Atak nożownika w Bielsku-Białej. Policjanci podziękowali bohaterskiemu taksówkarzowi
Przypomnijmy, 5 maja w Bielsku-Białej przy ulicy Grota Roweckiego doszło do ataku nożownika, o którym pisaliśmy w artykule TUTAJ. Ofiarą 41-letniego sprawcy została 12-letnia dziewczynka, której zadał kilka ciosów nożem, tuż przed Szkołą Podstawową nr 22.
– Wówczas jeden z bezpośrednich świadków zdarzenia, widząc, że życiu dziecka zagraża niebezpieczeństwo, stanął w jego obronie. Ryzykując swoim własnym życiem ruszył 12-latce z pomocą. Odepchnął napastnika od jego ofiary i zasłonił własnym ciałem – przypominają policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.
Nie przeocz
Pan Andrzej wezwał policję oraz karetkę pogotowia. Uczennica w stanie zagrażającym życiu została zabrana do Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Stamtąd wystartował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował 12-latkę do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, gdzie lekarze wygrali walkę o jej życie.
W ubiegłym tygodniu Panu Andrzejowi w imieniu Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej inspektora Krzysztofa Herzyka oraz bielskich policjantów podziękowania złożył młodszy inspektor Dariusz Zajda.
– Pan Andrzej to bielski taksówkarz, chciał pozostać anonimowy. Postawa, jaką się wykazał, to najbardziej znakomity obraz bohaterstwa i ofiarności dla drugiego człowieka – zaznaczył.
Jak przekazał nam Wojciech Gumułka, rzecznik prasowy Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, stan zdrowia dziewczynki bardzo się poprawił. Dodał, że dziewczynka opuściła już katowicką placówkę.
W sobotę, 7 maja, w Sądzie Okręgowym w Bielsku-Białej zapadła decyzja w sprawie Arkadiusza D. Sąd na wniosek śledczych aresztował go. Grozi mu dożywocie.
Zobacz także
Musisz to wiedzieć
Czy technologie niszczą psychikę dzieci?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?