18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Dąbrowa Górnicza: Nowa instalacja długiej szyny w ArcelorMittal Poland [ZOBACZ ZDJĘCIA]

PAS
Nowa instalacja długiej szyny w ArcelorMittal Poland
Nowa instalacja długiej szyny w ArcelorMittal Poland Piotr Sobierajski
W poniedziałek w Dąbrowie Górniczej uruchomiona została oficjalnie nowa inwestycja. To instalacja do produkcji długiej szyny, która kosztowała w sumie 140 milionów złotych.

Instalację do produkcji długiej szyny w hucie ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej otowrzył wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

Do tej pory dąbrowska walcownia duża produkowała szyny o długości 30 metrów. Teraz rozpoczyna produkcję 120-metrowych szyn. Ten strategiczny dla koncernu projekt, którego wartość przekracza 140 mln złotych, przyczyni się do modernizacji polskiej infrastruktury kolejowej, a także zwiększy bezpieczeństwo w transporcie kolejowym, bo dłuższa szyna oznacza mniej łączeń.

- Produkcja długiej szyny jest dla nas projektem o dużym znaczeniu strategicznym, szczególnie w kontekście planów związanych z inwestycjami kolejowymi w wielu państwach, w tym w Polsce. Cieszymy się, że otwarcie instalacji ma miejsce na kilka dni przed 5 marca, kiedy to obchodzić będziemy 10. rocznicę naszej obecności w Polsce. W ciągu tej dekady zainwestowaliśmy ponad 5 mld złotych w modernizację naszych polskich zakładów – powiedział Manfred Van Vlierberghe, dyrektor generalny ArcelorMittal Poland. – Projekty inwestycyjne kontynuowaliśmy pomimo trudnych warunków rynkowych. Tylko w ubiegłym roku, oprócz sfinansowania instalacji do produkcji długiej szyny, w dąbrowskiej hucie wyremontowaliśmy obydwa wielkie piece i wybudowaliśmy centrum serwisowe grodzic. W krakowskiej koksowni zakończyliśmy budowę biologicznej oczyszczalni ścieków, a w koksowni w Zdzieszowicach rozpoczęliśmy modernizację wydziału węglopochodnych – dodał.

- Cieszę się, że w czasach, w których tak wiele uwagi na szczeblu europejskim poświęca się idei reindustrializacji przemysłu, otwieramy inwestycję, która ma szansę umocnić polski przemysł w Europie. To dobrze, że ArcelorMittal Poland po okresie kryzysu, którego się nie wystraszył, nadal inwestuje w naszym kraju. Warto stawiać na polski przemysł, polskich inżynierów, nowe technologie. To wszystko jest zwiastunem dalszego rozwoju naszej gospodarki, dlatego deklaruję wszelką pomoc zakładom w Dąbrowie Górniczej i w Krakowie – podkreślił wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński, - ArcelorMittal Poland to odważna firma, która nie boi się podejmować kolejnych działań. Mam nadzieję, że nowy projekt będzie wsparciem dla rozwoju infrastruktury w naszym kraju - dodał.

*SOCZI 2014 - IGRZYSKA OLIMPIJSKIE - RELACJE, ZDJĘCIA, CIEKAWOSTKI
*Najlepsze studniówki 2014 w woj. śląskim ZDJĘCIA + GŁOSOWANIE
*TVP ABC I TV TRWAM NA MULTIPLEKSIE. Jak odbierać, jak przeprogramować dekoder?
*Tak kochają tylko Ślązacy ŚLĄSKI SŁOWNIK MIŁOSNY

Ćwiczenia WOT w pasie przygranicznym z Białorusią

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

t
tere fere kuku
ArcelorMittal Poland S.A. (dawniej Polskie Huty Stali SA) – powstały 6 maja 2002 roku koncern (holding) polskich hut z siedzibą w Dąbrowie Górniczej. W chwili utworzenia spółka należała w całości do Skarbu Państwa i obejmowała cztery huty:
Huta Katowice SA w Dąbrowie Górniczej
Huty im. T. Sendzimira SA w Krakowie
Huta Florian SA w Świętochłowicach
Huta Cedler SA w Sosnowcu.
Dnia 27 października 2003 roku Piotr Czyżewski - minister skarbu państwa i Lakshmi N. Mittal - prezes międzynarodowego konglomeratu LNM Holdings N.V. podpisali umowę sprzedaży akcji Polskich Hut Stali SA, tym samym oddając pod jego kontrolę 70% produkcji stali w Polsce. Obecnie ArcelorMittal Poland, która skupia ok. 70 procent potencjału produkcyjnego polskiego przemysłu hutniczego.
Mittal Steel Poland S.A. wchodziło w skład koncernu Mittal Steel Company N.V., największego na świecie koncernu hutniczego, powstałego w kwietniu 2005 roku po połączeniu Ispat International LTD. z LNM Holdings N.V. z amerykańską firmą International Steel Group. Po fuzji Mittal Steel Company oraz Arcelor jest częścią koncerny ArcelorMittal z siedzibą w Luksemburgu.
W roku 2007 w polskich oddziałach koncernu zostało zwolnionych ok. 7 tys.
Dodaj ogłoszenie