Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Do firm trafiło ponad 182 mld zł. Co z finansowaniem programów społecznych? Minister rodziny odpowiada

Maciej Badowski
Maciej Badowski
- Tylko w grudniu i styczniu tego roku wypłaconych zostało na ratowanie miejsc pracy ponad 22 mld zł poprzez różne instrumenty- mówiła minister Maląg.
- Tylko w grudniu i styczniu tego roku wypłaconych zostało na ratowanie miejsc pracy ponad 22 mld zł poprzez różne instrumenty- mówiła minister Maląg. Adam Jankowski/ Polska Press
- Ratowanie miejsc pracy, ratowanie życia i zdrowia Polaków jest i było priorytetem dla naszego rządu- powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. - Jeżeli podsumujemy nasze działania, to ponad 182 mld zł trafiło na ratowanie miejsc pracy- mówiła. Jednocześnie odniosła się do programów społecznych w 2021 roku.

- Ratowanie miejsc pracy, ratowanie życia i zdrowia Polaków jest i było priorytetem dla naszego rządu- powiedziała minister rodziny i polityki społecznej. Przypomniała jednocześnie, że od momentu wykrycia pierwszego przypadku koroanwirusa w Polsce rozpoczęły się prace i działania podjęte przez rząd. - 1 kwietnia została uruchomiona Tarcza Antykryzysowa.

Jak wyliczała, wsparcie było dedykowane dla wszystkich branż. - Jeżeli teraz podsumowujemy te działania, bo wsparcie cały czas jest realizowane, to ponad 18a mld zł trafiło na ratowanie miejsc pracy, uratowanych zostało ponad 6 mln miejsc pracy- mówiła.

- Tylko w grudniu i styczniu tego roku wypłaconych zostało na ratowanie miejsc pracy ponad 22 mld zł poprzez różne instrumenty- mówiła i dodała, że jesteśmy trzecim państwem w UE w którym na pomoc firmom zostało przekazane wsparcie na poziomie 9 proc. PKB.

Jak tłumaczyła dalej, cały czas prowadzone są rozmowy z przedsiębiorcami, a także analizowany jest przez Zespół Zarządzania Kryzysowego sytuacja epidemiologiczna w Polsce. - Rada Medyczna wypowiada się czy i w jakim zakresie możemy odmrażać gospodarkę. Te działania są przemyślane i przeanalizowane - mówiła Maląg. - W związku z tym 1 lutego zostały odmrożone galerie i muzea. to ejst bezpieczne dla Polaków- mówiła.

- Tarcza Branżowa, która została uruchomiona w poniedziałek jest dodatkowym wsparciem w wysokości 5 mld zł w 4 instrumentach- tłumaczyła i wymieniła: świadczenie postojowe, zwolnienie ze składki ZUS, dopłaty z Gwarantowanego Funduszu Świadczeń Pracowniczych oraz mikrodotacje.

Programy społeczne napędzają konsumpcję

- W tym trudnym czasie, programy społeczne w 2021 roku będą realizowane w pełnym zakresie. Kiedy zbilansujemy wsparcie dla rodzin z małymi dziećmi, wsparcie dla seniorów w ramach całego pakietu emerytalnego, to jest to około 80 mld zł- mówiła. - Sam Program Rodzina 500 plus w 2021 roku to 41 mld zł- dodała.

- toi światełko w tunelu, które realizujemy w ramach Narodowego Programu Szczepień, po to żebyśmy za chwilę mogli wrócić do normalności. Działania podejmowane przez rząd, są to działania przemyślane, przeanalizowane i kolejne, ewentualne odmrażania, czy decyzje o odmrażaniu będą podejmowane po analizach- wyjaśniła

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera