsc w celu sprawdzenia czy wyłożona w trakcie trwania akcji trutka została usunięta przez administratorów. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości zostaną podjęte działania skutkujące jej usunięciem.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego TYDZIEŃ


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Kalendarz niedziel handlowych 2018: Sprawdź najbliższy weekend

  Kalendarz niedziel handlowych 2018: Sprawdź najbliższy weekend

  Horoskop miesięczny PAŻDZIERNIK 2018 wróżki z Katowic dla każdego znaku Zodiaku

  Horoskop miesięczny PAŻDZIERNIK 2018 wróżki z Katowic dla każdego znaku Zodiaku

  Te imiona noszą geniusze. Daj dziecku szansę WYKAZ IMION

  Te imiona noszą geniusze. Daj dziecku szansę WYKAZ IMION