Barcelona - Sevilla. Finał Pucharu Hiszpanii [LIVE, GDZIE OGLĄDAĆ]

W finale Pucharu Króla Barcelona wygrała z Sevillą po dogrywce 2:0.

Barca od 36. minuty grała w "10", bo Javier Mascherano dostał czerwoną kartkę. Siły się wyrównały w 92 minucie, jeszcze przed dogrywką. Wtedy czerwień zobaczył Ever Banega. Na początku dogrywki żółtą kartką ukarano Grzegorza Krychowiaka z Sevilli. Polak rozegrał cały mecz.

Pierwszą bramkę dla Barcelony strzelił w 97. minucie Jordi Alba, któremu podawał Leo Messi.

W 123. minucie na 2:0 podwyższył Neymar, znów asystę zaliczył Messi. Wcześniej, w 122. minucie z boiska wyleciał gracz Sevilli Daniel Carrico. Najpierw dostał żółtą kartkę za faul na Messim, a potem za krytykę orzeczeń sędziego, co skończyło się czerwoną.

Tak zapowiadaliśmy ten mecz

Barcelona wygrała rywalizację w lidze hiszpańskiej. Sevilla w środę triumfowała w finale Ligi Europejskiej pokonując Liverpool 3:1.

Pomocnik Sevilli Grzegorz Krychowiak został wybrany do "11" najlepszych zawodników LE. Dziś zagra przeciw takim gwiazdom Barcelony jak Leo Messi, Neymar, czy Luis Suarez.

Barcelona broni Pucharu Króla sprzed roku. Już 27. razy w historii wygrała w finale Pucharu Hiszpanii. Sevilla zdobyła to trofeum 5 razy - ostatnio w 2010 roku.

- Wygraliśmy Ligę Europy i mamy co świętować. Uczulam jednak moich piłkarzy, że sezon się jeszcze nie skończył. Jeżeli zagramy w niedzielę równie dobrze jak w drugiej połowie finału z Liverpoolem, będzie nas stać na odniesienie zwycięstwa - powiedział trener Sevilli Unai Emery, cytowany przez portal primeradivision.pl.

Natomiast serwis fcbarca.com podkreśla, że Messi bardzo lubi grać przeciw Sevilli - strzelił jej 25 bramek (20 w Lidze, trzy w Superpucharze Hiszpanii i dwie w Superpucharze Europy) w 25 spotkaniach. Drugą drużyną, której Messi strzelił 25 goli, jest Atlético Madryt, jednak potrzebował do tego 30 meczów. Trzeci w rankinkgu jest Real Madryt, z którym Argentyńczyk zaliczył 21 trafień.