Cracovia - Piast Gliwice WYNIK, ZDJĘCIA Gliwiczanie wygrali pod Wawelem. Damian Kądzior dał trzy punkty Piastowi

20.03.2022. Cracovia - Piast Gliwice.    Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
20.03.2022. Cracovia - Piast Gliwice. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Anna Kaczmarz / Polska Press
W niedzielę 20.03.2022 r. w meczu 26. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał w Krakowie z Cracovią 1:0 (1:0). Gospodarzy nie mógł poprowadzić z ławki trener Jacek Zieliński, który ma dodatni wynik testu na koronawirusa.

Piast przystąpił do meczu z „Pasami” z serią pięciu spotkań bez porażki i z wygraną w poprzedniej kolejce z Lechią Gdańsk 1:0. Gliwiczanie pamiętali wrześniowy mecz z Cracovią przy Okrzei przegrany 2:4, więc mieli ochotę na rewanż.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu Cracovia - Piast Gliwice, 20.03.2022 r.

Jacek Zieliński w domu przed telewizorem

Krakowianie zremisowali ostatnio w Pogonią Szczecin 1:1. Do meczu z Piastem Cracovia przystąpiła nie tylko osłabiona przez absencje chorobowe w kadrze zespołu. Na ławce zabrakło trenera Jacka Zielińskiego zakażonego koronawirusem. Zastąpił go asystent. Tomasz Jasik. Zieliński oglądał mecz w domu przed telewizorem i miał telefonicznie przekazywać uwagi. Cracovia miała przed Piastem serię czterech meczów bez wygranej.

Jeden celny strzał do przerwy i prowadzenie Piasta

Do przerwy mieliśmy w tym meczu tylko jeden celny strzał, ale za to jaki! W 44. minucie Damian Kądzior huknął z pola karnego dając prowadzenie Piastowi. Wcześniej w tej akcji Jakub Holubek podał do Tihomira Konstadinova, który piętą podał do Kądziora. Asysta i strzał - palce lizać!

- Zdecydowałem się na strzał z prostego podbicia. Dedykuję tego gola tacie, bo gdy byłem w Jagiellonii, to trenowaliśmy takie strzały - mówił Kądzior w przerwie przed kamerą Canal+ Sport.

Zanim kibice Piasta obecni na stadionie Cracovii fetowali tego gola, goście mieli okazję w 20. minucie, gdy po rzucie wolnym Jakub Czerwiński z pięciu metrów główkował nad poprzeczką. W 39. minucie głową piłkę do siatki skierował Kamil Wilczek, ale był spalony.

Plach ratował gliwiczan

Cracovia po przerwie zabrała się do roboty i Frantisek Plach nie mógł się już nudzić. W 55. minucie Rivaldinho uderzył z ostrego kąta i bramkarz Piasta sparował piłkę. Pięć minut później Pelle van Amersfoort strzelił płasko sprzed pola karnego i Plach świetnie obronił, wybijając piłkę na rzut rożny.

Gliwiczanie mogli ostudzić zapędy gospodarzy w 64. minucie. Wilczek strzelił z pola karnego tuż koło słupka i aż złapał się za głowę.

Cracovia starała się do końca coś zmienić, jednak Piast umiejętnie się bronił i zdobył trzy punkty, zaliczając drugą wygraną z rzędu.

Cracovia - Piast Gliwice 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Damian Kądzior (44)

Cracovia: Karol Niemczycki - Cornel Rapa, Matej Rodin, Virgil Ghita, Kamil Pestka - Sergiu Hanca, Mathias Hebo Rasmussen (76. Kamil Ogorzały), Karol Knap (89. Florian Loshaj), Pelle van Amersfoort (76. Sylwester Lusiusz), Michał Rakoczy (46. Rivaldinho) - Jakub Myszor.

Piast: Frantisek Plach - Arkadiusz Pyrka (82. Michael Ameyaw), Tomas Huk, Jakub Czerwiński, Ariel Mosór, Jakub Holubek - Tihomir Kostadinov (82. Michał Kaput), Tom Hateley, Michał Chrapek, Damian Kądzior (90. Kristopher Vida) - Kamil Wilczek (70. Alberto Toril).

Żółte kartki: Rodin - Ameyaw

Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz)

Widzów: 5.672