Fantastyczne miejsca w Beskidach. Poznajecie te atrakcje naszych gór? Malinowska Skała, Trzycatek, Smocza Jama i inne cuda

JAK
JASKINIA MALINOWSKA W WIŚLEJaskinia Malinowska to jedna z niewielu w Beskidach, które mają korytarze o rozwinięciu zarówno wertykalnym jak i horyzontalnym. Po wejściu do 12-metrowej studni czeka nas piękny, poziomy korytarz o długości kilkudziesięciu metrów. Dzięki współpracy miasta Wisła, Nadleśnictwa Wisła oraz Klubu Alpinistycznego przy Beskidzkiej Grupie GOPR udało się zamontować system stalowych drabin i pochwytów umożliwiających zejście do głównego korytarza, skąd jest dostęp do praktycznie całej jaskini.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
JASKINIA MALINOWSKA W WIŚLEJaskinia Malinowska to jedna z niewielu w Beskidach, które mają korytarze o rozwinięciu zarówno wertykalnym jak i horyzontalnym. Po wejściu do 12-metrowej studni czeka nas piękny, poziomy korytarz o długości kilkudziesięciu metrów. Dzięki współpracy miasta Wisła, Nadleśnictwa Wisła oraz Klubu Alpinistycznego przy Beskidzkiej Grupie GOPR udało się zamontować system stalowych drabin i pochwytów umożliwiających zejście do głównego korytarza, skąd jest dostęp do praktycznie całej jaskini.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE UM Wisła
Przed nami kolejny majowy weekend. Zapowiada się piękna, słoneczna pogoda, temperatura na mocnym plusie, zero deszczu. Aż grzech siedzieć w domu. Dlatego, jeśli ktoś nie ma pomysłu, co robić, proponujemy odwiedzenie kilku wyjątkowych miejsc w Beskidach. Może niektóre z nich znacie, może o niektórych słyszeliście, a jeśli nie to zachęcamy do ich poznania. Wybraliśmy 10 takich niezwykłych miejsc. Przejrzyjcie naszą GALERIĘ, a następnie wybierzcie się w jedno z tych miejsc. Ich odwiedzenie dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń.

Kolejny majowy weekend zapowiada się bardzo pogodnie. Szkoda siedzieć w domu. Jeśli nie macie pomysłu, co robić w wolnym czasie wybierzcie się w Beskidy - fajnych, charakterystycznych miejsc w nich nie brakuje.
Oto co warto zobaczyć na własne oczy:

Trzycatek
To miejsce styku trzech granic: Polski, Słowacji i Republiki Czeskiej. Punkt ten znajduje się w głębokim na 8 m i szerokim na 34 m jarze (Wawrzaczów Potok), stanowiąc środek okręgu opisanego na wierzchołkach trójkąta równoramiennego. Wierzchołki trójkąta tworzone są przez monolity granitowe o wysokości 240 cm.

Jaskinia Malinowska
Jedna z niewielu jaskiń w Beskidach, które mają korytarze o rozwinięciu zarówno wertykalnym jak i horyzontalnym. Po wejściu do 12-metrowej studni czeka nas piękny, poziomy korytarz o długości kilkudziesięciu metrów.

Malinowska Skała
Charakterystyczna ambona skalna będąca znakomitym miejscem widokowym, ale także miejscem, gdzie turyści chętnie robią sobie pamiątkowe zdjęcia.

Smocza Jama
Między Magurką Wilkowicką i Czuplem znajduje się niewielka jaskinia, nazywana Wietrzną Dziurą lub Smoczą Jamą. Jej głębokość wynosi około 6 m, a długość około 33 m. Do jaskini można normalnie wejść.

Most kolejowy
Przeprawa kolejowa o długości 120 m i wysokości 25 m nad potokiem Łabajów w Wiśle. To jeden z nielicznych tak wielkich wiaduktów w tej części Beskidów.

Kamienny ołtarz
Jest niezwykłym i symbolicznym miejscem kultu, potajemnych spotkań i odprawiania nabożeństw przez protestantów w czasie prześladowań religijnych.

Największy wodospad
Umiejscowiony jest na potoku Sopotnia w miejscowości Sopotnia Wielka w gminie Jeleśnia na Żywiecczyźnie. To największy wodospad w całych polskich Beskidach.

Skały grzybowe
Skały grzybowe w paśmie Kiczor - pomnik przyrody nieożywionej. Efektowne skały znajdują się w Beskidzie Śląskim, w paśmie Czantorii na terenie Nadleśnictwa Wisła.

Krzyż na Matysce
Matyska (609 m n.p.m.) to wzgórze położone pomiędzy miejscowościami Radziechowy i Przybędza koło Żywca w południowo-zachodniej części Kotliny Żywieckiej.

Jezioro Czerniańskie
Zbiornik zaporowy utworzony w celach retencyjnych i jako rezerwuar wody pitnej w miejscu połączenia Białej i Czarnej Wisełki w Wiśle Czarne poprzez budowę zapory ziemnej w 1973 roku.

Nie przeocz

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

iPolitycznie - Czy słowa Stefańczuka o Wołyniu to przełom?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie