Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Galerie handlowe w Sosnowcu otwarte od 4 maja. Jak będą wyglądać zakupy w Centrum Handlowym Plaza, Plejadzie, Designer Outlet?

Kacper Jurkiewicz
Kacper Jurkiewicz
Od 4 maja ponownie zostaną otwarte centra handlowe w Polsce. Jakie zmiany czekają klientów w Sosnowcu?
Od 4 maja ponownie zostaną otwarte centra handlowe w Polsce. Jakie zmiany czekają klientów w Sosnowcu? mat. pras.
Od 4 maja ponownie otwarte zostaną centra handlowe w Polsce. W Sosnowcu działają trzy takie miejsca. To Plaza, Plejada oraz Designer Outlet. Zapytaliśmy, co zmieni się w związku z ponownym otwarciem sklepów oraz obowiązującymi obostrzeniami.

Jak od 4 maja będzie działać będzie Centrum Handlowe Plaza w Sosnowcu?

W poniedziałek 4 maja ponownie zostaną otwarte centra handlowe w Polsce. Będziemy mogli znowu zrobić zakupy w wielu punktach usługowych i sklepach. Klienci zadają sobie pytania, jak to wszystko będzie działało, szczególnie, że nadal musimy zachować dystans społeczny, a w sklepach nie może przebywać duża ilość osób. Zapytaliśmy o to centra handlowe w Sosnowcu.

W galerii Sosnowiec Plaza przestrzeń rekreacyjna, kina, kluby fitness, wyspy handlowe i food courty pozostaną wyłączone z użytkowania. Restauracje nadal będą przyjmowały zamówienie tylko na wynos lub z dowozem. Co ważne, klienci na terenie Plazy będą musieli zakrywać twarz oraz nos.

- W związku z wymogiem utrzymywania dystansu minimum 2 metrów pomiędzy klientami, na terenie galerii umieszczone będą specjalne oznaczenia, które pomogą w zachowaniu bezpiecznej odległości od innych - informuje biuro prasowe Klépierre.

Co ważne w Plazie uruchomione zostanie osobne wejście i wyjścia z galerii. Jedną stroną wejdziemy, a drugą wyjdziemy. Będziemy mogli kupić także maseczki. Informacje o wejściach i wyjściach oraz maseczkach będą zamieszczone w kilku miejscach, więc na pewno ich nie przeoczymy robiąc zakupy.

- Na parkingu widoczne będą też materiały informujące o konieczności zachowania bezpiecznego dystansu podczas wsiadania i wysiadania z samochodu z prośbą o parkowanie na co drugim miejscu, jeśli jest taka możliwość - podaje biuro prasowe Klépierre.

Pracownicy posiadają maseczki, gogle, rękawiczki oraz środki odkażające, a firmy sprzątające regularnie dezynfekują i sprzątają teren galerii. W toaletach wywieszono instrukcje na temat prawidłowego mycia rąk oraz zakładania i zdejmowania maseczek oraz rękawiczek. Klienci będą również mogli skorzystać z dozowników z płynem dezynfekującym ręce. Te znajdą się przed wejściami oraz toaletami.

Jakie zmiany w Plejadzie oraz Designer Outlet?

Zwróciliśmy się do Plejada Sosnowiec oraz Designer Outlet z prośbą o wyjaśnienie, w jaki sposób będą wyglądały zakupy w tych centrach handlowych od 4 maja, ilu będzie mogło przebywać tam klientów oraz jakie zabezpieczenia zostaną zastosowane, by klienci mogli czuć się komfortowo i bezpiecznie. Zapewniano nas, że wprowadzone zostaną różne zmiany, nad którymi pracowali pracownicy. Niestety do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi, więc klienci będą musieli prawdopodobnie dowiedzieć się podczas zakupów w poniedziałek.

Designer Outlet umieścił na swojej stronie internetowej kilka informacji. Podczas przebywania w galerii będziemy musieli zakrywać twarz i nos, a w środku będziemy mogli kupić maseczki.

- Zwiększyliśmy częstotliwość sprzątania i dezynfekcji toalet, części wspólnych centrum oraz pozostałych powierzchni z ekranami dotykowymi/przyciskami (m.in. bankomaty, automaty). Dla Państwa komfortu zapewniliśmy także płyny do dezynfekcji przy wejściach do centrum i na jego terenie - informuje Designer Outlet.

W sklepach będzie mogła przebywać ograniczona liczba klientów i należy będzie zachować odpowiedni odstęp.

Obejrzyj dokładnie

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera