GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 2:5. Druga z rzędu porażka mistrza Polski ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Hokeiści GKS Katowice, mimo wsparcia 500 kibiców, przegrali z JKH GKS Jastrzębie  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Hokeiści GKS Katowice, mimo wsparcia 500 kibiców, przegrali z JKH GKS Jastrzębie Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W meczu 30. kolejki Polskiej Hokej Ligi rozegranym w piątek 9 grudnia GKS Katowice przegrał z JKH GKS Jastrzębie 2:5. Mistrz Polski doznał drugiej z rzędu ligowej porażki i po raz drugi w tym sezonie PHL przegrał z jastrzębianami. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie.

GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 2:5. Druga z rzędu porażka mistrza Polski

Hokeiści GKS Katowice doznali drugiej z rzędu porażki w Polskiej Hokej Lidze. Po wtorkowej przegranej u siebie z liderem PHL Re-Plast Unią Oświęcim tym razem w piątkowy wieczór ulegli w Satelicie byłemu mistrzowi Polski JKH GKS Jastrzębie. Obrońcy tytułu spadli już na czwarte miejsce w tabeli i coraz bardziej tracą dystans do czołówki, a gonią ich właśnie jastrzębianie.

Hokeiści z Jastrzębia mieli w derbowym meczu przewagę, którą udokumentowali już w I tercji. Najpierw bramkarza gospodarzy Johna Murraya pokonał Litwin Mark Kalejnikovas, a później Łotysz Eduards Hugo Jansons.

Na początku II tercji swoich byłych kolegów z Katowic pogrążył nowy nabytek JKH Tuukka Rajamaki. Fin zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach jastrzębian i już wtedy wiadomo było, że sprawa zwycięstwa w tej konfrontacji jest rozstrzygnięta.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU GKS KATOWICE - JKH GKS JASTRZĘBIE

Co prawda niezawodny Szwed Hampus Olsson w trakcie gry w przewadze zdołał strzelić gola dla GieKSy, ale gracze JKH odpowiedzieli już 17 sekund później kolejnym trafieniem Kalejnikovsa.

Zwycięstwo gości przypieczętował pod koniec II tercji Dominik Jarosz. Katowiczanie w ostatniej tercji atakowali, lecz zdołali tylko zmniejszyć rozmiary porażki znów wykorzystując grę pięciu na czterech. Autorem bramki był Patryk Krężołek.

Hokeiści z Jastrzębia zasłużenie odnieśli czwartą z rzędu ligową wygraną. Był to także ich drugi w tym sezonie PHL triumf nad GKS Katowice. Podopiecznych trenera Jacka Płachty można w tym spotkaniu pochwalić tylko za grę w liczebnej przewadze.

GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 2:5 (0:2, 1:3, 1:0)
0:1 Mark Kaleinikovas (5), 0:2 Eduards Hugo Jansons (9), 0:3 Tuukka Rajamäki (24), 1:3 Hampus Olsson (29), 1:4 Mark Kaleinikovas (29), 1:5 Dominik Jarosz (37), 2:5 Patryk Krężołek (48)