Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Bytom. Awanse i odznaczenia dla strażaków z okazji Święta Niepodległości

OPRAC.:
Julia Muc
Julia Muc
Awanse i odznaczenia dla strażaków z okazji Święta Niepodległości
Awanse i odznaczenia dla strażaków z okazji Święta Niepodległości Julia Muc
W Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu, 24 listopada świętowano nie tylko Narodowe Święto Niepodległości, lecz także okazano uznanie oraz podziękowania dla strażaków, którzy poświęcają się dla bezpieczeństwa mieszkańców miast. W ramach obchodów wręczono odznaczenia, medale, awanse na wyższe stopnie oraz wyróżnienia dla bohaterów, którzy w służbie dla społeczeństwa pokazali nie tylko profesjonalizm, ale także niezwykłe poświęcenie.

Awanse i odznaczenia dla policjantów i strażaków z okazji Święta Niepodległości

Ceremonia rozpoczęła się minutą ciszy dla poległych strażaków podczas służby. Następnie wręczone zostały, nadane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, 3 Krzyże Zasługi, 2 Krzyże Świętego Floriana oraz 5 Medali za Długoletnią Służbę. 7 funkcjonariuszom PSP wręczone zostały Odznaki „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej" oraz 1 Odznaka Świętego Floriana za Zasługi dla Społeczności Lokalnej nadane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W swoim przemówieniu Komendant Wojewódzki PSP, podkreślił wagę chwili oraz zaznaczył, że Dzień Niepodległości jest doskonałą okazją do uhonorowania tych, którzy codziennie ryzykują własne życie, by chronić innych.

- Cieszę się, że tak wiele nagród, awansów i wyróżnień mogłem wręczyć w tym roku. Tak naprawdę wszyscy strażacy i pracownicy cywilni z województwa śląskiego takie nagrody powinni otrzymać. Takie momenty są ważne, ważny jest każdy awans, każda belka i gwiazdka, to właśnie te rzeczy sprawiają, że chce się iść ciągle do przodu — mówi nadbryg. Jacek Kleszczewski, Śląski Komendant Wojewódzki PSP.

Wśród wyróżnionych znaleźli się zarówno ci, którzy od lat pełnią służbę, jak i ci, którzy wykazali się szczególnym bohaterstwem w trakcie akcji ratunkowych. Wiele zaszczytnych wyróżnień trafiło do strażaków, którzy bez wahania stawiają czoło niebezpieczeństwom, ratując życie i mienie mieszkańców.

- Życzę wszystkim, aby drabina kariery była jak najkrótsza. Nie chodzi o to, żeby było mało awansów, ale żeby były jak najszybciej i żeby każdy miał możliwość zdobywać swoje cele i realizować marzenia — dodaje nadbryg. Jacek Kleszczewski.

Emocje i awanse — wzruszające chwile na uroczystości wręczenia odznaczeń

Nie zabrakło także emocji, gdy jednostki otrzymywały awanse na wyższe stopnie. Wzruszone twarze odznaczonych świadczyły o tym, jak ważnym i jednocześnie wymagającym wyzwaniem jest służba na rzecz społeczeństwa. Komendant Wojewódzki PSP osobiście przypinał odznaczenia na mundurach strażaków, dziękując im za ich trudną i odpowiedzialną pracę.

Wręczone zostały 4 Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Śląskiego, przyznane przez Kapitułę Sejmiku Województwa Śląskiego. Śląski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jacek Kleszczewski został wyróżniony Odznaką z okazji 20-lecia Narodowego Funduszu Zdrowia. Odznaczenie wręczł Dyrektor Śląskiego Oddziału NFZ Pan Piotr Nowak.

74 funkcjonariuszom wręczono akty nadania wyższych stopni służbowych, 21 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych z jednostek Państwowej Straży Pożarnej województwa śląskiego zostało wyróżnionych za wzorową postawę i wysokie osiągnięcia w realizacji zadań służbowych oraz w uznaniu zasług za ofiarną służbę i szczególne zaangażowanie w działaniach ratowniczo-gaśniczych, dyplomem Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

W ten szczególny dzień Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu nie tylko uczciła Niepodległość, ale również wyraziła szacunek i wdzięczność dla strażaków, dla których honor i odwaga są nie tylko hasłami, ale także codzienną służbą dla dobra wspólnoty lokalnej.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera