MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Budowa S1 Bielsko-Biała - Dankowice. Ważna droga ekspresowa nabiera kształtów. NAJNOWSZE ZDJĘCIA Z LOTU PTAKA

JAK
Budowa drogi ekspresowej S1 Bielsko-Biała - Dankowice nie zwalnia tempa
Budowa drogi ekspresowej S1 Bielsko-Biała - Dankowice nie zwalnia tempa GDDKiA
Budowa drogi ekspresowej S1 Bielsko-Biała (tzw. węzeł Suchy Potok) - Dankowice nie zwalnia tempa. Na zdjęciach z lotu ptaka zrobionych przed kilkoma dniami (6 czerwca) widać coraz więcej odcinków zalanych asfaltem, postęp w budowie obiektów inżynierskich, znikający tzw. zakręt idiotów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z frontu robót zamieszczonych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Pokazują one naprawdę znaczący postęp prac. By się o tym przekonać, WYSTARCZY KLIKNĄĆ W NASZĄ GALERIĘ!

Droga ekspresowa S1 to drogowy kręgosłup naszego województwa

Budowa tego odcinka drogi ekspresowej S1 to jedna z kluczowych inwestycji drogowych w województwie śląskim. To droga bardzo ważna dla wszystkich jadących w kierunku południowym do granicy w Zwardoniu. Drogowy kręgosłup województwa śląskiego, który łączy się z autostradą A1 na węźle w Pyrzowicach.

- Odcinek stanowi fragment drogi ekspresowej S1, który jest uzupełnieniem europejskiego korytarza nr VI (zgodnie z wykazem sieci europejskiej TEN-T) łączącego kraje nadbałtyckie z krajami południowej Europy. Na terenie Polski w VI korytarzu przebiega między innymi trasa drogowa: autostrada A1 – droga ekspresowa S1 (na odcinku Bielsko-Biała – Zwardoń do 04.08.2016 r. funkcjonująca jako S69). Projektowana droga ekspresowa S1 na odcinku od węzła Kosztowy II w Mysłowicach do węzła Suchy Potok w Bielsku-Białej przebiegać będzie po nowym śladzie - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

GDDKiA dodaje, że budowa drogi ekspresowej ma na celu wyprowadzenie ruchu tranzytowego z obszarów miejskich, ponieważ ruch tranzytowy dezorganizuje i zakłóca życie mieszkańców. Powoduje bardzo znaczną uciążliwość dla mieszkańców w postaci wypadków, hałasu, spalin i wibracji.

Bardzo ważne 12 kilometrów drogi ekspresowej S1

Wykonawcą odcinka S1 Dankowice – Suchy Potok o długości 12 km jest konsorcjum firm MIRBUD i PBDiM Kobylarnia. Wartość kontraktu to 586,7 mln zł.

Zadaniem wykonawcy jest budowa m.in. dwujezdniowej drogi ekspresowej, po dwa pasy ruchu z rezerwą pod trzeci pas (w pasie dzielącym), dwóch węzłów drogowych, a także dróg obsługujących tereny przyległe. Droga ekspresowa zostanie wyposażona w Miejsca Obsługi Podróżnych, Obwód Utrzymania Drogi, urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, ochrony środowiska oraz systemy odwodnienia i oświetlenia trasy. Prace powinny się zakończyć na początku listopada tego roku.

Przypomnijmy, że droga ekspresowa S1 połączy Pyrzowice (A1) z południową granicą Polski i słowacką autostradą D3. Docelowo trasa ta będzie mieć długość 135 km.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

 

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni