MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Burzowa pogoda w Polsce 17.06.2024. Zobacz najnowsze informacje

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
Sprawdzamy najnowsze informacje dotyczące burz w Polsce
Sprawdzamy najnowsze informacje dotyczące burz w Polsce Łukasz Kaczanowski
Gdzie jest burza w Polsce? Sprawdź nasz artykuł, w którym znajdziesz aktualne informacje prosto z Facebooka. Śledzimy popularne profile na Facebooku, które zajmują się tematyką burzową. Dzięki temu możesz dowiedzieć się, gdzie aktualnie może grzmieć w naszym kraju. Sprawdź pogodę burzową w Polsce.

Burze to gwałtowne i niebezpieczne zjawiska pogodowe, które mogą wyrządzić wiele szkód. Dlatego warto sprawdzać informacje dotyczące sytuacji burzowej w Polsce, aby być na bieżąco. Gdzie jest burza? Śledź z nami najnowsze wiadomości z Facebooka.

Nowe informacje o pogodzie burzowej w Polsce

Poniedziałek przyniesie ponowną stabilizację pogody. O poranku mogą wystąpić jeszcze miejscowe zamglenia oraz większe zachmurzenie, lecz z biegiem dnia słońca będzie przybywać. Temperatury o poranku oscylować będą między 14-17°C. Najwyższa wartość w ciągu dnia oscylować będzie między 22-26°C. Temperatury z dnia na dzień będą notować wyższe wartości, aż do pierwszych tegorocznych upałów, które prawdopodobnie zanotujemy już w tym tygodniu. Wiatr z kierunków zachodnich, w dalszym ciągu dnia jego kierunek będzie zmienny. Siła wiatru dochodzić będzie do 20-30 km/h w porywach. Wiatr będzie praktycznie niewyczuwalny. Ciśnienie osiągnie wartość 1016 hPa i będzie powoli rosło. Miłego dnia.


Poniedziałkowy (17.06) poranek w wielu miejscach powita nas gęstymi mgłami!


W poniedziałek spodziewamy się rozwoju dość licznych burz, szczególnie w całej północno zachodniej ćwiartce kraju, częściowo też w centrum. Warunki będą sprzyjać rozwojowi superkomórek burzowych, które mogą przynieść większy grad (2-3cm+) oraz silne porywy wiatru. Możliwy też jest rozwój burz wielokomórkowych, w tym układów liniowych z silnym wiatrem. Szczegóły znajdziecie na naszej stronie: https://lowcyburz.pl/2024/06/16/prognoza-konwekcyjna-dla-polski-na-dzien-17-06-2024-i-noc-17-18-06-2024/


BURZE na północnym zachodzie i północy Polski. Prognoza pogody na poniedziałek i kolejne dni.

BURZE na północnym zachodzie i północy Polski. Prognoza pogody na poniedziałek i kolejne dni.


+++ PROGNOZA POGODY NA 17.06 - 19.06 +++ +++ PONIEDZIAŁEK +++ Rano temperatura spadnie do 11-13 stopni Celsjusza. Natomiast w dzień temperatura wzrośnie do 24-27 stopni Celsjusza. W ciągu dnia będzie się rozwijać konwekcja. Podczas przechodzenia burz spodziewamy się opadów deszczu do 15-30 mm, gradu do 2 cm i silnych porywów wiatru. Burze będą w formie jednokomórkowej jak i wielokomórkowej. +++ WTOREK +++ W nocy z poniedziałku na wtorek burze nadal mogą występować, ale na pewno będzie ich mniej. Temperatura nad ranem spadnie do 14-16 stopni Celsjusza. Maksymalnie słupki rtęci wzrosną do 26-29 stopni Celsjusza. Pierwsze burze pojawią się już w ciągu dnia, ale jednak najwięcej ich będzie późnym po południem, wieczorem i nocą. Prognozowane burze będą dość szybko łączyć się w klastry i linie, a także mogą pojawić się superkomórki. Podczas przechodzenia superkomórek możliwe opady gradu do 5 cm, poza nimi 2-3 cm. Poza tym mogą wystąpić opady deszczu do 30-50 mm oraz bardzo silne porywy wiatru zwłaszcza podczas przechodzenia superkomórek oraz układów liniowych. +++ ŚRODA +++ Nocą z wtorku na środę prognozowany jest układ MCS, który jeśli się utworzy przyniesie ulewne opady deszczu do 30-50 mm, grad do 2-3 cm i możliwe silne/ bardzo silne porywy wiatru zwłaszcza jeśli na jego przodzie wystąpi linia szkwału. Ciężko obecnie powiedzieć jaka będzie trasa układu. Rano temperatur spadnie do 17-20 stopni Celsjusza. Natomiast w dzień słupki rtęci wzrosną do 20 stopni Celsjusza na północy województwa i 26-29 stopni Celsjusza na wschodzie. Burze mogą wystąpić na wschodzie województwa, chociaż jeśli przejdzie MCS to strefa burz raczej przesunie się na wschód. Źródło map: meteologix.com/pl/ ; wxcharts.com


