MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dom spod Częstochowy ma szansę na prestiżową europejską nagrodę. Znalazł się w finale Baumit Life Challenge 2022. Zobaczcie, jak wygląda

RED
Dom spod Częstochowy w finale Baumit Life Challenge 2022Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Dom spod Częstochowy w finale Baumit Life Challenge 2022Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE materiały prasowe/ Baumit
5 budynków z Polski znalazło się w finałowej stawce rywalizującej o miano Europejskiej Fasady Roku i tytuł Life Challenge Award 2022. Spośród ponad 300 elewacji jury wyłoniło 36 finalistów. Najliczniejszą grupę stanowią realizacje z Polski. W kategorii „dom jednorodzinny nowy” o nagrodę walczy Barka Cieślika, jednorodzinny dom spod Częstochowy.

Polska w finałowej stawce

Do rywalizacji w ramach Baumit Life Challenge 2022 przystąpiło 318 projektów z 23 europejskich państw, w tym 36 realizacji z naszego kraju (po 6 w każdej kategorii).

W pierwszym etapie przeprowadzonym w trybie głosowania online międzynarodowe jury – z Polakiem, architektem Michałem Baryżewskim w składzie – wyłoniło po 6 projektów w każdej z 6 kategorii, które zmierzą się ze sobą w ścisłym finale.

Grono polskich finalistów otwiera Barka Cieślika „zacumowana” w miejscowości Biała k. Częstochowy – obiekt rywalizuje w kategorii „dom jednorodzinny nowy”, a jego projekt to dzieło pracowni FW Anta Studio Architektoniczne Daniel Cieślik.

Zobacz zdjęcia:

Nominację w kategorii „budynek wielorodzinny nowy” otrzymał z kolei wrocławski budynek mieszkalny ze złotym portalem wejściowym – Braniborska 44 projektu ARCH_IT Piotr Zybura.

Kamienica "Pod Aniołem" w Kożuchowie, za której metamorfozą stoi Pracownia Projektowa Renowacja Dorota Krupka ma z kolei szansę na zwycięstwo w kategorii „budynek zabytkowy po renowacji”.

Listę zamykają: budynek wielorodzinny Pawia 18 we Wrocławiu, którego projekt opracowała Wytwórnia Pracownia Projektowa oraz Centrum Sportów Wodnych w Żninie projektu architekta Macieja Organisty, klasyfikowane w kategorii specjalnej „stunned by texture”.

Polskie realizacje mają szanse na zwycięstwo w czterech z sześciu kategorii i nagrodę główną dla tej jednej z najlepszych fasad naszego kontynentu.

W finale znalazły się także realizacje z Austrii, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Francji, Hiszpanii, Irlandii, Niemiec, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Turcji, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch.

Rozstrzygnięcie 19 maja w Walencji

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 19 maja podczas gali finałowej w Walencji.

Tuż przed wydarzeniem nominowane realizacje zostaną poddane ponownej ocenie przez międzynarodowy panel ekspertów. To oni wskażą zwycięzców poszczególnych kategorii, którzy zostaną okrzyknięci Europejską Fasadą Roku i wytypują tę jedną najlepszą realizację, która otrzyma tytuł Life Challenge Award 2022.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera