Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach EEC Katowice NA ŻYWO O miastach, przemyśle i biznesie

RedakcjaZaktualizowano 
Europejski Kongres Gospodarczy 2015 Katowice
Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach EEC Katowice RELACJA Z EUROPEJSKIEGO KONGRESU EKONOMICZNEGO KATOWICE 2015: Bronisław Komorowski, prezydent RP

Cała gospodarka europejska potrzebuje wsparcia innowacji. Także w Polsce reindustrializacja musi być oparta na innowacjach, gdyż to jest szansa na przyśpieszenie rozwoju całej Unii. Nie da się konkurować wyłącznie niskimi kosztami pracy. To jest wymóg nowoczesności. Wciąż jednak istnieje zbyt wiele barier do jej rozwoju, brak mechanizmów do jej wspierania. Nie pojawiły się ulgi w systemie podatkowym wpływające na tempo innowacji.

Nie zaczynamy od zera. Europejski ranking innowacji wskazuje, że w Polsce niektóre czynniki wspierające innowacyjność są powyżej średniej, ale z rankingu wynika, że ma wielu polach mamy jeszcze wiele do zrobienia.

Złożyłem w sejmie projekt o wspieraniu innowacji. Zawiera on propozycję wprowadzenia 150 procent ulgi dla małych i średnich przedsiębiorstw na badania rozwój, w dużych firmach ta ulga ma wynieść 120 procent.

Dzięki tej ustawie spółki podwyższonego ryzyka wspierającego rozwój będą zwolnione z CIT. To będzie atut polski w wyścigu o wsparcie innowacji. Ułatwi współpracę nauki z biznesem. Ułatwi też karierę naukową osobom z tytułem doktora i doświadczeniem praktycznym. Polskie uczelnie muszą stać się międzynarodowy centrami kreatywności i odwagi myślenia w zupełnie nowych perspektywach.
Tą ustawę złożyłem przede wszystkim z myślą o młodych. Naszą ambicją jest eksport technologii, a nie technologów. Droga do zatrzymania młodych utalentowanych w Polsce wiedzie przez innowacyjność.
Dlatego też stawiam deklarację : O ile ustawa wejdzie w życie Polska ma szansę być w pierwszej dziesiątce najbardziej innowacyjnych gospodarek świata.

Antyterroryści usuwają anarchistów w czasie EEC 2015 Katowice

Elżbieta Bieńkowska, komisarz KE:

Musimy przejrzeć różne regulacje europejskie. Jestem w dialogu z przedsiębiorcami. Chcę żeby pokazali blokady, które utrudniają im działalność. Nie mamy wspólnego rynku usług, nie mamy wspólnego rynku cyfrowego. Zdajemy sobie sprawę, że czasy się zmieniają i realna gospodarka to gospodarka cyfrowa i innej nie będzie. Mam w portfolio przemysł i reindustrializację. Europo jeśli nie zrozumiecie, że macie jeden, wielki wspólny rynek to zaczniemy przegrywać na różnych etapach i w różnych dziedzinach. Administracja nie tworzy miejsc pracy. Tworzą je przedsiębiorcy, trzeba im to umożliwić.

Janusz Piechociński, wicepremier rządu:

Dziękuję przedsiębiorcom za dobre wyniki w gospodarce, z rekordową nadwyżką, wzrostem produkcji. To pokazuje siłę gospodarki. Po pierwsze nie przeszkadzać małej i średniej przedsiębiorczości. Muszą być czytelne role. Trzeba koncentrować uwagę na styku biznesu, samorządu. Nie mamy jednolitego rynku w Europie, ujawniły się niekorzystne tendencje, by nie powiedzieć wręcz nacjonalistyczne. Trzeba ponownie spojrzeć na definicję gospodarki rynkowej. To powinna być też obywatelska gospodarka rynkowa. Kluczowe na dziś są zamówienia publiczne, określenie priorytetów, czyli uwalnianie swobody i przedsiębiorczości Europejczyków: młodego pokolenia, kobiet i osób starszych. Zmienianie mentalności, zmienianie postaw z oczekujących na aktywne. Mniej regulacji, więcej swobodnego rynku. Fundament to zdecydowanie eksport i inwestycje.  Kapitał w przemyśle woli inwestować w USA, a nie w Europie. Nowoczesna, konkurencyjna Unia musi dać najlepszej jakości kadry. Będzie mam brakować inżynierów i techników, to problem. Powrót do korzeni integracji, wygrywanie przez współdziałanie i współpracę.

Wojciech Kuśpik, pomysłodawca EKG, prezes PTWP
Europejski Kongres Gospodarczy stal się jedną z najważniejszych debat gospodarczych w Europie Centralnej. W trakcie EKG staramy się poruszać te tematy, które będą stanowić o przyszłości Europy. W tym roku o tym roku będziemy rozmawiać o tym, cz plan Komisji Europejskiej uchroni Europę przed widmem stagnacji, co powinniśmy zrobić by innowacje przestały być hasłem, a stały się codzienną praktyką, jak pogodzić kwestie ochrony klimatu z konkurencyjną gospodarką i jak sytuacja polityczna na wschodzie Europy wpłynie na kierunki rozwoju firm w Europie Centralnej

Marcin Krupa, prezydent Katowic przypomniał daną przed rokiem obietnicę o tym, że kolejna edycja Kongresu odbędzie się już w nowej lokalizacji. Z kolei Wojciech Saługa, marszałek województwa mówił o konieczności reindustrializacji. Podkreślal także, że by w toku zmian zwracać nie tylko na gospodarkę i czynniki makroekonomiczne, lecz również na człowieka.

Prof. Jerzy Buzek
W Polce mamy doświadczenia jak przekształcać gospodarkę i życie publiczne. Gdy zaczynaliśmy w roku 2009 to czuć było, że coś się dzieje z gospodarką. Kryzys pukał nam do drzwi. Nie myśleliśmy, że będzie tak głęboki.
Wszystkie tematy, poruszane podczas dotychczasowych edycji Kongresu, nie straciły niczego ze swojej aktualności. Pojawił się jednak jeden nowy temat – jeśli chcemy ruszyć do przodu z europejską gospodarką, to musimy zwiększyć inwestycje. To może być klucz do sukcesu. I jeszcze jedno - po raz pierwszy młodzi tak licznie będą brali udział w Kongresie. Chcemy, by nie opuszczali naszych miast. Żeby zostali tutaj, bo tutaj mogą być dla nich atrakcyjne miejsca pracy.

Przed Europą, Unią, Polską i naszym regionem stoi szereg wyzwań. Mamy nadzieję, że w ciągu tych trzech kongresowych dni  poznamy chociaż część odpowiedzi na dręczące nas pytania o przyszłość.

Tu, w województwie śląskim chcemy się dowiedzieć, jaka przyszłość czeka górnictwo, które nadal stanowi dużą część naszego przemysłu, jest żywicielką dla setek tysięcy mieszkańców. Obecnie jego kondycja jest fatalna. Spółki węglowe czeka restrukturyzacja, być może bardzo bolesna, związana z redukcją miejsc pracy i zamykaniem zakładów. Dlatego pytamy, czy nasz węgiel ma przyszłość, czy kopalnie mogą być rentowne? I mamy nadzieję usłyszeć odpowiedź.

Pytamy też o rewitalizację naszych miast, takich jak Bytom i Świętochłowice, ale też miast  w innych regionach kraju. Takich, które po likwidacji przed laty przemysłu nie mogą się pozbierać, zamieniają się w ruiny, wyludniają. Czy znajdą się dla nich środki unijne, a jeśli tak, to na co zostaną wydane. Chcemy wiedzieć, jak powstrzymać ucieczkę ludzi z miast, zwłaszcza osób młodych i świetnie wykształconych, na przedmieścia.

Na kongresie dyskutować się będzie o polityce senioralnej. To niezwykle ważny temat, bo Europa starzeje się w zastraszającym tempie. Musimy się na to dobrze przygotować, ale również zmienić stereotypy dotyczące najbardziej produktywnego wieku pracowników. Za kilka, kilkanaście lat to grupa wiekowa 40+ i 50+ będzie siłą napędową gopodarki.
Drugim biegunem będą dyskusje na kongresie o młodych ludziach, o tym, jak widzą swoją przyszłość. Studenci śląskich uczelni będą mogli się spotkać z gośćmi kongresu, porozmawiać z nimi, wymienić poglądy.
Jerzy Buzek, b. premier i b. przewodniczący Parlamentu Europejskiego, wyjaśnia, że debaty kongresu jak co roku koncentrują się wokół kilku najważniejszych tematów.

