Cracovia - Piast Gliwice ZDJĘCIA, WYNIK Gliwiczanie przełamali się w Krakowie! Jorge Felix zaliczył wielki powrót, a Kamil Wilczek...

13.08.2022. Cracovia - Piast Gliwice.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Andrzej Banaś
W sobotę 13.08.2022 r. w meczu 6. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał z Cracovią w Krakowie 1:0 (0:0). Bramkę zdobył Jorge Felix, który zagrał pierwszy raz po powrocie do Piasta. Zobacz ZDJĘCIA.

Gliwiczanie pojechali do Krakowa szukać pierwszych punktów w tym sezonie. Przed meczem z Cracovią Piast zajmował ostatnie miejsce. W trzech pierwszych meczach nie zdobył nawet gola (spotkanie z Rakowem Częstochowa zostało przełożone na prośbę gości). Cracovia zaczęła od trzech zwycięstw i dopiero w poprzedniej kolejce przegrała w Mielcu ze Stalą 0:2.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Cracovia - Piast Gliwice, 13.08.2022 r.

Jak Kamil Wilczek tego nie strzelił?

W sobotę zmierzyli się ze sobą najstarsi trenerzy w PKO Ekstraklasie - 61-letni Jacek Zieliński i 59-letni Waldemar Fornalik. Cracovia ostatni raz przegrała u siebie 20 marca z… Piastem 0:1.

W 10. minucie po rzucie rożnym z ostrego kąta uderzył Otar Kakabadze, a Frantisek Plach wybił piłkę na kolejny róg.

Około 20 minuty piłkarze musieli rywalizować w rzęsistym deszczu.

W 23. minucie konkretnie bramce zagroził Piast - z pola karnego uderzył Arkadiusz Pyrka i Karol Niemczycki odbił piłkę.

Piast powinien prowadzić w 26. minucie. Damian Kądzior ze skrzydła wyłożył piłkę w pole bramkowe, a Kamil Wilczek będąc sam przed pustą bramką nie trafił w piłkę! ZOBACZ WIDEO

W 40. minucie zza pola karnego mocno strzelił Mathias Hebo Rasmussen i Plach sparował piłkę. Do przerwy w Krakowie goli nie było.

Jorge Felix zaliczył "Wejście Smoka" i "Powrót Króla" w jednym

W II połowie kibice czekali na ciekawe okazje przed bramkami, ale ciekawie zrobiło się w 58. minucie przy bocznej linii. Za przepychanki Alexandros Katranis i Kakabadze zostali ukarani żółtymi kartkami.

13.08.2022. Kibice Piasta Gliwice na meczu z Cracovią w Krakowie.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Cracovia - Piast ZDJĘCIA KIBICÓW z Gliwic. Fani Piasta ciesz...

Wreszcie Piast miał sytuację trzy minuty później, ale bramkarz Cracovii złapał piłkę po strzale Kądziora.

W 66. minucie na boisko wszedł Jorge Felix, który wrócił do gliwickiego klubu po dwóch latach w tureckim Sivassporze. Po czterech minutach Hiszpan wpisał się na listę strzelców. Dośrodkował Kądzior, a Felix szczupakiem posłał piłkę do siatki!

Cracovia desperacko dążyła do wyrównania, a Gliwiczanie heroicznie bronili wyniku. Sędzia doliczył 6 minut. W ostatniej z nich groziło karnym dla gospodarzy, gdy Jewhen Konoplanka upadł po starciu z Michaelem Ameyawem. Analiza VAR nie przyznała racji protestującym, a sędzia zakończył mecz!

Cracovia - Piast Gliwice 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Jorge Felix (70)

Cracovia: Karol Niemczycki - Otar Kakabadze, Jakub Jugas (68. Cornel Rapa), Matej Rodin, Virgil Ghița, Kamil Pestka (75. Michal Siplak) - Michał Rakoczy (63. Benjamin Kallman), Mathias Hebo Rasmussen (75. Jewhen Konoplanka), Takuto Oshima, Jakub Myszor (63. Florian Loshaj) - Patryk Makuch.

Piast: Frantisek Plach - Constantin Reiner, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński - Arkadiusz Pyrka (66. Jorge Felix), Tom Hateley (87. Michał Kaput), Grzegorz Tomasiewicz, Michał Chrapek (81. Jakub Holubek), Damian Kądzior (81. Michael Ameyaw), Alexandros Katranis - Kamil Wilczek.

Żółte kartki: Rakoczy, Kakabadze, Rapa - Katranis, Chrapek.

Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa)

Widzów: 7.564