Dąbrowa Górnicza: trwa przegląd artystyczny PUMA 2017...

  Dąbrowa Górnicza: trwa przegląd artystyczny PUMA 2017 ZDJĘCIA

  PAS, mat. prasowe

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Przegąd PUMA 2017 trwa w Pałacu Kultury Zagłębia
  1/18
  przejdź do galerii

  Przegąd PUMA 2017 trwa w Pałacu Kultury Zagłębia ©Dariusz Nowak

  Trwa VIII Międzynarodowy Przegląd Umiejętności Artystycznych Amatorskich Zespołów Seniorów i Osób Niepełnosprawnych PUMA 2017. W tym roku do Dąbrowy Górniczej przyjechały 33 zespoły z całej Polski oraz trzy grupy zagraniczne z Republiki Czech i Słowacji. Organizatorzy zachęcają do tego, by usiąść na widowni Pałacu Kultury Zagłębia, by oglądać i oklaskiwać artystów, którzy w każdy występ wkładają mnóstwo serca i zaangażowania.
  Warto przypomnieć, że korzenie wydarzenia sięgają lat 90-tych ubiegłego wieku, kiedy to na dużej scenie Pałacu Kultury Zagłębia prezentowały się zespoły działające w domach pomocy społecznej czy warsztatach terapii zajęciowej. Idea występowania podopiecznych tych placówek z każdym rokiem ewoluowała, a tym samym zmieniając formułę imprezy. Jednak zasadnicze założenie przeglądu pozostają wciąż te same.

  Wydarzenie jest okazją do zaprezentowania talentów i możliwości artystycznych przez osoby, które, na co dzień znajdują się na uboczu życia kulturalnego i społecznego. Mając w pamięci poprzednie edycje PUMY, z całą pewnością można przyjąć, że widzowie oraz jurorzy będą mieli okazję zobaczyć różnorodne formy artystyczne. Począwszy od miniatur teatralnych, poprzez składanki słowno-muzyczne, pantomimę, a skończywszy na skeczach kabaretowych.

  Dziś od rana na scenie w PKZ zaprezentują się m.in. reprezentanci Rudy Śląskiej, Nakła Śląskiego, Raciborza, Cieszyna, Lublińca, Poraja, Rudy Różanieckiej, Częstochowy, Pilchowic, Solca Zdroju, Kamienia Śląskiego i Sośnicowic. Będą też zagraniczni goście z Czech i Słowacji.

  Zobacz galerię

  Po dwóch dniach pełnych artystycznych wrażeń, w czwartek odbędzie się Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Starość w drodze, czyli mądrość życiowa i los człowieka późnej dorosłości”, w której uczestniczyć będzie 360 osób z całej Polski. Podczas spotkań naukowcy z różnych dziedzin, zajmujący się kwestiami, dotyczącymi osób starszych, będą dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem ze słuchaczami.

  Organizatorami PUMY są: Dom Pomocy Społecznej „Pod Dębem” w Dąbrowie Górniczej, Stowarzyszenie Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej „Pod Dębem” oraz dąbrowski Urząd Miejski.

  Imprezę honorowym patronatem objęli: Elżbieta Rafalska minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Adam Bodnar rzecznik praw obywatelskich, Wojciech Saługa marszałek województwa śląskiego, Jarosław Wieczorek wojewoda śląski, Zbigniew Podraza prezydent miasta Dąbrowa Górnicza.

  Koszmarny wypadek na DK1 w Brudzowicach: BMW się rozpadło ZDJĘCIA  Wielki test wiary: Czy jesteś dobrym katolikiem? SPRAWDŹ TUTAJ  KLIKNIJ PONIŻEJ I POBIERZ
  500 ZŁ NA DZIECKO WNIOSKI + FORMULARZE

  KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK


  NOGA Z GAZU: Raport z dróg woj. śląskiego


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Plebiscyty

  Aktywny Senior. Poszukiwani zwyczajni niezwyczajni 60+

  Aktywny Senior. Poszukiwani zwyczajni niezwyczajni 60+

  Najlepszy Uniwersytet Trzeciego Wieku

  Najlepszy Uniwersytet Trzeciego Wieku

  Zobacz wideo

  Za nami II Forum Seniora w Katowicach

  Za nami II Forum Seniora w Katowicach

  Pasja: Recepta na wieczną młodość

  Pasja: Recepta na wieczną młodość

  Aktywność = lepsze życie

  Aktywność = lepsze życie