Ważna informacja od naszego kotuszka!


Utrzymują się ciekawe i dość niebezpieczne wyliczenia modeli na noc z wtorku na środę. Parametry kinematyczne są zdecydowanie podkręcone. Możliwe będzie przejście nocnego układu burzowego wędrującego od Niemiec w głąb Polski w kierunku Kujaw ⚡ Sytaucja jest rozwojowa i wymaga obserwacji w kolejnych kilkudziesięciu godzinach. Wstępnie z mojego, łowieckiego punktu widzenia wygląda to bardzo interesująco. #🔜⚡⚡⚡❔😁


W poniedziałek czeka nas powrót silniejszych i groźniejszych burz. Uważajcie na siebie i śledźcie aktualną sytuację pogodową!


🟠⚡Czeka nas dynamiczny i burzowy początek nowego tygodnia. W poniedziałek największa szansa na pojawienie się groźnych burz wystąpi na północy i północnym- zachodzie kraju. Burze początkowo przyjmować będą postać izolowaną, jednak z czasem łączyć się będą w większy układ konwekcyjny, być może także pod postacią mezoskalowego układu burzowego (MCS). 🟠 Burze będą aktywne elektrycznie, a największym zagrożeniem będą intensywne opady deszczu, możliwe opady dużego gradu (do 3-4 cm średnicy), a także silny wiatr (mogący przekraczać w porywach 70-80 km/h, lokalnie więcej). ℹ️UWAGA! Niniejsza prognoza ma charakter ostrzeżenia. Prosimy o jej udostępnienie. Niech jak najwięcej osób ma szansę dowiedzieć się o potencjalnym zagrożeniu! Burza jest zjawiskiem lokalnym i mimo dogodnych warunków nie musi wystąpić nad Twoją lokalizacją! Pamiętaj! Każda, nawet najsłabsza burza stanowi zagrożenie i nie powinna być bagatelizowana! Zachęcamy do śledzenia relacji live na obserwatorzy.info oraz za pomocą aplikacji Monitor Burz. Zachęcamy także do raportowania zaobserwowanych zjawisk za pomocą naszego Systemu Raportów.


POTĘŻNY SHELF CLOUD! Łowy | Gwałtowne burze⚡️Wielokomórkowy układ burzowy - 24.05.24 r.

ZAPRASZAM WAS SERDECZNIE :) NOWY FILM DOSTĘPNY ! ⤵ Spójrzcie i to koniecznie na tego szelfowego kolosa w pełnej okazałości 😁😁😁 Opis.: W piątek 24 maja 2024 roku wybraliśmy się na konkretne łowy burzowe. Wreszcie pojawiło się trochę więcej kinematyki a późnym popołudniem do południowych granic województwa Kujawsko-Pomorskiego zbliżał wielokomórkowy układ burzowy. Działania rozpoczęliśmy w sąsiedniej Wielkopolsce w powiecie gnieźnieńskim a potem pościg drogą ekspresową przez powiat żniński i nakielski kończąc na północny wschód od Bydgoszczy. To właśnie tam burza okazała się być najaktywniejsza. Fenomenalny, masywny wał szkwałowy na czele układu towarzyszył nam przez ponad dwie godziny! Chmura szelfowa i tzw. paszcza wieloryba skradła całe show. Na żywo wrażenie jak zawsze niesłychanie efektowne. 🤩 Jak na tę chwilę dzień sezonu! Zapraszam serdecznie na film!


od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Burzowa pogoda w Polsce 17.06.2024. Zobacz najnowsze informacje - Portal i.pl

Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni