Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dwie ciekawe gry miejskie czekają w Dąbrowie Górniczej. Pierwsza teatralna, druga detektywistyczna. Emocji pewnie nie zabraknie

OPRAC.:
Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Gry miejskie polecają się w Dąbrowie Górniczej w sierpniu. Pierwsza teatralna, a druga detektywistyczna
Gry miejskie polecają się w Dąbrowie Górniczej w sierpniu. Pierwsza teatralna, a druga detektywistyczna MMSztygarka/K.TRojok
Dąbrowa Górnicza ma już 105 lat. Dokładnie 18 sierpnia 1916 roku Dąbrowa Górnicza otrzymała prawa miejskie. Będziemy świętować aż pięć dni – od środy 18 sierpnia do niedzieli 22 sierpnia. Detektyw Dąbrowiak na tropie to fabularna gra miejska z wątkiem kryminalnym, która odbędzie się w ramach urodzinowych obchodów. A nieco wcześniej, bo już w sobotę 7 sierpnia, możemy wziąć udział w grze miejskiej Osada DG.

„I łaciate, i kudłate, pręgowane i skrzydlate. Te co skaczą i fruwają na nasz program zapraszają”. Mniejsze i większe zwierzaki sceniczne zapraszają na wyjątkową grę miejską i teatralną, fascynującą rozgrywkę międzypokoleniową dziejącą się w przestrzeni Dąbrowy Górniczej.

W sobotę 7 sierpnia o godz. 13 Plac Wolności w Dąbrowie Górniczej stanie się planszą fabularnej gry miejskiej pt. "Osada DG". Udział w grze jest bezpłatny - organizatorzy zachęcają do rezerwacji miejsc wcześniej lub bezpośrednio przed grą. Czekają nagrody.

Uczestnicy gry przeniosą się w przyszłość, do drugiej połowy XXI wieku. W wyniku niezbadanych dotąd anomalii, związanych z gwałtownymi zmianami klimatycznymi, niedoborami wody oraz pogorszeniem się warunków środowiskowych – na świecie pojawili się "zwierzoludzie", istoty będące skrzyżowaniem człowieka z różnymi gatunkami zwierząt.

Wyobraźmy sobie teraz, że – zupełnie niechcący – odkryliśmy Osadę DG i znaleźliśmy pośród niej zwierzopodobnych mieszkańców. Czy będziemy mieć odwagę, aby udzielić im pomocy w razie potrzeby, nie zważając na ich wygląd i nieprzewidywalne zachowania? A może wspólnie uda nam się poprawić stan naszej planety?

Gra dla wszystkich w ramach programu „Lato w Teatrze”.

O programie:

Lato w Teatrze to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany z funduszy Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym. W aktualnej 14. edycji programu dofinansowanie otrzymało 41 ośrodków z całej Polski – 16 organizacji pozarządowych i 25 samorządowych instytucji kultury. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Wstęp wolny, organizatorzy proszą o rezerwacje miejsc dla grup (od 2 do 5 osób): [email protected] lub bezpośrednio przed grą.

Każdy może zostać detektywem

Na czas gry zamienicie się we współpracowników detektywa Dąbrowiaka i pomożecie mu rozwiązać zagadkę tajemniczej zbrodni. W trakcie śledztwa poznacie najciekawsze historie, osoby i miejsca międzywojennej Dąbrowy Górniczej. Udział w grze jest bezpłatny, a na najlepsze drużyny czekają nagrody.

Udział w grze jest bezpłatny, ale wymaga rezerwacji miejsc. Miejsca będzie można zarezerwować elektronicznie od niedzieli 15 sierpnia od godziny 20 poprzez system rezerwacyjny, do którego zostanie umieszczony link na stronie www.detektywnatropie.pl.Rezerwacja potrwa aż do wyczerpania miejsc w grze.

Uczestnicy gry wyruszą w miasto szlakiem istniejących i nieistniejących miejsc, które pamiętają drugą dekadę XX wieku, gdy Dąbrowa Górnicza uzyskała prawa miejskie. Odwiedzając kolejne punkty gry uczestnicy dowiedzą się, jak żyli mieszkańcy Dąbrowy Górniczej sprzed 100 lat – gdzie pracowali i jak spędzali wolny czas. W każdym z miejsc będzie można pozyskać ważne informacje i wskazówki do rozwiązania zagadki tajemniczego morderstwa. Na trasie będą również barwne postaci podejrzanych, których trzeba będzie przesłuchać. Na najlepszych detektywów czekają nagrody-niespodzianki.

Gra jest rekomendowana dla starszej młodzieży i dorosłych. Gra odbywa się w drużynach od 2 do 5 osób, gdzie co najmniej jedna osoba jest pełnoletnia. Każda drużyna musi mieć smartfon z dostępem do internetu. Udział w grze jest bezpłatny, ale wymaga rezerwacji miejsc.

Gra odbędzie się w turach. W każdej turze do gry wejdzie 20 osób. Tury będą wyruszać z Muzeum Miejskiego „Sztygarka” co 30 minut. Pierwsza tura wyruszy o godzinie 13, a kolejne o 13.30, 14, 14.30, 15, 15.30 i 16. Łącznie będzie siedem tur gry, w których może wziąć udział maksymalnie 140 osób. Każda drużyna będzie miała maksymalnie cztery godziny od startu swojej tury na wykonanie zadań. Rozwiązania zadań będzie się wysyłać korzystając ze specjalnej strony gry, a wyniki zostaną ogłoszone w poniedziałek – 23 sierpnia – o godz. 8.

Organizatorem gry jest Muzeum Miejskim „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej. Producentem wykonawczym gry jest Silesia Events.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera