Górnik II Zabrze - Warta Gorzów ZDJĘCIA, WYNIK Zimny prysznic zabrzańskich rezerw. Koniec serii bez porażki

15.10.2022. Górnik II Zabrze - Warta Gorzów Wlkp.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
15.10.2022. Górnik II Zabrze - Warta Gorzów Wlkp. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
W sobotę 15.10.2022 r. w meczu 12. kolejki III ligi w grupie trzeciej Górnik II Zabrze grał z Wartą Gorzów Wielkopolski. Zobacz ZDJĘCIA ze spotkania na boisku MOSiR Sparta w Zabrzu-Mikulczycach.

Rezerwy Górnika po 11 kolejkach zajmowały 3. miejsce, mając tyle samo punktów, co drugi w tabeli Rekord Bielsko-Biała - 23 oraz punkt więcej od Polonii Bytom. Niezagrożonym liderem tabeli jest Raków II Częstochowa - 30 pkt (w sobotę zremisował z LKS Goczałkowice-Zdrój 0:0).

Zobacz ZDJĘCIA z meczu III ligi Górnik II Zabrze - Warta Gorzów Wlkp., 15.10.2022 r.

Zabrzanie przystąpili do spotkania z Wartą z serią sześciu ligowych meczów bez porażki i trzema zwycięstwami z rzędu. Gorzowianie w 11 meczach zgromadzili 13 punktów (w tym 10 na wyjazdach).

Gospodarze po I połowie przegrywali 0:2, na domiar złego od minuty grali w dziesiątkę, gdy za faul czerwoną kartkę zobaczył Jakub Szymański. W 9. minucie bramkarz Alessio Valion przepuścił piłkę między nogami po uderzeniu z kilku metrów z ostrego kąta Dawida Ufira. W 31. minucie Jakub Szymański po rzucie rożnym sprokurował rzut karny i zarobił drugą żółtą kartkę. Karol Gardzielewicz podwyższył na 2:0 dla gości, a "rezerwiści" musieli sobie radzić w dziesiątkę.

W II części Górnik ambitnie walczył, ale dostał trzeci cios po błędzie swojego bramkarza. Valiona zaskoczył "centrostrzał" z lewej strony, niepewnie sparował piłkę na słupek, a Paweł Krauz nie miał problemów ze skierowaniem jej z bliska do siatki.

W 79. minucie była szansa na honorowego gola dla zabrzan, ale Daniel Ściślak trafił w słupek. W 86. minucie Ściślak strzelał z 10 metrów, ale świetnie obronił Łukasz Wiśniewski. Chwilę później Bartłomiej Korbecki główkował w dobrej sytuacji i posłał piłkę minimalnie niecelnie.

Górnik II Zabrze - Warta Gorzów Wlkp. 0:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Dawid Ufir (9), 0:2 Karol Gardzielewicz (32-karny), 0:3 Paweł Krauz (69)

Czerwona kartka: Jakub Szymański (Górnik' 31, za drugą żółtą)