- Energetyka, dekarbonizacja, innowacje weszły już na stałe do programu kongresu. Także rynki globalne, czyli Chiny i Afryka. Hitem kongresu są wielkie inwestycje unijne do 2030 roku, które właśnie w czasie jego trwania będą głosowane w komisjach, zaś osoby, które o nich decydowały, będą tu z nami w Katowicach - podkreśla Buzek.

Przez trzy dni Katowice będą jednym z najważniejszych miejsc na świecie. Tutaj będzie się dyskutować o ważnych dla świata sprawach. Być może owoce tych dyskusji w przyszłości przełożą się na konkretne decyzje mające wpływ na nasze życie, naszą przyszłość.

Aldona Minorczyk-Cichy, Michał Wroński

polecane: 60 Sekund Biznesu: Niemcy najważniejszym partnerem handlowym.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 18

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

M
Michaelgat

gry ślimak bob 9

Nasz portal wielka zbior flash gry mlodych uzytkownikow.

U nas ma gry oddzielnie dla dziewczat i chlopcow, u nas w zgromadzeniu posiada rozne gry – zrecznosciowe, strzelanie, wyscigi i wiele innych popularne gatunki online gier. Jestesmy proponujemy jedynie dzialajace flash gry i dlatego mamy duza liczba graczy, ktorzy lubia grac w flash gry. Grac flash gry na naszej witrynie mozna w dowolnym wygodne czas, nasza portal dziala cala dobe i bez weekend, ze bardzo zadowolony z naszych malych graczy.

winx gry

U nas na stronie internetowej umieszczone tylko darmowe online gry i na co dzien zwiekszamy ich liczba istotne flash grami, to wskaznik, ze przejawiac troske o naszych gry odwiedzajacych.

sadzenie róż gry online

Nasze flash gry online kochac i doroslych ludzi, ktore lubia zagraj za darmo w latanie lub akcja, sportowe lub inne flash gry. Na naszej stronie zebrane wszystkie najbardziej nowe, popularne i ekscytujace online gry roznych autorow. Za darmo gry w nasze gry online na naszej stronie nawet nie trzeba rejestracji, trzeba po prostu wybierz ulubiony gre i mozna rozpoczac gre. Czekamy mlodych uzytkownikow naszej stronie, gdzie umieszczone najbardziej ciekawe i istotne gry online.

M
Monikakaakka

Wiele kraj EU jak i Chiny widzą coraz większy potencjał w naszym kraju a Katowice powoli się robią ośrodkiem IT w Polsce, też ostatnio robi się coraz popularny język chiński dlatego też wiele szkół jak i portali edukacyjnych takich jak Preply posiada Oferty pracy dla nauczycieli chińskiego

R
RobertSued

mowiacy kot za darmo

Nasz portal wielki zbior flash gry mlodych uzytkownikow. U nas ma gry specjalnie dla dziewczat i chlopcow, u nas w zgromadzeniu ma rozne zabawki – zrecznosciowe, sportowe, wyscigi i inne popularne gatunki online gier. Jestesmy oferujemy jedynie jakosci flash gry i poniewaz mamy duza liczba graczy, ktore lubia online gry. Grac online gry na naszej вебресурсе mozna w dowolnym komfortowe czas, nasza strone dziala cala dobe i bez przerw, ze oczywiscie zadowolony z naszych stalych graczy.

gry lego ninjago ostateczna walka

U nas na portalu umieszczone tylko darmowe online gry i codziennie zwiekszamy ich liczba nowe flash grami, to wskaznik, ze troszczymy o wlasnych malych uzytkownikow. Nasze flash gry online moga lubic i doroslych uzytkownikow, ktore lubia zagraj za darmo w wyscigi lub akcja, sportowe lub logiczne flash gry. U nas na portalu zebrane wszystkie najbardziej swieze, popularne i ciekawe online gry roznych autorow. Za darmo gry w nasze gry online na naszej stronie nawet nie trzeba rejestracji, trzeba po prostu wybierz dobra gre i mozna rozpoczac gre.

kot angela gra do zainstalowania

Czekamy nowych graczy naszej portalu, gdzie umieszczone bardzo ciekawe i swieze gry online.

M
Michaelor
Nasz вебресурс duza zbior flash gry mlodych uzytkownikow.

