Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Andrzej Dziuba nie jest już prezydentem Tychów. Kto będzie rządził miastem?

Magdalena Grabowska
Magdalena Grabowska
Andrzej Dziuba zdobył mandat senatora, z wynikiem 81 134 głosów (56,65%). W momencie podania oficjalnych wyników, przestał po 23 latach sprawować funkcję prezydenta miasta.
Andrzej Dziuba zdobył mandat senatora, z wynikiem 81 134 głosów (56,65%). W momencie podania oficjalnych wyników, przestał po 23 latach sprawować funkcję prezydenta miasta. Andrzej Dziuba - Prezydent Tychów
Był prezydentem miasta Tychy przez 23 lata. Jego kadencja już się skończyła. 15 października mieszkańcy Mysłowic i Tychów wybrali Andrzeja Dziubę na senatora okręgu 75. - Drodzy mieszkańcy Tychów, Mysłowic i powiatu bieruńsko-lędzińskiego - dziękuję za każdy oddany na mnie głos - ogłosił prezydent po wyborach. Zgodnie z przepisami, funkcję prezydenta obejmie tymczasowy komisarz miasta.

Państwowa Komisja Wyborcza podała ostateczne wyniki wyborów do Senatu w okręgu wyborczym numer 75, który obejmował Tychy, Mysłowice i powiat bieruńsko-lędziński. Mandat senatora, z wynikiem 81 134 głosów (56,65%), zdobył Andrzej Dziuba, który tym samym w momencie podania oficjalnych wyników, przestał po 23 latach sprawować funkcję prezydenta miasta.

- Drodzy mieszkańcy Tychów, Mysłowic i powiatu bieuńsko-lędzińskiego- dziękuję za każdy oddany na mnie głos - podziękował Andrzej Dziuba.

Prezydent Tychów był kandydatem Paktu Senackiego, zrzeszającego przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej, Nowej Lewicy, PSL i Trzeciej Drogi. Włodarz miasta nie reprezentował żadnej z wymienionych partii lecz startował w wyborach z Komitetu Wyborczego Wyborców Andrzej Dziuba - Pakt Senacki.

Wraz z uzyskaniem mandatu przez Andrzeja Dziubę, funkcję zastępców prezydenta przestali pełnić Maciej Gramatyka, Igor Śmietański oraz Hanna Skoczylas. Obowiązkiem wojewody śląskiego – Jarosława Wieczorka, jest „niezwłoczne” złożenie wniosku wraz z rekomendacją kandydata do Prezesa Redy Ministrów, o wyznaczenie tymczasowego komisarza rządowego, który będzie pełnił funkcję osoby zastępującej prezydenta miasta do wiosennych wyborów samorządowych.

- Urząd Miasta pracuje i będzie pracował tak, jak do tej pory, a ciągłość działań magistratu zapewnia w tej chwili sekretarz miasta - Aneta Luboń-Stysiak, która otrzymała wszystkie niezbędne pełnomocnictwa - podaje Urząd Miasta Tychy.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera