Comarch Cracovia - Energa Toruń 3:0. Krakowianie wywalczyli w Bytomiu Puchar Polski ZDJĘCIA Z FETY

Hokeiści Comarch Cracovii zdobyli Puchar Polski pokonując w finale, ku radości swoich kibiców, Energę Toruń     Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Hokeiści Comarch Cracovii zdobyli Puchar Polski pokonując w finale, ku radości swoich kibiców, Energę Toruń Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
Hokeiści Comarch Cracovii po raz trzeci zdobyli Puchar Polski. W meczu finałowym rozegranym w Bytomiu podopieczni trenera Rudolfa Rohacka pokonali Energę Toruń 3:0. Trofeum zwycięzcom wręczył Kamil Bortniczuk, minister sportu i turystyki. Zobaczcie zdjęcia z meczu Comarch Cracovia - Energa Toruń i radości krakowian oraz ich kibiców.

Comarch Cracovia - Energa Toruń 3:0. Krakowianie zdobyli w Bytomiu Puchar Polski

Hokeiści z Krakowa po sześciu latach przerwy zdobyli Puchar Polski. Comarch Cracovia wywalczyła to trofeum po raz trzeci w historii. Poprzednio triumfowali w tych rozgrywkach w latach 2013 i 2015.

W finale turnieju w Bytomiu podopieczni trenera Rudolfa Rohaczka pokonali Energę Toruń. Na nowym lodowisku im. Braci Nikodemowiczów krakowian dopingowała spora grupa kibiców, którzy po końcowej syrenie świętowali z hokeistami zdobycie PP.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU I RADOŚCI KRAKOWIAN

W I tercji lepsi byli torunianie, ale nie potrafili udokumentować swojej przewagi golem. Po przerwie do głosu doszła Cracovia i swoją przewagę w tej tercji udokumentowała golem Erika Nemca. Czech wykorzystał błąd obrońcy Energii Aleksandra Szkrabowa i przejął wystrzelony zza bramki krążek strzałem przy słupku pokonując Conrada Moellera.

W III tercji prowadzenie krakowian podwyższył Martin Dudas. Kapitan Pasów zaskoczył zasłoniętego estońskiego bramkarza Energii po potężnym uderzeniu z niebieskiej linii.

Wygraną ekipy Rohaczka przypieczętował w końcówce Jewgienij Bodrow, gdy torunianie wycofali bramkarza. Najpierw do pustej bramki nie trafił Damian Kapica, ale chwilę później do siatki trafił rosyjski napastnik. Torunianie po raz trzeci grali w finale PP i po raz drugi musieli uznać wyższość rywali.

Comarch Cracovia - Energa Toruń 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
1:0 Erik Nemec (25), 2:0 Martin Dudas (46), 3:0 Jewgienij Bodrow (59)