U nas posiada gry specjalnie dla dziewczat i chlopcow, nasza kolekcji ma rozne gry – zrecznosciowe, sportowe, wyscigi i wiele innych popularne gatunki flash gier. Jestesmy oferujemy jedynie dzialajace flash gry i dlatego mamy duza liczba uzytkownikow, ktore lubia online gry. Grac online gry na naszej witrynie mozna w dowolnym komfortowe czas, nasza portal dziala cala dobe i bez przerw, ze oczywiscie zadowolony z naszych stalych graczy.

Na naszej stronie zebrane jedynie darmowe flash gry i na co dzien wprowadzamy ich liczba swieze spektakularnych grami, to mowi o tym, ze troszczymy o wlasnych gry odwiedzajacych.

gry pl ślimak bob

Nasze flash gry online kochac i doroslych uzytkownikow, ktore lubia zagraj za darmo w latanie lub strzelanki, sportowe lub logiczne flash gry. Na naszej stronie internetowej zebrane wszystkie najbardziej istotne, popularne i ekscytujace online gry roznych tworcow. Za darmo gry w nasze gry online na naszej stronie nawet nie trzeba rejestracji, wystarczy po prostu wybierz ciekawe gre i mozna rozpoczac gre. Czekamy nowych graczy naszej witrynie, gdzie umieszczone bardzo fascynujace i nowe gry online.
M
Michaelhawn
Nasz вебресурс duza zbior flash gry mlodych uzytkownikow.

U nas umieszczone gry specjalnie dla dziewczat i chlopcow, nasza kolekcji ma rozne zabawki – zrecznosciowe, sportowe, wyscigi i wiele innych popularne gatunki flash gier. Jestesmy oferujemy tylko jakosci online gry i dlatego mamy ogromna liczba uzytkownikow, ktore lubia online gry. Grac flash gry na naszej stronie mozna w dowolnym wygodne czas, nasza zasoby dziala dobe i bez przerw, ze bardzo zadowolony z naszych malych graczy.

U nas na stronie internetowej umieszczone jedynie darmowe flash zabawki i codziennie zwiekszamy ich liczba nowe flash grami, to mowi o tym, ze troszczymy o naszych gry odwiedzajacych.

Nasze flash gry online moga lubic i doroslych ludzi, ktore lubia zagraj za darmo w latanie lub akcja, sportowe lub inne flash gry. U nas na witrynie umieszczone wszystkie najbardziej swieze, popularne i ciekawe online gry roznych autorow. Za darmo gry w nasze gry online na naszej stronie nawet nie trzeba rejestracji, wystarczy po prostu wybierz dobra gre i mozna rozpoczac gre. Czekamy mlodych graczy naszej stronie, gdzie umieszczone wszystkie ciekawe i swieze gry online.
R
Robertmt

zygzak my

Nasz strona duza zbior flash gry dzieci. U nas posiada gry oddzielnie dla dziewczat i chlopcow, nasza kolekcji posiada rozne gry – zrecznosciowe, sportowe, wyscigi i wiele innych popularne gatunki flash gier. Jestesmy proponujemy jedynie jakosci flash gry i poniewaz mamy ogromna liczba graczy, ktore lubia online gry. Grac online gry na naszej stronie mozna w dowolnym komfortowe czas, nasza вебресурс dziala cala dobe i bez przerw, ze oczywiscie zadowolony z naszych malych uzytkownikow.

gry piłka nożna kulki

Na naszej stronie umieszczone tylko darmowe flash gry i na co dzien wprowadzamy ich liczba swieze ciekawe grami, to wskaznik, ze przejawiac troske o naszych malych odwiedzajacych. Nasze flash gry online moga lubic i doroslych graczy, ktore lubia zagraj za darmo w wyscigi lub akcja, sportowe lub inne flash gry. U nas na portalu umieszczone wszystkie najbardziej istotne, popularne i ekscytujace online gry roznych tworcow. Za darmo gry w nasze gry online na naszej stronie nawet nie trzeba rejestracji, wystarczy po prostu wybierz dobra gre i mozna rozpoczac gre.

kot angele gra

Czekamy mlodych graczy naszej stronie, gdzie umieszczone najbardziej ciekawe i istotne gry online.

a
adiOl

Myślę, że wiele z powyższych wypowiedzi są trafne. Z częścią się nie zgadzam, ale wynika to raczej z moich osobistych przekonań, aniżeli samej treści wypowiedzi.

a
adikl

Wielkie mi halo! Zastanówcie się czasami nad sobą zamiast komentować zachowanie innych. Spójrzcie najpierw na siebie, później na innych.

