Festiwal Metal Doctrine zamiast w Piekarach odbędzie się w...

  Festiwal Metal Doctrine zamiast w Piekarach odbędzie się w Bytomiu? Już są głosy sprzeciwu

  Zdjęcie autora materiału

  Magdalena Grabowska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zespół KAT
  1/4
  przejdź do galerii

  Zespół KAT ©Lukasz Gdak

  Na początku festiwal Metal Doctrine miał się odbyć w Piekarach Śląskich. Niestety, po proteście duchownych, radnych PiS i liście otwartym wojewody śląskiego, organizatorzy musieli zrezygnować. Teraz jest szansa aby festiwal odbył się w Bytomiu. Są już pierwsze głosy sprzeciwu. Czy władze miasta odważą się zorganizować Festiwal Metal Doctrine?
  Ważą się losy Metal Doctrine Festival, tym razem w Bytomiu. Głos w sprawie zabrał Kamil Jaszczak - asystent wojewody śląskiego. Apelował do prezydenta Bytomia na facebooku o to, żeby Damian Bartyla nie poddał się lewicowej presji.  Fakt, że asystent wojewody śląskiego nie jest za organizacją festiwalu wcale nie dziwi. Gdy ważyły się losy festiwalu Metal Doctrine w Piekarach Śląskich, wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, zabrał głos w tej sprawie. W jego liście otwartym po raz pierwszy został zastosowany termin "godnych imprez"- tylko takie według niego miały odbywać się na Kopcu Wyzwolenia. Pisał w nim, że nie można bezcześcić tak ważnego w świadomości Ślązaków pomnika jak Kopiec Wyzwolenia imprezami, które nie mają nic wspólnego z dziedzictwem historycznym.
  Na ostatniej sesji rady miasta w Piekarach Śląskich niektórzy radni próbowali nawet wprowadzić uchwałę, która zakazywałaby organizację festiwalów i koncertów, "niegodnych" takiego miejsca jak Kopiec Wyzwolenia.

  SONDAŻ

  Cała afera związana z festiwalem powstała przez list otwarty duchownych, którzy byli niezadowoleni z faktu, że na Metal Doctrine miał wystąpić kultowy zespół KAT, który według księży "prezentuje postawę antychrześcijańską, czy wręcz związaną wprost z kultem demonicznym". Głównie zwracali uwagę na to, że Piekary Śląskie związane są z kultem Maryjnym - Nie może być społecznej akceptacji dla promocji jawnego zła czy wręcz kultu szatana w mieście, któremu patronuje Matka Boża Piekarska - pisali w liście.

  Według naszego sondażu aż 82% piekarzan opowiedziało się za wystąpieniem zespołu KAT na Kopcu Wyzwolenia. 14% była na nie, 4% przeciw.

  Festiwal Metal Doctrine odwołany. Koncerty nie odbędą się w Piekarach Śląskich


  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jaszczak wykorzystuje sprawę do kampanii wyborczej

  Zniesmaczony (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Panie Jaszczak, Pan sobie wykorzystuje medialną nagonkę na festiwal by nałapać sobie plusów do przyszłych wyborów. Jakoś Panu nie przeszkadzają dziejące się w Bytomiu imprezy disco polo, podczas...rozwiń całość

  Panie Jaszczak, Pan sobie wykorzystuje medialną nagonkę na festiwal by nałapać sobie plusów do przyszłych wyborów. Jakoś Panu nie przeszkadzają dziejące się w Bytomiu imprezy disco polo, podczas których nagi cyc morzem się ściele, a po imprezie obowiązkowe mordobicie. Jakoś to nie godzi w Pana prawicowy puryzm. Ale słuchacze disco polo to pokaźny elektorat, o który warto zabiegać. Takie to podwójne standardy u Pana.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dla mnie super

  Metalowiec_pure_szatan_i_samo_zuooo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  ehhehe

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  100 chwil na 100-lecie niepodległości. Multimedialny dokument historyczny

  100 chwil na 100-lecie niepodległości. Multimedialny dokument historyczny

  Horoskop miesięczny na listopad 2018 wróżki z Katowic

  Horoskop miesięczny na listopad 2018 wróżki z Katowic

  Najpopularniejsze imiona dzieci 2018 w woj. śląskim

  Najpopularniejsze imiona dzieci 2018 w woj. śląskim