MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Będą utrudnienia w ruchu podczas Półmaratonu Księżycowego w Rybniku. Dotkną zarówno aut, jak i komunikacji miejskiej. Jakich ulic dotyczą?

Piotr Chrobok
Piotr Chrobok
Do udziału w Półmaratonie zgłosiło się ponad 1000 biegaczy.
Do udziału w Półmaratonie zgłosiło się ponad 1000 biegaczy. Piotr Chrobok
Przez około sześć godzin będą występowały w Rybniku utrudnienia w ruchu. Są one związane z odbywającym się w mieście Półmaratonem Księżycowym. Dotyczą ulic, którymi prowadzi jego trasa. To m.in. ul. Gliwicka, Rudzka, czy Obwiednia Północna. Drogi nieprzejezdne będą dla aut prywatnych, jak i dla komunikacji miejskiej.

Na ulicach Rybnika odbędzie się Półmaraton Księżycowy. Będą utrudnienia w ruchu

Nocą prawdopodobnie nie będą szczególnie dotkliwe, ale jeszcze wieczorem mogą dać się we znaki. Kierowcy w Rybniku muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami drogowymi, które będą występowały w mieście w związku z odbywającym się w nim Półmaratonem Księżycowym.

- Na czas imprezy od od 22 czerwca od godz. ok. 20:00 do 23 czerwca do godz. ok. 2:00 zostaną całkowicie lub częściowo wyłączone z ruchu ulice na trasie półmaratonu - informuje Agnieszka Skupień, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Rybnika.

Drogi, którymi prowadzi trasa półmaratonu i na których należy spodziewać się utrudnień to m.in. ulica Gliwicka, gdzie usytuowany jest start i meta biegu. Ponadto będą one występować też na ul. Rudzkiej, Podmiejskiej czy Lipowej.

Na czas utrudnień wytyczono objazdy

Ponieważ ulice, którymi pobiegną uczestnicy biegu często znajdują się na drogach drogach wylotowych do innych miast lub do nich prowadzą, zadecydowano o wyznaczeniu objazdów. Kierowcy będą mogli nimi dojechać do Bytomia, Katowic, Żor i Gliwic, jak również do centrum Rybnika, Pszczyny, Raciborza, Wodzisławia Śląskiego, Chałupek i Rud.

Jeśli o pierwszych kilka miast chodzi, objazdy do nich prowadzić będzie przez: rondo obok Elektrowni Rybnik, ul. Góreckiego przez rondo Orzepowickie, rondo Solidarności, ul. Budowlanych przez rondo Mazamet, rondo Wileńskie, ul. Kotucza (DK 78), rondo Gliwickie, ul. Wyzwolenia, do ulicy Sybiraków (DW 925) oraz ul. Kotucza (DK 78), rondo Gliwickie, ul. Wyzwolenia, ul. Mikołowska (DW 925), ul. Wielopolska przez rondo Larissa, do ulicy Gliwickiej (DK 78).

Do kolejnych miast będzie można natomiast dojechać: ul. Gliwicka (DK 78), ul. Wielopolska przez rondo Larissa, ul. Mikołowska (DW 925) do ulicy Sybiraków (DW 925) oraz ul. Mikołowska (DW 925), ul. Wyzwolenia, rondo Gliwickie, ul. Kotucza (DK 78), a także ul. Mikołowska (DW 925), ul. Wyzwolenia, rondo Gliwickie, ul. Kotucza (DK 78), rondo Wileńskie, ul. Budowlanych przez rondo Mazamet, rondo Solidarności, ul. Góreckiego przez rondo Orzepowickie do ulicy Rudzkiej (DW 920).

Jednocześnie jeśli o samo centrum chodzi, dojazd i wyjazd z niego ma być zagwarantowany w miarę możliwości. - Możliwy będzie okresowy ruch poprzeczny kierowany przez Służby Miejskie - informują w rybnickim magistracie.

Utrudnienia dotkną także pasażerów komunikacji miejskiej

Podobnie, jak kierowcy, z utrudnieniami liczyć muszą się również osoby korzystające z komunikacji miejskiej. Dotyczą one dokładnie pięciu linii autobusowych.

- Ze względu na bieg, wystąpią zmiany na liniach numer 14, 26, 32, 43 i 45 na kursach wieczornych - przekazują w rybnickim magistracie.

- Wyłączone z obsługi zostaną przystanki: Gliwicka Szpital, Kąpielisko Ruda, Wielopole Skrzyżowanie, Rybnicka Kuźnia Elektrownia, Rybnicka Kuźnia Osiedle, Kuźnia Maksymiliana, Rybnicka Kuźnia Szkoła, Orzepowice Kuźnia, Północ Wawok, Rudzka Cmentarz, Rondo Gliwickie oraz Wielopole Lipowa - wyliczają w ratuszu w Rybniku.

Szczegółowe zmiany w kursach na swojej stronie internetowej publikuje Komunikacja Miejska Rybnik, miejska spółka odpowiedzialna za transport autobusowy.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni