Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bon turystyczny: dla kogo, jak go aktywować, jak zmienić kod obsługi płatności i przeglądać dane? Poradnik ZUS

Beata Kopczyńska
Bon turystyczny - dla kogo, jak go aktywować, jak zmienić kod obsługi płatności i przeglądać dane? Poradnik ZUS
Bon turystyczny - dla kogo, jak go aktywować, jak zmienić kod obsługi płatności i przeglądać dane? Poradnik ZUS Przemyslaw Swiderski
Od sierpnia ubiegłego roku rodzice za pobyt dziecka na kolonii, obozie czy na innej imprezie turystycznej, jak i za usługę hotelarską na terenie Polski mogą opłacić bonem turystycznym. Wszystko, co musicie wiedzieć o bonie turystycznym, podpowiada Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS. Zobaczcie filmik powyżej

Na jedno dziecko przysługuje bon w wysokości 500 zł. Na dziecko z niepełnosprawnością – w sumie 1000 zł. Świadczenia nie można wymienić na gotówkę.

Płatności bonem przyjmuje 27 tys. podmiotów w całej Polsce. Ich aktualna lista znajduje się na tej stronie:

OTO AKTUALNA LISTA. KLIKNIJ

Bon przysługuje na każdego dziecko, jeśli do 18 lipca 2020 r. miało przyznane świadczenie wychowawcze 500+ lub dodatku wychowawczego - dodatku w wysokości świadczenia wychowawczego, ale też w sytuacji gdy rodzice, czy opiekunowie nabędą prawo do tego świadczenia w okresie od 19 lipca 2020 r. do 31 grudnia 2021 r.

Aktywacja

Jeśli masz prawo do bonu, będzie on widoczny na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Nie musisz składać wniosku o przyznanie bonu. Musisz go jedynie aktywować. Zaloguj się na swój profil na PUE ZUS. Wybierz z górnego menu zakładkę [Ogólny] i przejdź do zakładki [Polski Bon Turystyczny], a następnie [Mój bon].

To kolejny tekst poradnikowy DZ, który powstał we współpracy z ZUS. Pierwszy dotyczył programu 300 plus. Zobaczcie.

ZUS w terenie

Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Poczta Polska oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego podpisali listy intencyjne, dzięki którym w wybranych placówkach Poczty oraz KRUS możliwe będzie uzyskanie pomocy w złożeniu wniosku o świadczenie 300 plus, gdzie zainteresowanym pomagać będą pracownicy ZUS.

Z mobilnymi punktami PUE ZUS będzie także w niektórych urzędach miast, gmin, ośrodkach pomocy społecznej i innych placówkach, aby pomóc rodzicom w założeniu profilu PUE i elektronicznym wypełnieniu wniosku o świadczenie 300 plus.

Informacja o dyżurach ZUS jest dostępna na stronie internetowej www.zus.pl, gdzie w zakładce „Dobry Start”, znajduje się harmonogram dyżurów. Jest on na bieżąco aktualizowany i dodawane są kolejne mobilne stanowiska PUE w różnych miejscowościach.

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera