Fortuna Puchar Polski: Carina Gubin - Piast Gliwice WYNIK Rewelacyjny trzecioligowiec postraszył rywala z PKO Ekstraklasy

Trener Alaksandar Vuković i jego Piast są już w ćwierćfinale Fortuna Pucharu Polski. Lucyna Nenow
W czwartek w meczu 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski trzecioligowa Carina Gubin przegrała z ekstraklasowym Piastem Gliwice 2:5 (0:2). Do 83. minuty na tablicy wyników widniał remis 2:2.

W poprzednich rundach Carina wyeliminowała drugoligowe Radunię Stężyca i Stal Stalową Wolę, osiągając historyczny sukces. W meczu o ćwierćfinał 16. zespół grupy trzeciej w III lidze (spadkowe miejsce) podejmował „mistrza remisów”. Piast Gliwice w tabeli PKO Ekstraklasy jest na 12. pozycji i ma aż 12 remisów. W Fortuna Pucharze Polski gliwiczanie pokonali na wyjazdach Wieczystą Kraków 4:0 i Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 1:0.

- Dla zawodników Cariny Gubin to może być piłkarskie święto i "mecz życia". Taka determinacja i ambicja może do pewnego stopnia niwelować pewne różnice. Rozgrywki pucharowe znają takie historię, więc nie ma mowy o lekceważeniu - zapewniał trener Piasta Aleksandar Vuković.

Carina Gubin - Piast Gliwice: Do przerwy 2:0 dla gości

Dla Gubina przyjazd drużyny z PKO Ekstraklasy był wielkim wydarzeniem. Gospodarze robili wszystko, aby doszło do meczu, starając się jak najlepiej przygotować boisko po opadach śniegu. Do sprzedaży trafiło 999 biletów, bo mecz spotkanie nie było imprezą masową. Gliwiczanie faktycznie nie zlekceważyli rywala, bo trener Vuković wystawił mocny skład.

Piast już w 5. minucie mógł objąć prowadzenie. Po nieporozumieniu bramkarza i obrońcy Cariny, piłka trafiła do Damiana Kądziora, który uderzył z powietrza i zamiast do prawie pustej bramki trafił w słupek. Dwie minuty później po rzucie rożnym główkował Jorge Felix i Tymoteusz Seweryn wykazał się dobrym refleksem.

Gospodarze odpowiedzieli szybką kontrą w 8. minucie. Jakub Łoboda strzelił sprzed pola karnego. Frantisek Plach odbił piłkę przed siebie, a dwie dobitki wzięli na siebie obrońcy Piasta.

W 20. minucie padł gol dla gliwiczan. Bramkarz Cariny źle wybił piłkę, którą przejęli goście. Dośrodkował Miłosz Szczepański, a zamykający akcję z drugiej strony Grzegorz Tomasiewicz z bliska uderzył głową do bramki.

Po siedmiu minutach było 2:0 dla gości. Piłka po rzucie rożnym wróciła do Kądziora, który jeszcze raz dośrodkował, a główka Patryka Dziczka z pola bramkowego dała podwyższenie prowadzenia. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Carina Gubin - Piast Gliwice: Gospodarze odrobili straty!

Carina wyszła na drugą połowę pełna energii i Piast dał się zepchnąć do obrony. W 50. minucie padł gol kontaktowy. Po rzucie rożnym wybita piłka wróciła na pole karne, Bartosz Rutkowski zgrał do Denisa Matuszewskiego, który z bliska pokonał Placha. Bramka napędziła gospodarzy, a Piast stracił jeszcze kontuzjowanego Alexandrosa Katranisa.

Trzecioligowiec atakował, Plach musiał uwijać się w bramce, ale w 64. minucie znów został pokonany przez Matuszewskiego. Napastnik Cariny wykorzystał podanie Przemysława Haraszkiewicza i na stadionie w Gubinie zapanowała euforia!

Zamroczony Piast potrzebował trochę czasu, aby dojść do siebie po tych ciosach. Obie drużyny szukały trzeciej bramki i znaleźli ją goście w 83. minucie. Dośrodkował Szczepański i Michael Ameyaw głową uderzył do siatki! Kiedy Ariel Mosór (też za pomocą głowy) podwyższył na 4:2 było już „po meczu”. W doliczonym czasie Michał Chrapek ustalił wynik po rzucie karnym.

- Źle weszliśmy w drugą połowę. Mówiliśmy sobie, aby nie stracić bramki, a straciliśmy szybko, potem drugą. Najważniejsze jednak, że zrealizowaliśmy cel, jakim był awans - ocenił Patryk Dziczek.

1/8 finału Fortuna Pucharu Polski: Carina Gubin - Piast Gliwice 2:5 (0:2)

Bramki: 0:1 Grzegorz Tomasiewicz (20), 0:2 Patryk Dziczek (27), 1:2 Denis Matuszewski (51), 2:2 Denis Matuszewski (64), 2:3 Michael Ameyaw (83), 2:4 Ariel Mosór (87), 2:5 Michał Chrapek (90+4-karny)

Carina: Tymoteusz Seweryn - Damian Płonka (89. Patryk Szymański), Bartosz Rutkowski, Rusłan Hrabowskyj - Przemysław Haraszkiewicz (80. Mateusz Szela), Maciej Diduszko (89. Michał Radomski), Mateusz Nazar, Dominik Więcek, Jakub Łoboda (74. Dawid Paraszczak), Kacper Staszkowian - Denis Matuszewski (90. Hubert Konstanty).

Piast: Frantisek Plach - Tomasz Mokwa, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński (46. Tomas Huk), Alexandros Katránis (55. Jakub Holubek) - Damian Kądzior (46. Arkadiusz Pyrka), Patryk Dziczek (69. Michał Chrapek), Grzegorz Tomasiewicz, Miłosz Szczepański (89. Marcel Bykowski), Michael Ameyaw - Jorge Felix.

Żółte kartki: Rutkowski, Matuszewski, Hrabowskyj - Mosór.

Sędziował: Karol Arys (Szczecin)

Widzów: 999

Awans: Piast Gliwice

Losowanie ¼ finału odbędzie się w piątek 8 grudnia 2023 r. o godz. 12 w siedzibie PZPN.