MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Elektryczne hulajnogi. Wspólny, kolorowy projekt artystyczny Lime i ASP Wrocław

Paweł Piątek
Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz firma Lime podsumowały wspólny projekt artystyczny o nazwie Hulaj ART: Sztuka na kółkach. Podczas specjalnego wernisażu zostały zaprezentowane prace studentów i wykładowców wrocławskiej uczelni. 30 hulajnóg firmy Lime zostało pomalowanych przez przedstawicieli ASP Wrocław i od teraz będą one służyć mieszkańcom miasta.
Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz firma Lime podsumowały wspólny projekt artystyczny o nazwie Hulaj ART: Sztuka na kółkach. Podczas specjalnego wernisażu zostały zaprezentowane prace studentów i wykładowców wrocławskiej uczelni. 30 hulajnóg firmy Lime zostało pomalowanych przez przedstawicieli ASP Wrocław i od teraz będą one służyć mieszkańcom miasta. materiały prasowe
Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz firma Lime podsumowały wspólny projekt artystyczny o nazwie Hulaj ART: Sztuka na kółkach. Podczas specjalnego wernisażu zostały zaprezentowane prace studentów i wykładowców wrocławskiej uczelni. 30 hulajnóg firmy Lime zostało pomalowanych przez przedstawicieli ASP Wrocław i od teraz będą one służyć mieszkańcom miasta.

Celem wspólnego projektu artystycznego Lime i ASP Wrocław jest wprowadzenie sztuki do przestrzeni miejskiej. Mieszkańcy będą mogli wykorzystywać pomalowane hulajnogi do ich codziennych podróży.

„Event artystyczny Hulaj ART: Sztuka na kółkach stanowił niezwykłe wyzwanie dla wszystkich Twórców tego projektu, którzy mieli okazję zaprezentować swoją sztukę, język wizualny oraz zaistnieć w przestrzeni miejskiej przed szerszym gronem odbiorców. Projekt ten, będący inicjatywą międzywydziałową, zaangażował studentów z Wydziału Malarstwa oraz Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów, dostarczając im wielu twórczych satysfakcji oraz umożliwiając wymianę doświadczeń przy pracy z nowym medium. Dla młodych twórców stanowił niepowtarzalną szansę na zaistnienie w przestrzeni miejskiej ze swoją twórczością oraz na wprowadzenie sztuki do naszej codzienności" – zaznaczyła dr hab. Marta Płonka, Prorektor ds. naukowych i współpracy z podmiotami zewnętrznymi.

„Wrocław to pierwsze miasto, w którym firma Lime rozpoczęła swoją działalność w Polsce, dlatego Hulaj ART: Sztuka na kółkach ma dla nas także charakter symboliczny. Jesteśmy zaszczyceni, że władze uczelni oraz studenci tak bardzo zaangażowali się w nasz wspólny projekt. Dziękujemy każdemu artyście, który sprawił, że nasze e-hulajnogi będą od teraz nie tylko środkiem transportu, ale także swojego rodzaju dziełem sztuki, które będzie służyć mieszkańcom Wrocławia” – powiedział Damian Kupczak, Senior Operations Manager Lime Polska.

Wernisaż był zwieńczeniem kilkumiesięcznej pracy artystów, dotyczącej tego w jaki sposób przenieść swoją koncepcję na dwukołowy pojazd, który będzie później wykorzystywany przez mieszkańców. Po oficjalnej części studenci zostali nagrodzeni przez firmę Lime za ich niezwykłą pracę, kreatywność i zaangażowanie. Hulajnogi pojawią się na ulicach Wrocławia od poniedziałku 22 kwietnia.

od 12 lat
Wideo

Bezpieczeństwo na drogach podczas weekendu i w Boże Ciało

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Elektryczne hulajnogi. Wspólny, kolorowy projekt artystyczny Lime i ASP Wrocław - Motofakty