MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Burze w Polsce 25.05.2024. Sprawdź najnowsze informacje

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
Sprawdzamy najnowsze informacje dotyczące burz w Polsce
Sprawdzamy najnowsze informacje dotyczące burz w Polsce Łukasz Kaczanowski
Sprawdź, jak wygląda sytuacja burzowa w Polsce. Zobacz nasz artykuł, w którym pojawiają się informacje z popularnych profili facebookowych na temat wyładowań atmosferycznych w naszym kraju. W ten sposób szybko dowiesz się, w którym miejscu w Polsce można spodziewać się grzmotów. Gdzie są burze i wyładowania atmosferyczne?

Gdzie jest burza w Polsce? Warto to wiedzieć, ponieważ to zjawisko atmosferyczne jest gwałtowne i może wyrządzić wiele szkód. Sprawdzaj z nami najnowsze informacje z Facebooka, które dotyczą burzowej pogody w Polsce. Możesz w ten sposób dowiedzieć się, czy takiej pogody można spodziewać się w twojej okolicy.

Burze w Polsce - 25.05.2024

Jako zakończenie dzisiejszej relacji burzowej wstawiamy drugą porcję zdjęć z dzisiejszego incydentu burzowego! Chcielibyśmy podziękować Wam za dzisiejszą aktywność. Dzisiaj wpłynęło do nas największa ilość raportów od początku naszego funkcjonowania w sieci. Dziękujemy bardzo każdemu z osobna za podesłane zdjęcia! Jest nam niezwykle miło i zachęcamy Was do pooglądania tych pięknych, ale również i niebezpiecznych zdobyczy! ⛈⛈ Prognoza konwekcyjna już na naszej stronie! Jutro ponownie możliwe będą umiarkowane/silne burze


PROGNOZA KONWEKCYJNA ++25.05.2024r.++ Ważne od 08:00 dnia 25.05.2024r. do 08:00 dnia 26.05.2024r. Jutro w Polsce ponownie będą występować dogodne warunki do rozwoju burz. Tym razem umiarkowanych, lokalnie silnych burz należy się spodziewać w całej Polsce. Rozwojowi burz sprzyjać będą lokalne linie zbieżności wiatru. KOLOR POMARAŃCZOWY (UMIARKOWANA/DUŻA INTENSYWNOŚĆ BURZ) Prognozuje się wystąpienie licznych burz. Ponownie dojdzie do rozwoju zarówno izolowanych burz, jak i większych układów konwekcyjnych. Możliwe jest powstanie kilku superkomórek burzowych. Największym zagrożeniem ponownie będą bardzo silne/nawalne opady deszczu mogące powodować lokalne podtopienia i zalania, a także punktowe opady gradu o średnicy do 2-3cm. Lepiej zorganizowanym burzom lub większym strukturom burzowym mogą towarzyszyć również silniejsze porywy wiatru do 70-90km/h. Dodatkowo z powodu niskiego poziomu kondesancji powietrza w dniu jutrzejszym, istnieje spora szansa na pojawienie się jednej-dwóch słabych trąb powietrznych niezwiązanych z mezocyklonem. ⛈⛈Legenda do mapki:⛈⛈ 🟡KOLOR ŻÓŁTY (MAŁA/UMIARKOWANA INTENSYWNOŚĆ BURZ) 🟠KOLOR POMARAŃCZOWY (UMIARKOWANA/DUŻA INTENSYWNOŚĆ BURZ) 🔴KOLOR CZERWONY (DUŻA/BARDZO DUŻA INTENSYWNOŚĆ BURZ) 🟣KOLOR FIOLETOWY (BARDZO DUŻA/EKSTREMALNA INTENSYWNOŚĆ BURZ) ⚫️KOLOR CZARNY (EKSTREMALNA INTENSYWNOŚĆ BURZ) SYTUACJA BĘDZIE DYNAMICZNA DLATEGO JUTRO MOŻLIWA JEST AKTUALIZACJA PROGNOZY KONWEKCYJNEJ!


➡️⛈️Sobota będzie kolejnym dniem z rzędu, w którym prognozowane są burze. Mogą one wystąpić nad większością kraju, z wyjątkiem południowo - wschodnich krańców Polski. ⚡️Początkowo będą przybierać one formę pojedynczych komórek konwekcyjnych w okołopołudniowej porze dnia, z czasem tworząc burze wielokomórkowe. Nie wyklucza się powstanie kilku superkomórek, zwłaszcza na wschodzie kraju. ⚠️Zagrożenia jakie ze sobą będą niosły to: ▪️opady deszczu do ok 20-30 mm, punktowo > 30 mm ▪️opady gradu do ok. 2-3 cm, ▪️porywy wiatru do ok. 80-85km/h ▪️1-2 przypadki trąby powietrznej ℹ️Nie wyklucza się aktualizacji prognozy! Szczegóły warunków pogodowych na jutro, znajdziedzie na naszej stronie: https://lowcyburz.pl/2024/05/24/prognoza-konwekcyjna-dla-polski-na-dzien-25-05-2024-i-noc-25-26-05-2024/


https://www.facebook.com/share/p/FMgGN11Hch8tpGLf/


Zjawiska burzowe powoli słabną i aktualnie najintensywniejsze są na obszarze północnej Wielkopolski i na południu Pomorza Zach. Występują tam przelotne opady deszczu (do ok. 30 mm/1 godz.) i burze. Ponadto miejscami występują silne porywy wiatru, stopniowo słabnące. Strefa zjawisk przemieszcza się na północ i północny zachód.


Aktualna mapa burzowa LIVE


https://www.facebook.com/share/p/RH5Lxfsrb4naXELk/


[AKTUALIZACJA 21:09] W dalszym ciągu warty uwagi jest układ burzowy znajdujący się w woj. Zachodniopomorskim i Kujawsko-pomorskim, choć układ mocno osłabł. Ryzyko groźnych zjawisk mu towarzyszących mocno zmalało. Mogą jej towarzyszyć silniejsze porywy wiatru do 50-70km/h, silniejsze opady deszczu do 20mm oraz bardzo lokalnie opady gradu do 1-2cm. W ciągu nadchodzących godzin burze mocno osłabnął i zaniknął. Zachęcamy do dzielenia się także waszymi zdjęciami, nie tylko w komentarzach ale także wysyłając je bezpośrednio do nas na messengerze ⛈📷 PS. Prognoza konwekcyjna pojawi się w przeciągu nadchodzących 2h godzin!


Jutro kolejny dzień z burzami ⚡ Pokażcie dzisiejsze 📷


[21:00] Układ wielokomórkowy trochę osłabł. Nie wykazuje tak dobrej organizacji jak miało to miejsce w ostatnich godzinach. Niemniej nadal niesie ze sobą zagrożenia silniejszych porywów wiatru, a lokalnie jest nadal aktywny elektrycznie. Najwięcej wyładowań pada w okolicach Wałcza ,a także na północy woj. Kujawsko-pomorskiego. Wyładowania padają także w okolicach Zielonej Góry, w północnej części woj. podkarpackiego oraz na Warmii.⚡ 📸 Dziękujemy za tak dużą aktywność z Waszej strony w systemie raportów, gdzie raz po raz otrzymujemy od Was mnóstwo informacji o aktualnej sytuacji w danych lokalizacjach, a także materiały w postaci zdjęć czy filmików, które udało Wam się uwiecznić. Poniżej przedstawiamy kilka z nich ⤵️❤


od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Burze w Polsce 25.05.2024. Sprawdź najnowsze informacje - Portal i.pl