G
GordaanTiew

Zbliżają się prezydenckie. Kraj potrzebuje zmiany systemu a nie zmiany twarzy. W Polsce od 25 lat pasożytuje przeklęty układ okrągłego stołu, który nie pozwala na szybki rozwój. Partyjniactwo rozsiadło się na Wiejskiej i udaje demokrację. Jednomandatowe okręgi, ordynacja większościowa, system referendalny pozwolą skutecznie oderwać od koryt tych, którzy szkodzą nam od ćwierćwiecza. Przede wszystkim trzeba wyjść z domu i zagłosować. 50% uprawnionych tego nie robi. Idźcie i głosujcie na wszytko tylko nie POPIS. Potrzebny jest nam ktoś nie uwikłany w zadne układy. Wklejajcie to na swoim Facebooku, w komentarzach, gdzie tylko się da. Wykorzystajmy potęgę internetu i rozpocznijmy w maju wielkie zmiany a na jesieni je dokończymy i pogonimy ten antypolski rząd. Jeżeli nie chce ci się iść na wybory wykonaj chociaż te kilka kliknięć myszką i wklej ten tekst gdzieś w internecie. Pamiętajcie motto wyborów 2015 - Wszystko tylko nie POPIS !

G
Gordaanhece

Zbliżają się 2015. Polska potrzebuje zmiany systemu a nie zmiany twarzy. W Polsce od 25 lat pasożytuje przeklęty układ okrągłego stołu, który nie pozwala na szybki rozwój. Partyjniactwo rozsiadło się na Wiejskiej i udaje demokrację. Jednomandatowe okręgi, ordynacja większościowa, system referendalny pozwolą skutecznie oderwać od koryt tych, którzy szkodzą nam od ćwierćwiecza. Przede wszystkim wyjdźcie z domu i zagłosujcie. 60% uprawnionych tego nie robi. Idźcie i głosujcie na wszytko tylko nie POPIS. Potrzebny jest nam ktoś nie uwikłany w zadne uklady. Wklejajcie to na swoim Facebooku, w komentarzach, gdzie tylko się da. Wykorzystajmy siłę internetu i rozpocznijmy w maju wielkie zmiany a na jesieni je dokończymy i pogonimy ten antypolski rząd. Jeżeli nie chce ci się iść na wybory wykonaj chociaż te kilka kliknięć myszką i wklej ten tekst gdzieś w internecie. Pamiętajcie motto wyborów 2015 - Wszystko tylko nie POPIS !

G
Gordaanunuh

Zbliżają się prezydenckie. Polska potrzebuje zmiany systemu a nie zmiany twarzy. W Polsce od 25 lat pasożytuje przeklęty układ okrągłego stołu, który nie pozwala na szybki rozwój. Partyjniactwo rozsiadło się na Wiejskiej i udaje demokrację. Jednomandatowe okręgi, ordynacja większościowa, system referendalny pozwolą skutecznie oderwać od koryt tych, którzy szkodzą nam od ćwierćwiecza. Przede wszystkim wyjdźcie z domu i zagłosujcie. 50% uprawnionych tego nie robi. Idźcie i głosujcie na wszytko tylko nie POPIS. Potrzebny jest nam prezydent nie uwikłany w zadne uklady. Wklejajcie to na swoim Facebooku, w komentarzach, gdzie tylko się da. Wykorzystajmy siłę internetu i rozpocznijmy w maju wielkie zmiany a na jesieni je dokończymy i pogonimy ten antypolski rząd. Jeżeli nie chce ci się iść na wybory wykonaj chociaż te kilka kliknięć myszką i wklej ten tekst gdzieś w internecie. Pamiętajcie motto wyborów 2015 - Wszystko tylko nie POPIS !

G
Gordaanunuh

Zbliżają się prezydenckie. Polska potrzebuje zmiany systemu a nie zmiany twarzy. W Polsce od 25 lat pasożytuje przeklęty układ okrągłego stołu, który nie pozwala na szybki rozwój. Partyjniactwo rozsiadło się na Wiejskiej i udaje demokrację. Jednomandatowe okręgi, ordynacja większościowa, system referendalny pozwolą skutecznie oderwać od koryt tych, którzy szkodzą nam od ćwierćwiecza. Przede wszystkim wyjdźcie z domu i zagłosujcie. 50% uprawnionych tego nie robi. Idźcie i głosujcie na wszytko tylko nie POPIS. Potrzebny jest nam prezydent nie uwikłany w zadne uklady. Wklejajcie to na swoim Facebooku, w komentarzach, gdzie tylko się da. Wykorzystajmy siłę internetu i rozpocznijmy w maju wielkie zmiany a na jesieni je dokończymy i pogonimy ten antypolski rząd. Jeżeli nie chce ci się iść na wybory wykonaj chociaż te kilka kliknięć myszką i wklej ten tekst gdzieś w internecie. Pamiętajcie motto wyborów 2015 - Wszystko tylko nie POPIS !

G
Gordaanunuh

Zbliżają się prezydenckie. Kraj potrzebuje zmiany systemu a nie zmiany twarzy. W Polsce od 25 lat pasożytuje przeklęty układ okrągłego stołu, który nie pozwala na szybki rozwój. Partyjniactwo rozsiadło się na Wiejskiej i udaje demokrację. Jednomandatowe okręgi, ordynacja większościowa, system referendalny pozwolą skutecznie oderwać od koryt tych, którzy szkodzą nam od ćwierćwiecza. Przede wszystkim trzeba wyjść z domu i zagłosować. 50% uprawnionych tego nie robi. Idźcie i głosujcie na wszytko tylko nie POPIS. Potrzebny jest nam ktoś nie uwikłany w zadne uklady. Wklejajcie to na swoim FB, w komentarzach, gdziekolwiek się da. Wykorzystajmy potęgę internetu i rozpocznijmy w maju wielkie zmiany a na jesieni je dokończymy i pogonimy ten antypolski rząd. Jeżeli nie chce ci się iść na wybory wykonaj chociaż te kilka kliknięć myszką i wklej ten tekst gdzieś w internecie. Pamiętajcie motto wyborów 2015 - Wszystko tylko nie POPIS !

G
Gordaanrero

Zbliżają się prezydenckie. Kraj potrzebuje zmiany systemu a nie zmiany twarzy. W Polsce od 25 lat pasożytuje przeklęty układ okrągłego stołu, który nie pozwala na szybki rozwój. Partyjniactwo rozsiadło się na Wiejskiej i udaje demokrację. Jednomandatowe okręgi, ordynacja większościowa, system referendalny pozwolą skutecznie oderwać od koryt tych, którzy szkodzą nam od ćwierćwiecza. Przede wszystkim trzeba wyjść z domu i zagłosować. 50% uprawnionych tego nie robi. Idźcie i głosujcie na wszytko tylko nie POPIS. Potrzebny jest nam ktoś nie uwikłany w zadne układy. Wklejajcie to na swoim Facebooku, w komentarzach, gdzie tylko się da. Wykorzystajmy siłę internetu i rozpocznijmy w maju wielkie zmiany a na jesieni je dokończymy i pogonimy ten antypolski rząd. Jeżeli nie chce ci się iść na wybory wykonaj chociaż te kilka kliknięć myszką i wklej ten tekst gdzieś w internecie. Pamiętajcie motto wyborów 2015 - Wszystko tylko nie POPIS !

G
GordaanCymn

Ida wybory prezydenckie. Kraj potrzebuje zmiany systemu a nie zmiany twarzy. W Polsce od 25 lat pasożytuje przeklęty układ okrągłego stołu, który nie pozwala na szybki rozwój. Partyjniactwo rozsiadło się na Wiejskiej i udaje demokrację. Jednomandatowe okręgi, ordynacja większościowa, system referendalny pozwolą skutecznie oderwać od koryt tych, którzy szkodzą nam od ćwierćwiecza. Przede wszystkim trzeba wyjść z domu i zagłosować. 60% uprawnionych tego nie robi. Idźcie i głosujcie na wszytko tylko nie POPIS. Potrzebny jest nam prezydent nie uwikłany w zadne układy. Wklejajcie to na swoim FB, w komentarzach, gdziekolwiek się da. Wykorzystajmy potęgę internetu i rozpocznijmy w maju wielkie zmiany a na jesieni je dokończymy i pogonimy ten antypolski rząd. Jeżeli nie chce ci się iść na wybory wykonaj chociaż te kilka kliknięć myszką i wklej ten tekst gdzieś w internecie. Pamiętajcie motto wyborów 2015 - Wszystko tylko nie POPIS !

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3