Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Akcja zima na drogach Bielska-Białej. Miejski Zarząd Dróg jest już gotowy

OPRAC.:
Julia Muc
Julia Muc
Akcja zima na drogach Bielska-Białej
Akcja zima na drogach Bielska-Białej istockphoto
Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej jest już przygotowany na sezon zimowy 2023/2024. Od 17 listopada 2023 r. zamyka się etap letniego utrzymania miasta, przechodząc płynnie do zimowych działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa i swobodnego przemieszczania się mieszkańców. Umowy na odśnieżanie zostały zawarte z tymi samymi spółkami co w poprzednich latach - PreZero i Eurovia.

Sezon zimowy 2023/2024 w Bielsko-Białej

Akcja zima to ogromne przedsięwzięcie, które obejmuje nie tylko odśnieżanie, lecz również zwalczanie wszelkich przejawów śliskości zimowej, a także usuwanie błota, lodu i nacieków lodowych. Firma PreZero Bielsko-Biała S.A. będzie odpowiedzialna za główne trasy komunikacyjne, natomiast firma Eurovia Polska S.A. zajmie się utrzymaniem pozostałych ciągów w strefie wschodniej i zachodniej miasta.

- Łączna długość odśnieżanych ulic to ok. 620 km, a łączna powierzchnia chodników i ciągów pieszo-rowerowych to ok. 812 532 m2 - informuje Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej na swojej oficjalnej stronie.

Te liczby świadczą o intensywności prac, których celem jest minimalizacja zakłóceń w ruchu drogowym i pieszym spowodowanych opadami śniegu oraz zimową śliskością.

Dodatkowo, na terenie miasta znajdują się pojemniki z piaskiem oraz rozmieszczone zasłony przeciwśnieżne, gotowe na wszelkie niespodzianki zimowej aury. Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej działa pełną parą, dbając o bezpieczeństwo i komfort mieszkańców podczas nadchodzącej zimy.

Od piątku rusza akcja zima na drogach Bielska-Białej

W celu skutecznego utrzymania miasta Bielsko-Biała podczas zimy, firmy odpowiedzialne za te usługi dysponują kompleksowym wyposażeniem.

- Firmy dysponują 17 ciągnikami z pługiem i rozrzutnikiem, 3 kombajnami do odśnieżania, 3 koparko-ładowarkami, 2 ładowarkami, 6 mikrociągnikami z pługiem do odśnieżania chodników, 13 pługo-piaskarko-solarkami, 1 pługo-piaskarką oraz 2 urządzeniami do wytwarzania solanki.

Dodatkowo, miejsca trudno dostępne dla pojazdów, takie jak chodniki, będą utrzymywane przez brygady ręczne, co świadczy o staranności i kompleksowym podejściu do utrzymania porządku na terenie miasta. Wszystkie te działania są ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców, zwłaszcza w trudnych warunkach zimowych.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera