Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Fundacja Petralana zorganizowała wigilię w bytomskiej noclegowni. Akcja dobroczynna odbyła się po raz szósty!

OPRAC.:
Julia Muc
Julia Muc
Fundacja Petralana po raz szósty zorganizowała wigilię w bytomskiej noclegowni
Fundacja Petralana po raz szósty zorganizowała wigilię w bytomskiej noclegowni Materiały prasowe
Trwa Wielka Świąteczna Akcja Dobroczynna Fundacji Petralana. Jak co roku, jej ukoronowaniem była wigilia dla podopiecznych Noclegowni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu, w której wzięło udział ponad 80 osób dotkniętych kryzysem bezdomności.

Fundacja Petralana po raz szósty zorganizowała wigilię w bytomskiej noclegowni

W szóstym z kolei spotkaniu w bytomskiej noclegowni, oprócz osób dotkniętych kryzysem bezdomności pojawili się także zaproszeni goście, których Fundacja Petralana zaprosiła do współtworzenia przedsięwzięcia.

– Szósta spotkanie w noclegowni to element Wielkiej Świątecznej Akcji Dobroczynnej Fundacji PETRALANA. Co roku w grudniu pomoc Fundacji koncentruje się na trzech grupach potrzebujących. Pierwszą są dzieci objęte opieką świetlic środowiskowych, dla których przygotujemy ok. 300 upominków świątecznych wraz z górą słodyczy. W tym czasie, wolontariusze Fundacji spotykają się także z najbardziej potrzebującymi rodzinami z sąsiedztwa fabryki mineralnej wełny skalnej Petralana i Koksowni Bytom. Łącznie, dla rodzin z Bobrka i Karbia przygotowujemy kolejne sto świątecznych paczek – wylicza Tomasz Greczkowicz, pomysłodawca i koordynator Wielkiej Świątecznej Akcji Dobroczynnej Fundacji Petralana.

Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz kompletował i rozdawał zestawy z wigilijnymi potrawami, a pomagali mu radni bytomskiej Rady Miejskiej. Radni, razem z senatorką z Bytomia, Haliną Biedą przygotowali także prezenty dla podopiecznych Noclegowni. Całe przedsięwzięcie sfinansowały z kolei dwie bytomskie firmy: Petralana i Koksownia Bytom, a także Koleje Śląskie.

– Fundacja PETRALANA szósty rok z rzędu organizuje wigilię w noclegowni przy ul. Kosynierów 26 w Bytomiu dokładając wszelkich starań, aby radość Świąt Bożego Narodzenia docierała także do osób w kryzysie bezdomności. Cieszymy się, że w tym roku do grona firm wspierających przedsięwzięcie dołączyły Koleje Śląskie – mówi Wojciech Greczkowicz, prezes Fundacji Petralana.

Fundacja Petralana została powołana do życia osiem lat temu – w roku otwarcia w dzielnicy Bobrek fabryki mineralnej wełny skalnej Petralana. W tym czasie zrealizowała szereg projektów charytatywnych. Mijający rok rozpoczął się od akcji zbierania 1,5% podatku pod hasłem „Pomóż nam pomagać”.

– Fundacja, jako organizacja pożytku publicznego ma prawo ubiegać się o 1,5% podatku i z pewnością wystartuje z podobną inicjatywą już na początku 2024 roku – zapowiada Wojciech Greczkowicz.

Pierwszym wydarzeniem w kalendarzu Fundacji była z kolei XIX Olimpiada Przedszkolaków, a kolejnymi m.in. zajączek dla podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Bytomiu, Święto Bytomia podczas którego Fundacja zorganizowała warsztaty z udzielania pierwszej pomocy czy VI Bieg Charytatywny Gonitwa.

– Zebrana w tej edycji kwota była rekordowa. Pełny obiekt i zebrane 45 tys. zł na leczenie małego Dominika to dowód na to, że bytomianom nie brakuje empatii. Dzięki świetnej współpracy z roku na rok tworzymy coraz lepsze wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz Fundacji - mówi Wojciech Greczkowicz.

Pracowity rok pełen sukcesów

Fundacja Petralana została powołana do życia osiem lat temu – w roku otwarcia w dzielnicy Bobrek fabryki mineralnej wełny skalnej Petralana. W tym czasie zrealizowała szereg projektów charytatywnych. Mijający rok rozpoczął się od akcji zbierania 1,5% podatku pod hasłem „Pomóż nam pomagać”. – Fundacja, jako organizacja pożytku publicznego ma prawo ubiegać się o 1,5% podatku i z pewnością wystartuje z podobną inicjatywą już na początku 2024 roku – zapowiada Wojciech Greczkowicz.

Pierwszym wydarzeniem w kalendarzu Fundacji była z kolei XIX Olimpiada Przedszkolaków, a kolejnymi m.in. zajączek dla podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Bytomiu, Święto Bytomia podczas którego Fundacja zorganizowała warsztaty z udzielania pierwszej pomocy, VI Bieg Charytatywny Gonitwa i trzecie hokejowe starcie pomiędzy drużynami artystów polskich i TVN24 na bytomskim lodowisku. – Zebrana w tej edycji kwota była rekordowa. Pełny obiekt i zebrane 45 tys. zł na leczenie małego Dominika to dowód na to, że bytomianom nie brakuje empatii. Dzięki świetnej współpracy z roku na rok tworzymy coraz lepsze wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz Fundacji - mówi Wojciech Greczkowicz.

Ważne wsparcie dla Drohobycza

W 2023 roku, Fundacja Petralana kontynuowała również zbiórkę na rzecz Drohobycza. W czerwcu, mieszkańcy miasta partnerskiego Bytomia w Ukrainie odebrali od Fundacji respirator o wartości 94 tys. zł. Urządzenie trafiło do Miejskiego Szpitala Dziecięcego w Drohobyczu.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera